Erkek arkadaşım ile birlikte olmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chuck24681012

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
336
428
Mune Mune dini yorum yasak. Herkes müslüman değil çevrenizdeki muhafazakar insanlara söyleyin
Sadece Müslümanlıkta değil ki diğer dinlerde de evlilik öncesi birlikteliktelige olumlu bakılmıyor.
İşte İncil’den ilgili ayetler:

Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, yüreğinde o kadınla zina etmiş olur. Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme atılmasından iyidir. Eğer sağ elin günah işlemene neden olursa, onu kes at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir.” (Matta, 5:28)

Eğer bir adam başka birinin karısıyla yatarken yakalanırsa, hem kadınla yatan adam, hem kadın, ikisi de öldürülecek. İsrail’den kötülüğü atacaksınız. (Yasanın Tekrarı 22:22)

Eğer bir adam kentte başka biriyle nişanlı erden bir kızla karşılaşır ve onunla yatarsa, ikisini de kentin kapısına götürecek, taşlayarak öldüreceksiniz. (Yasanın Tekrarı 22:. İncil haricinde, Kutsal Kitapta da bu gibi hükümler mevcut.Kitap olmayan diğer dinlerde ne yaziyor bilmiyorum.

Beratenes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
205
228
33
Soru detayları: 2.5 yıllık bir ilişkimiz var benim babam hariç ailem biliyor. Babam biraz ters olduğu için okulum bitince söyleyeceğiz. Onun ise bütün ailesiyle ben tanıştım. Eğer olursa devam ederse ciddi düşünüyoruz. Bu süreç boyunda başbaşa kaldığımızda öpüşüp koklaşmak dışında çok şey yapmadık ama karşılıklı birbirimizi arzuluyoruz hep. Erkek arkadaşım bir kez olmak isteyip sonra ben hazır değilim diye anlayışla karşılamıştı. Şimdi ise ben istiyorum. İleride seni bırakır gider laflarını lütfen söylemeyin. Namus bacak arasında değildir. Daha önce biriyle birlikte olduğum için beni istemeyen birine rastlarsam ilerde zaten bu düşüncede olan biri benim kafa yapıma uymaz. Size sorum şu sizce anın getirdiği gibi mi davranayım yoksa ona artık istediğimi söyleyeyim mi hazırlık vs açısından bir otele kış tatiline gitmek gibisinden?
Hayat toz pembe gibi geliyor aşk sevgi arzular olunca her şeyi düşünmelisin erkek arkadaşınla bir bütün olmuşsun ne güzel şimdi kendine şunu sor kötü zamanınız olunca bunu kullanmıcak birisi mi seni her koşulda kabul edebilecek mi çok gördük afedersin senin için söylemiyorum metres gibi kullanıp ben evlenmeye karar verdim şimdi ayrılalım ben sıfır kullanılmış kız istiyorum diyenleri burda madur kızlarla dolu erkeğini tanımak istiyorsan kötü gününe bakıcaksın ben olsam ailesiyle tanışmadan asla kalkışmazdım. Aile yapılarınız birlikte uyucak mı burda onu da gördük kaynana neler neler söylüyor belki kafana takmam dersin ama söylemesi bile huzuruunu kaçıracak bunları kabul edebilecek aile yapısı varsa anca bu işlere kalkışın sonradan buraya kötü hayat hikayelerini yazanı çok gördük namus sizin namusunuzdur kimse karışamaz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 555 gün geçti.

histeri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2021
72
98
35
Soru detayları: 2.5 yıllık bir ilişkimiz var benim babam hariç ailem biliyor. Babam biraz ters olduğu için okulum bitince söyleyeceğiz. Onun ise bütün ailesiyle ben tanıştım. Eğer olursa devam ederse ciddi düşünüyoruz. Bu süreç boyunda başbaşa kaldığımızda öpüşüp koklaşmak dışında çok şey yapmadık ama karşılıklı birbirimizi arzuluyoruz hep. Erkek arkadaşım bir kez olmak isteyip sonra ben hazır değilim diye anlayışla karşılamıştı. Şimdi ise ben istiyorum. İleride seni bırakır gider laflarını lütfen söylemeyin. Namus bacak arasında değildir. Daha önce biriyle birlikte olduğum için beni istemeyen birine rastlarsam ilerde zaten bu düşüncede olan biri benim kafa yapıma uymaz. Size sorum şu sizce anın getirdiği gibi mi davranayım yoksa ona artık istediğimi söyleyeyim mi hazırlık vs açısından bir otele kış tatiline gitmek gibisinden?
kafanda tartmışsın zaten belli ki kendini ilişkiye hazır hissediyorsun. burada yapma diyenler sizin ikinizin arasında geçenleri bilemez. güvenmek gibi pişmanlık gibi konuları zaten aşmışsınız. burada sizi engellemeye çalışanlar toplumu çoğunluğu malesef masumiyet vs gibi duygu sömürüsü dizilerin reytingini arttıranlar da bunlar=)
esas soruya dönecek olursak, bence akışına bırakmak olabilir. mesela yalnız kalacağınız bir gece olmalı. 2 saatlik bir görüşme yapıp ilişkiyi bitirip çıkılmamalı. bu açıdan tatile gitmek de olabilir. eğer bir eviniz varsa başbaşa kalacağınız o gün akşama buluşana kadar ona muzip mesajlar atıp istekli olduğunu gösterirsin. bir kadeh şarap romantik bir yemek ve uzun ön sevişme sonrası zaten devamı gelir. bir öneri: ilk olacağı için kayganlaştırıcı iyi olur. ama romantizmi bozmamak adına wcye git işe başlamadan önce sen sür :KK66:

Myhoney1

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2019
562
467
43
Ben korudum ve acayip pişmanım. Devir başka artık. Kendini de sevdiğini de mahrum etme derim.

gemi_melegi_06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
11
1
31
Sadece Müslümanlıkta değil ki diğer dinlerde de evlilik öncesi birlikteliktelige olumlu bakılmıyor.
İşte İncil’den ilgili ayetler:

Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, yüreğinde o kadınla zina etmiş olur. Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme atılmasından iyidir. Eğer sağ elin günah işlemene neden olursa, onu kes at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir.” (Matta, 5:28)

Eğer bir adam başka birinin karısıyla yatarken yakalanırsa, hem kadınla yatan adam, hem kadın, ikisi de öldürülecek. İsrail’den kötülüğü atacaksınız. (Yasanın Tekrarı 22:22)

Eğer bir adam kentte başka biriyle nişanlı erden bir kızla karşılaşır ve onunla yatarsa, ikisini de kentin kapısına götürecek, taşlayarak öldüreceksiniz. (Yasanın Tekrarı 22:. İncil haricinde, Kutsal Kitapta da bu gibi hükümler mevcut.Kitap olmayan diğer dinlerde ne yaziyor bilmiyorum.

Belki ateistlerdir size ne, illa bir dine mensup olma zorunluluğunda mıyız?

hayat

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
74
33
bence anın akışına bırak :)

gemi_melegi_06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
11
1
31
Siz anlamadınız galiba, ben dinlerin nikahsız birlikteliğe izin vermedigini açıklamak için yorum yaptım sizin neye inandiginiz sorgulamak için değil ilaveten ne demek ha şöyle ?yaş kaç

İzin demişken ,

Dinlerin insanların köle olarak alınıp satılmasına izin verdiğini , kadını 2. sınıf vatandaş olarak görülmesine izin verdiğinin , peygambere biri 13 yaşında olmak üzere toplam 12 adet kadın almasına izin verdiğini de biliyorsunuz dime :)

Chuck24681012

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
336
428
İzin demişken ,

Dinlerin insanların köle olarak alınıp satılmasına izin verdiğini , kadını 2. sınıf vatandaş olarak görülmesine izin verdiğinin , peygambere biri 13 yaşında olmak üzere toplam 12 adet kadın almasına izin verdiğini de biliyorsunuz dime :)
13 yaşında değil 19 yaşında ve zaten Peygamber imizle evlenmeden önce Ayşe annemiz başka biriyle nisanliymis.12 adet kadının her biriyle cinsel birliktelik yaşanmamış, eşleri ölen bayanlar sahipsiz kaldığı için Peygamberimiz sahip çıkmış bu insanlara.köle olarak alınıp satılmasi ile ilgili bir bilgim yok ancak öğrenir size bilgi vermeye çalışırım

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
45.087
145.008
49
Yok biz anlatamıyoruz sanırım, sitede her türlü dini içerik yasaktır.
Her türlü dini içerik kategorisine Müslüman, Hıristiyan, Yahudi inanışları yanısıra Budizm, Paganizm, Ateizm, Deizm vb inanışlarda girer.
Neden yasak? Çünkü bu sitede her inanıştan insan vardır ve inanç insanın özeli kutsalıdır, inandığımız dinler kadar inanmadıklarımıza da saygı şarttır, bu saygı maalesef korunamamaktadır, bilerek veya bilmeyerek insanların kutsal değerlerini incitecek sözler sarf edilmektedir.
Bu sebeple de dini içerikler kesinlikle yasaktır.

Rica ediyorum şu kurallara uyunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.