Erkek kardeşimin sürekli para istemesi

Babam öyle kendini geliştirmiş biri değil ama annem kendini yetiştirmiş bir kadın. Eğitime hep önem verdi. Kiz kardeşimle beni en ufak şeyde kafamızı yardı. 😁 Bir kere bir çocuğun adını yazıp kalp içine almıştım beni güzel tokatlamıştı. 😁 Başarılı 🧿 Oğluna hep oğlum oğlum diye perişan oldu. Kız kardeşimle ben çalışarak bir yere geldik. Ama erkek kardeşim için her şey daha kolay oldu. Biraz da ailemin zor durumda olduğu zamanda okuduğumuz içindi. 5 liram olmadığı günler oldu. Erkek kardeşim lisede her ay binler harcadı. Özel okulda okulu bitirebildi. Ona sağlanan imkanların yüzde 2si bize yapılmadı. Sonuç: Okumadı. Lise mezunu. Askerliğini yaptı geldi. Uzman çavuş olacağım dedi sonra yok gitmeyeceğim dedi eve geldi. Şimdi de kuzenimden 150 bin TL borç para alıp AVM'de stand kiralayacakmış. Birikimi yok bir şeyi yok. Babam bana güvenme dedi. Aslında bir yerden de başlamasını istiyoruz, yaşı olmus 22. Bir yandan risk de almalı diyoruz ama ekonomi de belli yani. Bir şey desek kıyamet kopuyor. Sabah babam borç aldığın kişiye güven olmaz dedi her şeyi kafamıza fırlattı. Kız kardeşimi arıyor sürekli para istiyor. Benden sürekli istiyor. Genç çocuk , hevesi kalmasın diye veriyoruz, bişiler alıyoruz. Ama böyle de bir parazit mi yetiştiriyoruz bilmiyorum. En başta ailemde suç zaten. Sorumsuzca büyüdü. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kız kardeşim de sabah aradı artık benden para istemesin dedi. Tabiki söyleyemedik. Parlıyor. Söylemesek istiyor. Çünkü parası yok. Adım atsa para. Stand kazançlı olur mu bilmiyoruz. Ay vallahi bilmiyorum ne yapacağız.
Anne babanızın oğulları liseden sonra okumayı bıraktığı gibi asgari ücretli bir yere iş bulup hemen işe başlatmaları gerekiyordu. Hayatın gerçek yüzü ile daha tanışamamış küçük bey. Eğer okulu da bıraktı ise ve elinden de bir zanaat gelmiyorsa iş konusunda işi zor. Bir belge alabilmek için yeri geliyor diploma istiyorlar. Bu kadar şımartmak kendi evlatlarının zararına. Ya şu an üniversitesini bitirsin ya bir zanaat bir şey öğrensin ya da gidip asgari ücretle çalışsın tavsiyem. Kenarda kıyıda 3 kuruş parası olmadan sağdan soldan topladığı borç ile avm'ye stand açmak akıl kârı değil hiç. Yani bir de stand kuru kuru dolmayacak. Ona da para lazım. Yapamadığı takdirde bütün borçları da size kalacak. Babası alsın karşısına adam akıllı konuşsun yahu. Bir kendisi çalışsın bakalım birine kendi emeğinden 5 kuruş verirken kaç kere düşünecek para mı heba eder mi diye. İnsan evden çalışıyor yine birikim yapıyor bir şekilde. Böyle armut piş ağzıma düş kafasıyla çok sıkıntı yaşaması muhtemel.

Önceden şiddet eğilimi de vardı. Bir kere ayağıma sobanın demirini fırlattı ayağım şişti okula topallaya topallaya gittim. Ondan sonra askere falan gitti biraz toparlandı dedik şimdi de iş bunalımı yaşıyor.
Herkes gibi biyere girio calisacak. Dunyanin en iyi isi bile olsa 22 yasinda hic bir isten gucten anlmayan biri o iside batirir .eger sermeyeye ihtiyaci varsa virecek camisacak sermayeyi biriktirknce isini kuracak .siz kimseye para falan vermeyin .sorunuzun cevabida evet parazit yetistiriyorsunuz .

X