En yakın bendim... Tank gelince...

lakeoftears

Omnesvulnerantultimanecat
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
5.104
1.972
http://m.milliyet.com.tr/en-yakin-bendim-tank-gelince--gundem-2182714/
Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında yaralanan polis memuru Süleyman Yalçın'a siper olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Ertem, yaşananları anlattı. Komutanı ise "Telsizden duydum. "Bu yiğit kim" dedim" diye konuştu.
i.milliyet.com.tr-.-YeniAnaResim-.-2016-.-01-.-22-.-en-yakin-bendim-tank-gelince--6535387.Jpeg.jpg

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2016 11:15

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Ertem, Silopi'de ev araması yaptıkları sırada, terör örgütü PKK mensubu bir grupla sıcak temas sağladıklarını belirtti. Evden çıkıp yolun karşısına geçmek isterken, Özel Harekat Polisi Süleyman Yalçın’ın teröristlerce açılan ateş sonucu yaralandığını ifade eden Ertem, şunları anlattı:
POLİS AĞABEYİMİZE EN YAKIN BENDİM
"O sırada polis ağabeyimize en yakın olan bendim. İlk müdahaleyi yaptım. Bina içine emniyetli bir bölgeye çektim. Sürekli konuşarak bilincinin açık kalmasını sağladım, tampon yaptım. Çatışma devam ediyordu. Hendek ve barikatlardan dolayı ambulans veya kobra araçları bulunduğumuz yere gelemedi. Bunun üzerine komutanlarımız tank yönlendirdi. Tank gelince arkadaşlarla beraber polis arkadaşımızı tankın üzerine, çamurluk kısmına yükledik. Sıcak bölgeden çıkana kadar tankın üzerinde 250, 300 metre gittik. O sırada terörist ateşi devam ediyordu. Süleyman ağabeyin üzerine siper oldum. Hendek ve barikatları geçtikten sonra, Süleyman ağabey zırhlı araca alındı ve hızlı şekilde hastaneye sevk oldu. Buradan da Adana'ya sevk ettiler, yarım saat daha geç kalsa şehit olabilirdi."

X