Eşimin ailesi ve yurtdışı misafir problemi

Doğru söylüyorsunuz ama söylemek istediğimi tam anlatamadım sanırım normalde kv asla beni üzecek bişey yapmaya kalkmaz ama onların yanında sanki hiç öyle değilmiş gibi davranıyor. İnanın normalde çayını bile doldurtmaz bana ama onların yanında bişey demeden bardağını uzatıyor. Normalde böyle davranmayıp onların yanında böyle yapınca da benim gücüme gidiyor. Tamam değer verip gelmeleri de güzel bişey ama ilk kez gidilen yere eli boş gidilmez her zaman geliyo olsalar ben de lafını yapmazdım. Ama böyle olunca bize de gelmediler denmesin diye aradan çıkardıklarını düşündüm açıkçası. Kv’nin emri vaki yapar gibi söylemesi de ayrı olay. Dediğim gibi normalde böyle insanlar olsalar takınacağım tavrı bilirim ama bunlar gelince hepsi değişiyor artık geleceklerini duyduğum an mutsuz olmaya başlıyorum yaa
E tamam hahaha hava atıyor kardeşine
Bak gelin benden korkar çekinir
Benim sözüm geçer Havası vermek istiyor
Normalde başçvuş lafı kabalık ama bence seninkiler hak etmiş 😂

Ben darılacak, gücenecek birşey göremedim. Anormal olan size yemeğe gelen birini, yemek yapmaya yardım etmesi için çağırmanız. Ben bu durumda yapabildiğim yemekleri yapardım, içime sinmezse de annemden yardım isterdim. Evde olan tartışmanın harareti ile ailenizi de salonda unutmuş olabilirler. Bence fazla alınganlık yapmış ve beklentiye girmişsiniz.

Son düzenleme:
‘Başçavuşun eşekleri çok çirkin bir tabir öncelikle onu söyleyeyim. Hayır ailenizi yalnız bırakmaları elbette doğru değil ama ekstrem bir durum yaşanmış. Çok yanlış bir üslup kullanmışsınız. O kadar görgü kuralına, ayıba dikkat ediyorsunuz madem evinize misafirliğe gelecek kişiden yardım istemeyin. Kendileri yapıp kendileri yiyeceklerse evde otursunlar zaten neden bir daha sizin eve gelsinler? Bana çok takıyorsunuz gibi geldi. Anlattıklarınız incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler. Yurtdışından gelen insanın odak noktasında olması çok normal. Siz birlikte olmak istemiyorsanız olmayın. Kayınvalideniz kardeşiyle birlikte olunca değişiyor demek ki o da böyle bir insan. Nedenini öğrenince ne olanak düzeltecek misiniz o yaşta kadını? İnsanlar olduğu gibi kabullenmeniz lazım.

bence şansınızı zorlamayın. kadın size hep iyiymiş misafiri varken ısrarla farklı oluyor diyorsunuz da gergindir telaşlıdır vs... herkes her zaman sizin istediğiniz gibi olamaz ki. çok beklentiniz var. size kötü davranmayan kayınvalide bulmuşsunuz şimdiden yüz göz olmayın sonra aranız bozulursa birdaha asla düzelmez. siz onların nasıl tartışmasına basit diyorsanız şuan sizin bu şikayet ettiğiniz şeyde çok basit inanın

Merhaba kızlar
Ben bi kaç aylık evliyim. 1 yıla yakın da nişanlıydık eşimle. Bu süre içinde de eşimi de ailesini de iyice tanıma fırsatım oldu. Normalde çok iyi insanlar hepsini seviyorum kv görümce vs. Yalnız bi durum var kiiii. Yurtdışından kayınvalidemin kardeşi ve ailesi geldiği an her şey değişiyor. Kimseyi tanıyamıyorum onlar geldiğinde. Zaten geldiklerinde çoğu zaman kayınvalidemde kalıyorlar. Her akşam yanlarında olalım istiyorlar. Sabah kahvaltıya gidelim hatta mümkünse orada kalalım istiyorlar. Bu sefer geldiklerinde benim kendi ailem ve teyzemler de hoşgeldiniz demek istediler. Dünürlerine değer veriyorlar ya kardeşine de hoşgeldin demek istediler işte. O akşam benim görümce ve kv’min kardeşinin eşi yani yenge bi tartışma çıkardılar mutfakta. Olmayacak bir konu ama uzattılar da uzattılar. Ben de arada kaldım. Bu sefer kv’de mutfağa geldi annem ve teyzem içerde tek başlarına kaldılar kimse içerde kim var diye umursamıyor. En sonunda ben içerde başçavuşun eşekleri yok yalnız sırası mı şimdi tartışmanın dedim içeri geçtim arkamdan geldiler ama ne bir özür dilediler ne de yanlış anladın dediler. Neyse yine aradan bi kaç gün geçti. Kv beni arayıp kardeşiyle yemeğe gelmek istediklerini söyledi. Ben de anne sen durumu biliyosun ben yemek yapmayı yeni öğrenmeye başladım birden kalabalık misafir için hazırlanamam sen yada görümcem yardıma gelseniz öyle ayarlasak olur mu dedim. Annene rica et o gelsin yardıma biz çalışıyoruz dedi. Çalıştıkları işler de gündelik işler öyle düzenli işleri yok yani. Her neyse ben eşimi kırmamak için annemden yardım istedim o da kabul etti sağolsun birlikte hazırladık yemekleri. Bunlar yemeğe geldiler ellerine göstermelik bir ekmek bile almamışlar üstelik ilk defa evimize yemeğe geldiler. Ben anlamıyorum yurtdışından akrabaları gelince bu insanlara ne oluyor. Normalde benim aileme karşı çok sevgi dolulardı o akşam nasıl saygısızlık yaptılar sonra beni nasıl zor durumda bırakmak ister gibi kendilerini yemeğe davet ettirebildiler normalde böyle insanlar değillerdi. Düğün öncesi de sırf bu insanlarla vakit geçirebilmek için 1 hafta boyunca beni hiç aramadıkları olmuştu eşimle bile haftada 2 gün falan görüşmüştük o süreçte. Düşünsenize 1 hafta sonra düğün var ama eşiniz yurtdışından gelen akrabalarıyla. Balayı bile onların dönüş tarihine göre ayarlandı koştura koştura onları geçirmeye geldik yaa. Kv’mle oturup konuşmak istiyorum bu saygısızlığın nedenini. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden fikirleriniz için teşekkürler.
sizin çok abartıığınızı düşünüyorum . mutfakta tartışmaışlar , bi hata yapmış olabilirlar. almancılar iyi para veriyorlarsa mahçup olmamak elinden geleni yapıyordur. kötü niyet görmedim cahil birini gördüm

Yıllarca yurt dışı misafirin kalmalarına şahit olmus biri olarak onlar gelince dunya bir sureligine onların etrafında döner , kahvaltısı yemeği kahvesi gezmesi ile ve bu her sene ayni şekilde olur, eve davet etme beklentisi bizimkilerde de olurdu ben ederdim de yemek yapamiyorsaniz kahvaltıya davet etseydiniz bizde bir gelin vardi öyle yapardı ağır misafiri yemeğe kaldıramıyorum çayı tatlısı yemeği elim ayagim dolanır derdi, şimdi sizin konumuza gelince fazla alingansiniz mutfak onmli yada önemsiz bir sorun yaşanmış kayın valide de siz gecmeyince mutfağa gelmiş derken herkes orda oluvermiş, siz orda beklemek yerine salona geçip ufak bı sorun oldu halledip gelirler derdiniz, ikincisi evinize misafir agirlayacaksiniz diye anne çağırmak nedir ya ha bu zamana kadar öğretmemis ise de ben annenizi suçlu bulurum,evlendirecegin kıza iki taş yemekte öğret bir zahmet on çeşit sofra kurmayın sizde adım Hıdır elimden gelen budur deyin, benden çay bekliyor diyorsunuz ee hizmet bekliyor başkaları varken annemizde misafir varken kendi çayını önceden alırken o ara bizden beklet neyini garipsediniz, sohbeti bolunsun istemiyordur bu kadar ayrıntı sizi yorar, yurt dışından gelenler genelde toplu hediye getirir ordan çaydır kahvedir belki getirmiş kayinvalidene bırakmıştır o vermemiştir , siz böyle herşeyi dert ederseniz işiniz zor benden demesi size yazık

Ya kayınvalidenin yurtdışından gelen kardeşi ve siz ne alaka :) sizi ilgilendiren bi akraba DEĞİL bence :) şahsen eşimle uzaktan akrabalığımız var bizim de eşimin baba tarafı annemin kuzenleri oluyor ; düşünün benim de akrabalarım olmalarına rağmen ,yurtdışından şehir dışından eşimin amcası halası vs vs gelir bir hafta kalırlar eşimin ailesinin evinde ,haberimiz bile olmaz bizim ve hatta misafirler evlerine dönerler öyle duyarız. Ama biz eşimin ailesine de ayda bir kez gidiyoruz çaya kahveye ondan belki bilmiyorum. Ailesini de severim hiçbir sıkıntım yok ,ama mesafe her zaman sağlıklıdır. Kayınvalidem beni arayıp evdeki misafiri de alıp size gelmek istiyoruz demez asla reddederiz çünkü bilir bizi :) oğlu da benim gibi :) bence sınırlarınızı koruyun hele ki kayınvalidenizin kardeşi ne alaka ki siz gidip ilgileniyorsunuz bana tuhaf geldi,aynı şekilde benim Almanya’dan gelen teyzemle de eşim ilgilenmek annemlere her gün gitmek zorunda DEĞİL çok istersem kendim giderim görürüm gelirim birkaç kez ,normali budur

Merhaba kızlar
Ben bi kaç aylık evliyim. 1 yıla yakın da nişanlıydık eşimle. Bu süre içinde de eşimi de ailesini de iyice tanıma fırsatım oldu. Normalde çok iyi insanlar hepsini seviyorum kv görümce vs. Yalnız bi durum var kiiii. Yurtdışından kayınvalidemin kardeşi ve ailesi geldiği an her şey değişiyor. Kimseyi tanıyamıyorum onlar geldiğinde. Zaten geldiklerinde çoğu zaman kayınvalidemde kalıyorlar. Her akşam yanlarında olalım istiyorlar. Sabah kahvaltıya gidelim hatta mümkünse orada kalalım istiyorlar. Bu sefer geldiklerinde benim kendi ailem ve teyzemler de hoşgeldiniz demek istediler. Dünürlerine değer veriyorlar ya kardeşine de hoşgeldin demek istediler işte. O akşam benim görümce ve kv’min kardeşinin eşi yani yenge bi tartışma çıkardılar mutfakta. Olmayacak bir konu ama uzattılar da uzattılar. Ben de arada kaldım. Bu sefer kv’de mutfağa geldi annem ve teyzem içerde tek başlarına kaldılar kimse içerde kim var diye umursamıyor. En sonunda ben içerde başçavuşun eşekleri yok yalnız sırası mı şimdi tartışmanın dedim içeri geçtim arkamdan geldiler ama ne bir özür dilediler ne de yanlış anladın dediler. Neyse yine aradan bi kaç gün geçti. Kv beni arayıp kardeşiyle yemeğe gelmek istediklerini söyledi. Ben de anne sen durumu biliyosun ben yemek yapmayı yeni öğrenmeye başladım birden kalabalık misafir için hazırlanamam sen yada görümcem yardıma gelseniz öyle ayarlasak olur mu dedim. Annene rica et o gelsin yardıma biz çalışıyoruz dedi. Çalıştıkları işler de gündelik işler öyle düzenli işleri yok yani. Her neyse ben eşimi kırmamak için annemden yardım istedim o da kabul etti sağolsun birlikte hazırladık yemekleri. Bunlar yemeğe geldiler ellerine göstermelik bir ekmek bile almamışlar üstelik ilk defa evimize yemeğe geldiler. Ben anlamıyorum yurtdışından akrabaları gelince bu insanlara ne oluyor. Normalde benim aileme karşı çok sevgi dolulardı o akşam nasıl saygısızlık yaptılar sonra beni nasıl zor durumda bırakmak ister gibi kendilerini yemeğe davet ettirebildiler normalde böyle insanlar değillerdi. Düğün öncesi de sırf bu insanlarla vakit geçirebilmek için 1 hafta boyunca beni hiç aramadıkları olmuştu eşimle bile haftada 2 gün falan görüşmüştük o süreçte. Düşünsenize 1 hafta sonra düğün var ama eşiniz yurtdışından gelen akrabalarıyla. Balayı bile onların dönüş tarihine göre ayarlandı koştura koştura onları geçirmeye geldik yaa. Kv’mle oturup konuşmak istiyorum bu saygısızlığın nedenini. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden fikirleriniz için teşekkürler.
Ortada bir saygısızlık yok minik prenses. Abartmasanız mj?

Kv beni arayıp kardeşiyle yemeğe gelmek istediklerini söyledi. Ben de anne sen durumu biliyosun ben yemek yapmayı yeni öğrenmeye başladım birden kalabalık misafir için hazırlanamam sen yada görümcem yardıma gelseniz öyle ayarlasak olur mu dedim
Birkaç yıllık evliyken yemek yapmayı yeni öğrenmeye başlamanız bir tek bana mı ilginç geldi? Çalışan bir kadına da benzemiyorsunuz. 🤔
Normalde benim aileme karşı çok sevgi dolulardı o akşam nasıl saygısızlık yaptılar sonra beni nasıl zor durumda bırakmak ister gibi kendilerini yemeğe davet ettirebildiler normalde böyle insanlar değillerdi.
Saygı: BEN NE ALAKA?
Düğün öncesi de sırf bu insanlarla vakit geçirebilmek için 1 hafta boyunca beni hiç aramadıkları olmuştu eşimle bile haftada 2 gün falan görüşmüştük o süreçte.
Bir hafta boyunca sizi aramamak mı vay hainler nasıl yapılır böyle bir şey sjsksjksjs

Birkaç yıllık evliyken yemek yapmayı yeni öğrenmeye başlamanız bir tek bana mı ilginç geldi? Çalışan bir kadına da benzemiyorsunuz. 🤔

Saygı: BEN NE ALAKA?

Bir hafta boyunca sizi aramamak mı vay hainler nasıl yapılır böyle bir şey sjsksjksjs
1.si üniversiteden mezun olduğum gibi evlendim öğrencilik zamanlarında da yemek öğrenmeye ihtiyacım olmadı açıkçası zaten çoğu zaman dışardan yerdim. Çorba, pilav vs herkesin bildiği şeyleri biliyorum bizde de basit şeylerle misafir ağırlanmaz bilmem siz bilir misiniz pek biliyor gibi gözükmüyorsunuz da. Aynı zamanda e-ticaretle uğraşıyorum. Hani herkesin alışveriş yaptığı büyük bi site var ya orada en çok satılan çelik takıların çoğu benim mağazamdan. İnstagramda da çok denk gelmişsinizdir de burada isim vermeyeyim.
Yani sizin gibi ev hanımlığı gelin kv ilişkilerinde çok tecrübeli değilim zaten sizin gibi tecrübelilerden fikir almak için buraya yazdım 2 konu için. Öyle çooook boş vakti olup da forum sitelerinde pro üye falan değilim tabi siz bunlardan iyi anlarsınız fikirleriniz için teşekkürler 😂

1.si üniversiteden mezun olduğum gibi evlendim öğrencilik zamanlarında da yemek öğrenmeye ihtiyacım olmadı açıkçası zaten çoğu zaman dışardan yerdim. Çorba, pilav vs herkesin bildiği şeyleri biliyorum bizde de basit şeylerle misafir ağırlanmaz bilmem siz bilir misiniz pek biliyor gibi gözükmüyorsunuz da. Aynı zamanda e-ticaretle uğraşıyorum. Hani herkesin alışveriş yaptığı büyük bi site var ya orada en çok satılan çelik takıların çoğu benim mağazamdan. İnstagramda da çok denk gelmişsinizdir de burada isim vermeyeyim.
Yani sizin gibi ev hanımlığı gelin kv ilişkilerinde çok tecrübeli değilim zaten sizin gibi tecrübelilerden fikir almak için buraya yazdım 2 konu için. Öyle çooook boş vakti olup da forum sitelerinde pro üye falan değilim tabi siz bunlardan iyi anlarsınız fikirleriniz için teşekkürler 😂
Pro üyelik=boş insanların işi diyorsunuz yani hahshahsh. Tam sizden beklenecek bir çıkarım. Ben de tam tersi böyle boş şeylere bu kadar kafa yorduğunuz için çalışmadığınızı, bir meşgaleniz olmadığını düşündüm. Çalışmanızı tavsiye edecektim. Ben böyle şeyleri düşünüp kuramıyorum çünkü. Yüksek lisans mezunu, çalışan ve yemek yapan bir kadın olduğum için vakit bulamıyorum herhalde. :KK53:

1.si üniversiteden mezun olduğum gibi evlendim öğrencilik zamanlarında da yemek öğrenmeye ihtiyacım olmadı açıkçası zaten çoğu zaman dışardan yerdim. Çorba, pilav vs herkesin bildiği şeyleri biliyorum bizde de basit şeylerle misafir ağırlanmaz bilmem siz bilir misiniz pek biliyor gibi gözükmüyorsunuz da.

Bizde de gelecek misafire yemeği sen yap denmez siz de pek biliyor gibi gözükmüyorsunuz da. Gerçi bu sadece bizde değil her yerde böyledir. Misafirliğe gelmek isteyene bana yardım et yemeğe geleceksen diyeni ilk kez gördüm.

Pro üyelik=boş insanların işi diyorsunuz yani hahshahsh. Tam sizden beklenecek bir çıkarım. Ben de tam tersi böyle boş şeylere bu kadar kafa yorduğunuz için çalışmadığınızı, bir meşgaleniz olmadığını düşündüm. Çalışmanızı tavsiye edecektim. Ben böyle şeyleri düşünüp kuramıyorum çünkü. Yüksek lisans mezunu, çalışan ve yemek yapan bir kadın olduğum için vakit bulamıyorum herhalde. :KK53:
Yüksek lisansınızı sanal dünyada tanımadığınız kişilere kendinizi ispatlama üzerine falan mı yaptınız yoksa hayatınızda her şeyi sizin üzerinize kakaladılar da ondan mı bu kadar saldırgansınız. sakin olun benim kayınvalidem siz değilsiniz. Herkes yemek yapmayı bilmek zorunda değil size de madalya takmıyorlardır eminim. Bu arada menülerinize protein içerikli yemekler eklerseniz sizin için iyi olabilir. Belli ki çok bezmişsiniz kime saracağınız belli değil. Tabi memurlukta millete sallayamazsınız evde koca yemek bekler çocuk bakım ister siz de kafa dağıtacağım derken pro üye olmuşsunuz. Çok zor çok kendi dertlerime şükretmeliyim bunu anladım sayenizde teşekkür ederim 😂

Yüksek lisansınızı sanal dünyada tanımadığınız kişilere kendinizi ispatlama üzerine falan mı yaptınız yoksa hayatınızda her şeyi sizin üzerinize kakaladılar da ondan mı bu kadar saldırgansınız. sakin olun benim kayınvalidem siz değilsiniz. Herkes yemek yapmayı bilmek zorunda değil size de madalya takmıyorlardır eminim. Bu arada menülerinize protein içerikli yemekler eklerseniz sizin için iyi olabilir. Belli ki çok bezmişsiniz kime saracağınız belli değil. Tabi memurlukta millete sallayamazsınız evde koca yemek bekler çocuk bakım ister siz de kafa dağıtacağım derken pro üye olmuşsunuz. Çok zor çok kendi dertlerime şükretmeliyim bunu anladım sayenizde teşekkür ederim 😂
Uzun uzun da yazmış laf sokacağım diye te Allahım ahsjhahaha açtığınız konuya ve tepkilerinize bakmadan size laf anlatma gibi beyhude bir çaba içerisine girdim, bende hata. Size pembik gelinlik kariyerinizde başarılar diliyorum. :KK53:

Uzun uzun da yazmış laf sokacağım diye te Allahım ahsjhahaha açtığınız konuya ve tepkilerinize bakmadan size laf anlatma gibi beyhude bir çaba içerisine girdim, bende hata. Size pembik gelinlik kariyerinizde başarılar diliyorum. :KK53:
teşekkür ederim ben de size kadınlar kulübü üyeliğinizde ve aşırı yoğun işlerinizde başarılar diliyorum. Dilerseniz ne kadar sinir olduğunuzu başka konulara yazabilirsiniz isterseniz ağlayarak günlüğünüze de yazabilirsiniz ama buralara yazacaksanız sonuna kahkahalı emoji falan ekleyin de nasıl hırslandığınız anlaşılmasın takmıyo zannetsinler sizi 🥰🥰🥰

X