Ense kalınlığı ve kalbinde parlaklık olan bebeğim sağlıkla doğdu

tugcegulce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
11
29
29
Herkese merhabalar.

ikili tarama testinde 12. hafta civarında ense kalınlığımız 3.7 mm çıkmıştı. Ayrıntılı ultrasonda da kalpte ufak bir parlaklık görülmüştü. Nifty testi yaptırmıştık düşük riskli gelmişti. Her şekilde kabulümüz olduğu için amniyosentez yaptırmadık. Fakat 7 ay boyunca neler çektiğimizi bir biz, bir Allah bilir.. 4 gün önce normal doğum yaptım. Çok şükür korktuğumuz şeylerle karşılaşmadık. Oğlum sağlıkla dünyaya geldi. Binlerce şükür… Buradan aynı durumu yaşayan kişilere ısrarla şunu söylemek istiyorum. Ense kalınlığı her zaman bir sorun var demek değil. Lütfen hamileliğinizi kendinize zehir etmeyin. Bütün içtenliğimle söylüyorum bunları. Yaşadığınız stres bebeğinize daha çok zarar veriyor inanın. Özellikle doğumdan sonra bu paylaşımı yapacağıma dair kendime söz vermiştim. Çünkü gerçekten o psikoloji inanılmaz kötü… biz de sürekli kendimize umut mesajları arıyorduk. Allah herkese sağlıklı yavrular nasip etsin.

Herkese merhabalar.

ikili tarama testinde 12. hafta civarında ense kalınlığımız 3.7 mm çıkmıştı. Ayrıntılı ultrasonda da kalpte ufak bir parlaklık görülmüştü. Nifty testi yaptırmıştık düşük riskli gelmişti. Her şekilde kabulümüz olduğu için amniyosentez yaptırmadık. Fakat 7 ay boyunca neler çektiğimizi bir biz, bir Allah bilir.. 4 gün önce normal doğum yaptım. Çok şükür korktuğumuz şeylerle karşılaşmadık. Oğlum sağlıkla dünyaya geldi. Binlerce şükür… Buradan aynı durumu yaşayan kişilere ısrarla şunu söylemek istiyorum. Ense kalınlığı her zaman bir sorun var demek değil. Lütfen hamileliğinizi kendinize zehir etmeyin. Bütün içtenliğimle söylüyorum bunları. Yaşadığınız stres bebeğinize daha çok zarar veriyor inanın. Özellikle doğumdan sonra bu paylaşımı yapacağıma dair kendime söz vermiştim. Çünkü gerçekten o psikoloji inanılmaz kötü… biz de sürekli kendimize umut mesajları arıyorduk. Allah herkese sağlıklı yavrular nasip etsin.
Çok sevindim sizin adınıza 🌹🌹benim de ablamın kızına ense kalınlığı çok fazla engelli olacak büyük ihtimalle demişti kürtaj olmasını söylemişti doktorlar ablam reddetti doğurdu çocukta hiç bişey yok eşinin ve onun ailesinin boyun yapısı biraz kalın onlara çekmiş ama engelli demişler sağlıklı çocuğa ablamda o zaman çok sıkıntı çekmişti doğum olana kadar

Yavrunuzu gule gule buyutun, gecmis olsun ve gozunuz aydin. 🌸

Ahh ne kadar sevindim adınıza darısı benimde başıma ve bu korkuyu yaşayan bütün annelere olsun .. bebeğimin ense kalınlığı12. Haftada 5.1 di ,,
16.haftada tekrar bakılınca biraz gerilemişti 4.5 olmuştu dr um çok olumsuz konustu amniyosentez için çok ısrar etti ama kabul etmedim korktum imza verip çıktım tek tesellim bu testlerin yanılma paylarının çok olması.. eşim biraz iri yapıli benim ailemde öyle yaani minyon tipli kimse yok diyebilirim umarım bu yönünü almıştır oğlum ve bende sizin gibi sevinmeyi çok istiyorum öbür gün detayli ultrasonum var dilerim o gün ilk güzel haberi alırım

Benim bebeğimin de ense kalınlığı 11. haftada 3.8 mm, 14. Haftada 4.1 mm ölçüldü. Ayrıca burun kemiği küçüklüğü ve barsaklarda parlaklık da vardı. Yapılabilecek her türlü testi yaptırdık. Koryon villus örneklemesi (CVS), NIFTY, fetal eko, ayrıntılı ultrason çok şükür hepsi normal geldi. Hatta CVS yapan doktor sonuç normal çıktıktan sonra bebek çok kötü durumdaydı anne karnında ölür diye düşünmüştüm ama toparlamış dedi. Ama insanin içine bir kere o kurt düştü mü özellikle evladı söz konusuyla o evham yiyip bitiriyor. Sadece Allahım evladım sağlıklı olsun diye dua ettim. Bebeğim doğdu ben hala yandan çocuk doktoruna ense kalınlığı vardı iyi bakın lütfen diye bağırıyordum. Herkes kime benzeyecek diye düşünür hayal eder ya ben doğduktan sonra aslında hiç böyle bi hayal kurmadığımı farkettim. Sadece sağlıklı mı diye ağlıyordum öyle zor günler geçirdim ki. Şu an ise bebeğim 5 aylık Allahıma binlerce şükür çok sağlıklı. Şu an yanımda yatıyor ve bana gülümsüyor :) ben ise tekrar mutluluktan ağlıyorum

Herkese merhabalar.

Canım Allah yavruna sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin. Şimdi benimde şöyle oldu ense burunda problem yok ama kanda nifty de yüksek risk çıktı ve amniyosentez yaptırdım down sendroumu çıktı. Sonlandırdım patolojiye gönderdim down çıktı. Herkesi şaşırtmamak şazım nifty testi sizde düşük çıkmış o düşük çıkınca bebek sağlıklı doğuyor %99.9 doğrıdır

X