Erkek arkadaşım deniz astsubayı olacak ve bu konuda çok endişeliyim

papatya12a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
14
9
24
Selam herkese,
2 senedir devam eden bir ilişkim var.Erkek arkadaşım çok iyi bir insan ve gerçekten kendisine inanılmaz bağlıyım.Hayatıma giren ilk erkek olmasından kaynaklıdır belkide.Ben burada bir bankada çalışmaya başlayacağım yakın zamanda.Kendisi de deniz astsubayı olacak.Hepimiz biliyoruz ki seyir süreleri görev zamanlarının uzunluğu gemide geçirecekleri vakitten dolayısıyla sağlıklı bir aile hayatının olmaması hem kadını hem erkeğide kötü etkiliyor.Erkek arkadaşım bir şekilde halledlir vs dese de evde ona ihtiyacım olduğunda yanımda bulamamak,sofrada tek başıma yemek yemek,yatağımda tek başıma uyumak acaba ne zaman gelicek seyirden,ne zaman gidecek diye düşünmek doğacak çocuğumu babasız büyütmekte istemiyorum.Ona çok ağladım çok dil döktüm ama bir şekilde hallederiz burada işsiz mi kalayım gibi şeyler söylüyor.Beni üzen noktada birlikte olmayı tercih etmek yerine keşke seni kendimden soğutabilsem demesi ve elinden bir şey gelmediğini söylemesi.Üstünde çok baskı var ona da bir şey demek istemiyorum ama artık kendimde değilim.Kendimi toparlayamıyorum gelecek ile ilgili plan kuramıyorum.21 yaşındayım.Eğitime gitse eğitim senesi 2 sene,zorunlu gemi görev senesi 9 sene hayatımızdan11 sene geçtip gidecek bile.Hayatımı şuan tamamen kısıtlanmış hissediyorum.Aileme bir şey anlatamıyorum arkadaşlarıma da.Bir kaç zamandır düşünmekten sağlık sorunu yaşar oldum.Bana akıl verin destek çıkın lütfen.
Yoksa kendime zarar vereceğim.

Ayrılmak sürekli yolunu gözlemekten daha az acı verir bence. Bu durumu bu kadar kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız ilişkiyi bitirmelisiniz. Sevgilinizin söylediği de buna yol yapar gibi olmuş zaten, kendisi de ondan ayrılmanızı bekliyor gibi görünüyor

Çok seviyorsanız neden olmasın. Güveniyorsanız neden olmasın. Ancak sevgilinizin size keşke benden soğusan demesi acaba ilişkiyi bitirmek istiyor da seni kırmamak için senden adım atmanı bekliyor gibi geldi bana. Bir düşünün iyice zor bir karar.

X