Eşim boşanmak istiyorum dedi

Yorum bulamadım. Mümkünse böyle annelerine ablalarına ilah gibi tapan, herşeyi onlar bilir sanan erkekler evlenmesin. Varsa yakınlarınızda böyleleri kimsenin çocuğunun başını yakmalarına göz yummayın. Eşine çok uyuz oldum 🙄

Merhaba arkadaşlar eski konumu hatırlayanlar olacaktır Görümceyle yurt dışı tatili
Görümcemle yurtdışı tatili diye bir konu açmıştım ve görümcem bize verdiği 50bin TL karşılığı araba istiyordu eşimden eşimde bunu vefa borcu olarak adlandırıp kabul etti dün de sadakatsiz dizisini izliyorduk bir araba gördüm dizide dedim ki vay be arabaya bak falan o sırada eşim de dedi ki ya artık ablamın şu arabayı da almamız lazım dedi ben de dedim ki kaç para istediği araba bana demez mi 130-140 bin TL ben kafamda hep 100 bin TL diye kurmuştum fakat eşimin ablası 50bin TL borca karşılık 140 bin TL lik araba istiyormuş 🙃
Bende eşime dedim ki valla keşke tefeciden alsaydık en azından borcumuzu bilirdik 50bin TL nasıl 140 bin TL ye çıktı dedim böyle bi şey olamaz dedim oda dedi ki valla bi şekilde alınacak dedi bende iyi al o zaman dedim
Sonra konu görümcemle yurtdışına gitmek istemediğime geldi eski şeyleri açtı buna benzer ablası da praga gitmek istiyordu bizimle işte ama biz eşimle Prag’a daha önce gitmiştik ben de hem bunu öne sürerek hemde baş başa olmak istediğimi söyleyerek reddetmiştim sonra ben İtalya muhabbeti Yapmıştım daha önceden ablasının yanında ablası da demişti ki ay ben daha önce italyaya gittim bidaha niye gideyim salak mıyım demişti dün de ben eşime bunu söyledim ablan Prag’a gitmek istiyo ee biz daha önce gittik biz salak mıyız tekrar Prag’a götürüyoruz ablanı dedim sonra birden bi bağırmaya başladı senden nefret ediyoruuum yarın biletini al git annenin yanına boşanmak istiyorum dedi bende hiç tepki vermeden gittim yanından sabah ta işe taksiyle gidicem diye direttim zorla beni işe bıraktı kendisi şimdi bilmiyorum ne yapmam gerekiyor sizin yorumlarınızı da merak ediyorum zaten ailemden uzak bir yere gelin geldim sırf eşimi zamanında sevdiğim güvendiğim için gördüğüm muameleye bakın 😔
Bu arada eşim ablası bekar diye bu durumu kafasına takıyormuş tek yollamak istemiyormuş tatile ablası da 40 yaşında bende dedim ki ablanın kendi tercihi bu ve daha önce tek başına bir sürü tatile gitti dedim ablanı gözünde ilah yapmışsın resmen dedim dedi ki ablam benim idolüm istediği arabayı da alırım herşeyi yaparım dedi dedim ki senin önceligin şuan bizim ailemiz değil benim lafımın hiç bir değeri yok dedim sonra konuşmadık birdaha işte
Resmen tefeci gibi bu ne ya dolar verse dolar alsın altın verse altın ama neredeyse üç katı bu nasıl ablalık hadi eşin alacak diyelim ablası bunu nasıl kabul eder çok değişik kafalar...

henüz çocuk yokken kaç kurtar kendini, sonra çok pişman olursun
işin harika da olsa daha harikalarını bulursun, düzenini bozmaktan korkma

Ben gerçekten bu erkekleri anlayamıyorum . Biz eşleri olarak onlar için bir sürü fedakarlığa girerken onlar bizi elde ettikten sonra sanki en değersiz varlıkmışız onlar için gibi davranıyorlar . Sanki tek onların aileleri var . Bakıyorum çoğu kadın bir erkekten daha cesaretli olabiliyor ailelerine karşı . Şunu anladım erkek aileleri çok iyi oynuyor bu oyunu çoğu pasif kalıyor . Biz ise konuşan taraf . Ve ne yazık ki pasif kalan haksız bile olsa mağdur olmuş oluyor bizim konuşmalarımız yüzünden. Artık kendi hayatında da bazı şeyleri uygulamaya başlıyorum bunu öğrendikten sonra . Pasif kalan taraf olmak ! Eleştirmeyi bırakmak ! Çünkü karşınızda sizinle ilgili kötü konuşmayan(eşinize ) karşı insanlara karşı konuşmak sizi hatalı yapıyor

Tepkilerinizi çok abartılı buldum. Ölüyorum, bitiyorum, kıskanıyorum, sabaha çıkmayalım. Mahvoldum... Bir erkek için fazlaca boğucu Bi tutum.

Son durum ne oldu bu olayda
Konu sahibi barıştı. Sonra başka bir gün yine kavga ettiler kayınvalide ve görümce yüzünden. Kocası aldatmakla falan suçlamıştı. İstifamı verip ailemin yanına gidicem falan dedi sonra forumda tahlil sonuçlarını falan attı pko varmış bu sonuçla hamile kalınır mı falan diye. Ben de bu bilgiyi neden aklımda tuttuysam:KK64:

Konu sahibi barıştı. Sonra başka bir gün yine kavga ettiler kayınvalide ve görümce yüzünden. Kocası aldatmakla falan suçlamıştı. İstifamı verip ailemin yanına gidicem falan dedi sonra forumda tahlil sonuçlarını falan attı pko varmış bu sonuçla hamile kalınır mı falan diye. Ben de bu bilgiyi neden aklımda tuttuysam:KK64:
Oo bayagi karışmış işler
Ben boşanacak sanmıştım aşırı kararliydi
İnsan boşanmayacaksa bukadar yuzgoz olmamali.

Oo bayagi karışmış işler
Ben boşanacak sanmıştım aşırı kararliydi
İnsan boşanmayacaksa bukadar yuzgoz olmamali.
Kesinlikle. Ama üzülüyorum ben. Diğer kadinlar gibi isim yok, çocuklarım var gibi bahanesi de olamaz. Eşini bıraksa çok güzel işi varmış gayet tek başına yaşayabilir. Ama kendisine bu hayatı uygun görüyor. Bosanicam deyip 2 gün sonra çocuk yapmaya karar veriyor. İnşallah ailesinde mutsuz, özgüvensiz bir çocuk yetistirmezler. Ben şimdiden çocuğa üzülüyorum

Kesinlikle. Ama üzülüyorum ben. Diğer kadinlar gibi isim yok, çocuklarım var gibi bahanesi de olamaz. Eşini bıraksa çok güzel işi varmış gayet tek başına yaşayabilir. Ama kendisine bu hayatı uygun görüyor. Bosanicam deyip 2 gün sonra çocuk yapmaya karar veriyor. İnşallah ailesinde mutsuz, özgüvensiz bir çocuk yetistirmezler. Ben şimdiden çocuğa üzülüyorum
Boşanmak bizim toplumda cidden radikal bir karar.
Ancak cesur kadınlar karar verebiliyor.
Yakınlarımda görüyorum ne kadar siddet görmelerine rağmen bosanmiyorlar.

Boşanmak bizim toplumda cidden radikal bir karar.
Ancak cesur kadınlar karar verebiliyor.
Yakınlarımda görüyorum ne kadar siddet görmelerine rağmen bosanmiyorlar.
Benim annemin mesleği yoktu. Evlenip gelmiş İstanbul'a. Kavga şiddetle geçti evlilikleri hep. Hep kızıyordum bizi de etkiledi sonuçta. Ama babamın beni almakla tehdit ettiğini söyledi daha sonra. Babam çok zengindi ve annemin işi mesleği yoktu. 18 yaşıma geldigi gün boşadı annem babamı. Şimdi birbirimize bakıyoruz. Evimizde rutubet var ama kız anne iyi ki bosamissin diyorum. O da iyi ki bosamisim diyor. Yani daha ne denir ki 🙇🏼‍♀️

Benim annemin mesleği yoktu. Evlenip gelmiş İstanbul'a. Kavga şiddetle geçti evlilikleri hep. Hep kızıyordum bizi de etkiledi sonuçta. Ama babamın beni almakla tehdit ettiğini söyledi daha sonra. Babam çok zengindi ve annemin işi mesleği yoktu. 18 yaşıma geldigi gün boşadı annem babamı. Şimdi birbirimize bakıyoruz. Evimizde rutubet var ama kız anne iyi ki bosamissin diyorum. O da iyi ki bosamisim diyor. Yani daha ne denir ki 🙇🏼‍♀️
İşte çekmemiş olması gereken o
Sizde olayları aklı selim yorumlamissiniz
Anneniz şanslı.

X