Eşım benı ne yerıne koyuyor

Kusura bakmayın haklısınız gerçekten anlaşılmıyor. Eşımın aıle problemlerı var dayısı şu an dedesının evınde kalıyor dedeyle dayısının arası ıyı değıl. Dede dayının yaşadığı kendı evıne gıtme planı yapıyor. Dayı ve dede anlaşamadığı ıçın evde sorun çıkacağını düşünüyorlar. Eşımın kız kardeşı de eşıme olmadı sende kalır ya da arkadşında kalır dedı ben de evımıze gıderken bız yenı evlıyız kardeşlerınde kalması uygun olur dedım. Eşın de evet ben de düşünmüyorum haklısın bu konuda dedı. Aradan zaman geçtı kardeşıne hakaret etmeme rağmen kardeşımle alakalı öyle konuşamazsın. Sudeyle problemın ne demeye başladı.
kardeşimle alakalı öyle konuşamazsın dediği ne? sormadınız mı ne demişim diye?

Aglama krizi gibi bir drama queenlik yapmayarak baslayabilirsiniz bir sey yapmaya mesela. Ne alaka siz niye krize giriyorsunuz suclu psikolojisi icindeymis gibi. Cop gibi hissettim bilmemne, pasif olmayin bu kadar. Bugun ozur diler yarin onu da yapmaz boyle pasif olursaniz. Herkes yerini haddini bilmeli. Cocuk yapmak icin sakin aceleci olmayin kazaya da kurban gitneyin yoksa daha cok aglama krizine girersiniz.

Kusura bakmayın haklısınız gerçekten anlaşılmıyor. Eşımın aıle problemlerı var dayısı şu an dedesının evınde kalıyor dedeyle dayısının arası ıyı değıl. Dede dayının yaşadığı kendı evıne gıtme planı yapıyor. Dayı ve dede anlaşamadığı ıçın evde sorun çıkacağını düşünüyorlar. Eşımın kız kardeşı de eşıme olmadı sende kalır ya da arkadşında kalır dedı ben de evımıze gıderken bız yenı evlıyız kardeşlerınde kalması uygun olur dedım. Eşın de evet ben de düşünmüyorum haklısın bu konuda dedı. Aradan zaman geçtı kardeşıne hakaret etmeme rağmen kardeşımle alakalı öyle konuşamazsın. Sudeyle problemın ne demeye başladı.

Ağır saçmalamış ne diye kapanan konuyu gündeme getiriyor ki. Bence altında başka birşey var doldurup mu saldılar üstüne bu da var. Ama her şekilde sen haklısın. Elin adamı ne işi var?
Bu yorumdan sonra konuyu idrak edebildim.

Hanımefendinin eşinin dayısı, babasıyla problem yaşadığı için evinden çıkmak zorunda kalabilirmiş, hanımefendinin görümcesi Sude ise olmadı sizde kalır demiş hanımefendiye. Hanımefendi de bu durumu asla kabul etmeyeceğini, onun için uygun olmadığını, rahat edemeyeceğini söylemiş. Hanımefendinin eşi ise , kız kardeşim böyle bir şey asla söylemez yanlışlıkla söylemiştir(yani sen yanlış anlamış olabilirsin) e getirmiş. Hanımefendi de yalan mı söyleyecek. Ben sizi anladım. Sonuna kadar haklısınız. Tabii kide düşüncelerini belirtmeye, kendi eviniz hakkında kararları konuşmaya hakkınız var. Böyle saçma şey mi olur?
Bence eşiniz saçma bir şekilde kız kardeşini savunmaya geçmiş. Eğer sizin ses tonunuzda, mimiklerinizde vs görümceniz için "nasıl böyle bir şey düşünür" tarzında sitem ettiğinizi sezinlemişse, buna dayanarak kardeşini savunmaya geçmiştir. Sonuçta özür dilemiş. Bence uzatmayın. Kendinizi kötü hissedecek bir şey yok. Benim eşim de kendi ailesinde asla yanlış yapabilecek insanlar olduğunu düşünmez. Yani ben yaşasam da bir durumu anlatsam da olayın sonunda "yaa yok sen yanlış anlamışsındır onlar öyle demek istememiştir o niyetl yapmamışlardır" diyor fesat ve kötü niyetli olan ben oluyorum. O yüzden eşimin ailesi hakkında yorum yapacağım zaman kılı kırk yararak konuşurum. Siz de canınızı sıkmayın kafaya takacak bir şey yok. Belki yarın bir gün Sude tekrar aynı şeyi söyler o zaman eşiniz anlar sizin doğruyu söylediğinizi.

X