Endişelerime yenik düşüyorum..

Öyle güzel yiyorlar ki.. eşimin ailesi tamamen umursamaz bir kızı var sadece onu tanırlar eşimi kesinlikle önemsemiyorlar. Kendisi tamamen iletişimi kesmeyi tercih etti. Benim ailem ise onlar bu kadar vurdumduymazken keyfine bakıyorken ben niye yapacağım diyo iyice bir savaşın içinde kaldık
üzüldüm adınıza. kolaylıklar dilerim. elbette bir çıkar yol vardır. evlat ayrımını hiçbir zaman anlamadım anlamayacağım da. iki kizim var henüz küçükler. biri 9 biri 4 yaşında. allahim onları ayıracak günü girmeyi nasip etmesin bana. gönülleri kırılırsa ne anlamı kalır anne baba olmanın? kötü anılar hayata daha sıkı sarılmaya aynı hataları bizlerin yapmamanın vesile olur. ne diyeyim? insallah sizlerinde çokça olur da evlatlarinizdan esirgemezsiniz. Rabbım o güzel günleri sizlere gösterin insallah. sevgiler

Gülüyorum konuşuyorum ama birde bana sorun.. o kadsr içim açıyor ki bir tarafa musluk sonuna kadsr açık diğer tarafta ise belirsizlikle mücadele eden 2 kişi.. isyan etmek istemiyorum vardır bir hayır elbet

Kafanizda büyütmeyin. Taşinmak kolay değil ama sistemle ilerlerseniz fazla zorlanmazsiniz.
Ilk evde atilacak ne varsa elden cikartin. Minimalist yaşayan insanin evinden bile kutu kutu gereksiz eşya cikiyor.

Yavaş yavaş ayiklayin. oda oda ilerleyin.

Umarim icinize sinen güzel bir ev bulursunuz

Herkese merhaba hanımlar, şimdiden herkese iyi bayramlar dilerim.
Mevcut durumumu özetleyecek olursam;
30 yaşında 3 yıllık evliyim. Evlendiğimiz hatta nişanlandığımız süreçten bu güne kadar kimseden destek görmedik ve beklemedik. Her şeyi kıt kanaatte olsa karı koca yaptık. Yeri geldi 10 tl ile ayı kapattık yeri geldi bu ay cebimizde paramız kaldı dedik gidip akşam yemeği yiyip kendimizi ödüllendirdik ☺️
İkimizde çalışıyoruz. Kiradayız. Beyaz eşya ve temel borçlarımız vardı kapattık iyi kötü bir araba aldık. Evliliğimizin ilk 1 yılı sorunsuz olsada sonraki yıllarda ev sahibinin türlü türlü oyunları sebebi ile huzurumuz kaçtı. İstediği parayı verdik duruldu yetmedi satıyorum dedi satıldı taşınma masrafımızı karşıladı çıkıyoruz buradan. Tabi bu bahsettiğim kadar seri ve pürüzsüz değildi yaşadıklarımız. eş ailesi ilk 6 evinden birini verip oturtacağını söyledi sonra vazgeçti benim babamda keza öyle. Her iki ailenin durumu fazlasıyla iyi olmasına rağmen bizlere yardımda bulunmak istemediler ( kimse onlardan bir yardım istemedi kendileri teklif edip kendileri vazgeçtiler) tabi biz bu süreçte daha çok yıprandık. Şimdi ev bakmaya başlayacağız bilmiyorum taşınmak mantıklı mı ama burada durursak akıl sağlığımızı yitireceğiz kapımıza kadar ev sahibi dayandı. Ev bulabilecek miyiz bulabilirsek yerleşebilecek miyiz her şey yoluna girer mi ya bu ev sahibi de bize aynı şeyi yapar mı diye korkular aldı beni birde aileler sürekli olumsuz yaklaşıyor her şeye yani biz zaten zor bi dönemdeyiz bir de olumsuzluklar bizi iyice düşürüyor. ne yapacağımızı bilmiyorum biraz akıla ve desteğe ihtiyacım var.
Canım sizin sözleşme tarihine kadar evde oturma hakkiniz var. Öncesinde sizi tahliye etmeleri mümkün değil.yeni ev almis biri olarak söylüyorum içerisinde kiracı vardı. Sözlesme bitince çıktı.

üzüldüm adınıza. kolaylıklar dilerim. elbette bir çıkar yol vardır. evlat ayrımını hiçbir zaman anlamadım anlamayacağım da. iki kizim var henüz küçükler. biri 9 biri 4 yaşında. allahim onları ayıracak günü girmeyi nasip etmesin bana. gönülleri kırılırsa ne anlamı kalır anne baba olmanın? kötü anılar hayata daha sıkı sarılmaya aynı hataları bizlerin yapmamanın vesile olur. ne diyeyim? insallah sizlerinde çokça olur da evlatlarinizdan esirgemezsiniz. Rabbım o güzel günleri sizlere gösterin insallah. sevgiler
Çok teşekkür ederim güzel temennileriniz için Allah bağışlasın çocuklarınızı

Canım sizin sözleşme tarihine kadar evde oturma hakkiniz var. Öncesinde sizi tahliye etmeleri mümkün değil.yeni ev almis biri olarak söylüyorum içerisinde kiracı vardı. Sözlesme bitince çıktı.
Öyle mi bunu bilmiyordum. Ama ne kadar geç çıksam artan kiralardan nasibimi alacağım en nihayetinde çıkacağım için :KK43:

X