ENDOSKOPİ SONUCUM.

gulbin72

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
9
0
40
Arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır devam eden nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle gitmediğim doktor kalmadi. En son gittiğim hastanede çekilen endoskopi Sonucum aşağıda sunulmuştur. Rica etsem anlayan ya da buna benzer raporu olan varsa yorumlayabilir mi?

Özofagus alt uçta lümeni çepeçevre içine alan kısa sirküler -çizgi şeklinde erozyon izlendi Gastrozefagial bileşke ödemli idi. Alt sfinkter gevşek izlendi. .Sfinkter takıntısız geçilerek mideye girildi.
Mide: Mide sekresyonu ve peristaltizması normaldi. Kardia, fundus ve korpus mukozasında patolojiye rastlanmadı .Antrum prepylorik bölge ve pylor halkasını çevreleyen üzerinde erozyon olduğu ve kabalaşmış aşırı ödemli pili yapısı izlendi. Biyopsiler alındı. Takıntısız geçilerek bulbusa girildi. Duodenum : Bulbus hiperemik ve ödemli idi. Duodenum 2.kısım mukozasında patolojiye rastlanmadı. Tanı : Gastroözefagial reflü Gevşek LES Antrumda tanımlanan görünüm Bulbit

Çok korkuyorum😥. Biyopsi sonucu çıkana kadar pronat ve lansor mide ilaçlarını kullanıyorum. İlaçların etkisinden mıdır anlamadım sağ karın alt tarafı bayaği ağrı başladı. Sağ tarafa yatamıyorum.

Şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür eder, tüm hastalarımıza Allah acil şifalar versin dileklerimi sunuyorum.

Arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır devam eden nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle gitmediğim doktor kalmadi. En son gittiğim hastanede çekilen endoskopi Sonucum aşağıda sunulmuştur. Rica etsem anlayan ya da buna benzer raporu olan varsa yorumlayabilir mi?

Özofagus alt uçta lümeni çepeçevre içine alan kısa sirküler -çizgi şeklinde erozyon izlendi Gastrozefagial bileşke ödemli idi. Alt sfinkter gevşek izlendi. .Sfinkter takıntısız geçilerek mideye girildi.
Mide: Mide sekresyonu ve peristaltizması normaldi. Kardia, fundus ve korpus mukozasında patolojiye rastlanmadı .Antrum prepylorik bölge ve pylor halkasını çevreleyen üzerinde erozyon olduğu ve kabalaşmış aşırı ödemli pili yapısı izlendi. Biyopsiler alındı. Takıntısız geçilerek bulbusa girildi. Duodenum : Bulbus hiperemik ve ödemli idi. Duodenum 2.kısım mukozasında patolojiye rastlanmadı. Tanı : Gastroözefagial reflü Gevşek LES Antrumda tanımlanan görünüm Bulbit
Öncelikle çok geçmiş olsun, maalesef yorumlayacak kadar bilgim yok sonucunuz geldi mi merak ettim? Benimde midemden çok şikayetim var ve sizinkiler ile aynı yemekten sonra aşırı çarpıntı yaşıyorum ve nefes darlığım var sizin şikayeyleriniz nasıl? sonucunuz geldiyse nasıl? bilgi almak istiyorum endoskopiden çok korkuyorum 🤦🏻‍♀️

reflü ve gastrit yazıyor tanıda, mide asidi yüksek olduğu için de nefes alamadığınız hissine kapılıyorsunuz aynılarını yaşadım, boğazımda yumruk var gibi hissederdim. doktorunuzla tekrar görüşünceye kadar ilaçlarınızı düzenli kullanmalısınız asitli içecekler maden suyu dahil içmeyin şikayetlerinizi arttırır. sakin kalın doktor zaten gerekli tedaviyi planlayacaktır.

X