Eşimin çocuğu

Ya aile apartmanı azizliği biraz da Papatya Hanım. Kamu spotu aile apartmanına gelin gitmeyiniz. :KK53:
Küçük elti çocuktur yapar, bebe için birbirimize mi girelim modundaydı. Ben de bir gün dedim X yenge keşke girseydin, senin kız dayak yiye yiye bir hal oldu.
Bazı çocuklar bir acayip Papatya Hanım, oğlanın kafada vardı. Durduk yere dövüyordu kızı, sebepsiz yani. Geleceğin hırboları çocuklukta aha böyle oluyor.
Bu arada eltiyi dövmek hiç de yanlış olmazdı. Bir dayak yesin bakalım, belki oğlunun yaptığını anlardı. :KK53:
Çocuklar için iyi örnek olmasa da küçük çocuğu dovemem hırsımi öyle alırdım . Ya da eltimi dövmek için bahane mi ariyorum bilemedim 🫢🤣Ben zaten aile apartmanı insanı olmayı bırakın aynı ülke insanı bile değilim 🤣🤣

Ya şaka felan yani bilmiyorum uzayda büyümedik yahu kuzenler bizler de kardeş sahibiyiz öyle sürekli kardeşini dövecek yürek nerde anne baba bir kere bakınca pisip kalıyorsun zaten. Hele ki başka birinin çocuğuna evladımı dovdurecegim saç teli için yakarım valla o aile apartmanı😅

Uyurken nasıl gözleri üstünde olacak ki? Çocuk zaten gece dövüyormuş.
Aynı odada yatırmamaktan başka bir çare gelmedi aklıma valla.
Kardeş değil de amca çocuğu vardı çevremde. Oğlan kızı ha bire döverdi. Küçük elti de olay çıkmasın diye bir şey demezdi ama kızı ha bire dayak yerdi. Sonuç olarak ergenliğe kadar dayak yedi o kız. Ciddi ciddi şiddet mağduru oldu, anası babası değil amcasının oğlu dövdü. Annesi pısırık olmasaydı böyle olmayacaktı. Görüşmeyecekti, gerekirse araya girecekti. Neymiş çocuk için kavga edilmezmiş. Valla bence esas çocuk için her şey yapılmalı.
Şimdi bu örnekte de ne yapıp edip küçüğün dayak yemesine engel olunmalı. Ha ben olsam boşanırdım. Adam tüm parasını ilk karısına ve oğluna akıtmaya meyilli. Bu tarafı hiç düşündüğü yok. Boşanır bir daha da hiç muhatap olmazdım.
Kim dövdürür ki çocuğunu ben de izin vermem tabi ki ya ben konu sahibini yazdıklarının da birebir doğru olduğuna inanmıyorum gece birlikte yatırdın Bi kere vurdu şak diye ayırırsın Bi daha aynı odada yatırmaya cesaret edemezsin. Nasıl küçükte çığlık atacak kadar travma oluşturmuş bu kadar beklemiş olabilir. Benim mantığıma yatmıyor.

Çocuğunuz var mı? Benim 2 tane var. Öz kardeşler ikisine de ben bakıyorum. Oğlum sen salonda yat bugün desem ağlar üzülür günlerce de konuşmaz benle.
Kaldı ki bu çocuk zaten babasını kıskanıyordur içinde fırtınalar kopuyordur ondan böyle saldırganlık yapıyordur. Kötü bir baba yüzünden bu yaşından psikolog kapılarında geziyor.
Onun gönlünü hoş etmek zorunda babası. Bakın babası diyorum. Aldığı zaman çocuğuna özel ilgi göstermeli. Diğer çocuğa da anne ilgi göstersin. Zaten diğer günler sürekli babası yanında küçüğün. Dengeyi kuramamışlar işte olan da 2 küçük çocuğa olmuş. Ben şahsen çocuklarımı böyle bir evlilik yapsa babaları göndermem.
Göndermem konusunda sizinle aynı fikirdeyim.Ama eski eşten olan çocuğa ekstra ilgiyi ben kabul etmem.Eşimin eski farklı evliliklerinden iki çocuğu var.Bizim de ortak bi bebeğimiz var.İnanın yaşamadan bilemezsiniz.Benim ilk evliliğim.Bu işler uzaktan gördüğünüz gibi olmuyo.Çok zor işler.Şu kadarını söyleyebilirim bekar çocuksuz kadın,çocuklu boşanmiş adam evliliği çok zor.

Çocuklar için iyi örnek olmasa da küçük çocuğu dovemem hırsımi öyle alırdım . Ya da eltimi dövmek için bahane mi ariyorum bilemedim 🫢🤣Ben zaten aile apartmanı insanı olmayı bırakın aynı ülke insanı bile değilim 🤣🤣

Ya şaka felan yani bilmiyorum uzayda büyümedik yahu kuzenler bizler de kardeş sahibiyiz öyle sürekli kardeşini dövecek yürek nerde anne baba bir kere bakınca pisip kalıyorsun zaten. Hele ki başka birinin çocuğuna evladımı dovdurecegim saç teli için yakarım valla o aile apartmanı😅
İşte bazı kadınlar pasif kalıyor. Sen ben yaptırmayız, ama yaptıran var.
Kim dövdürür ki çocuğunu ben de izin vermem tabi ki ya ben konu sahibini yazdıklarının da birebir doğru olduğuna inanmıyorum gece birlikte yatırdın Bi kere vurdu şak diye ayırırsın Bi daha aynı odada yatırmaya cesaret edemezsin. Nasıl küçükte çığlık atacak kadar travma oluşturmuş bu kadar beklemiş olabilir. Benim mantığıma yatmıyor.
Bazı kadınlar iş çok kötü bir yere vardığında ayıkıyor Garip Hanım. Çocuktur dövüşür de barışır da deyip müdahale etmeyen de var. Çocuğa karşı koruyucu davranmıyorlar, yalnız bırakıyorlar maalesef.

Benim çocukların yaş farkı çok kardeşine vuracak yaşta değil. Ama 3buçuk yaş farkı olan çoğu çocuk kardeşini kıskanır. Kimisi vurarak gösterir kimisi içine kapanır. Bi de bu çocuk aynı evdeki kardeş değil küçük kardeşi babasıyla yaşadığı için daha çok kıskanıyor evet çok anormal bir şey değil kardeş kıskançlığı. Annesinin doldurmasına falan gerek yok yani aynı anneden olan çocukları da anneleri mi dolduruyor? Ben küçüğe vursun görmezden gelsinler demiyorum. Ayın birkaç günü farklı çözüm yolları bulsunlar daha fazla gözleri üstünde olsun başbaşa hiç bırakmasınlar ikisi de üzülmeden diyorum. Baba büyüğüyle anne küçüğüyle yatabilir mesela bu Bi çözüm hem kıskançlık olmaz hem vurma olmaz. Ben küçüğe de empati yapıyorum ama siz büyüğe hiç yapmıyorsunuz. Babasının yaşadığı eve alınmayan çocuğun psikolojisi ne olacak?
Salonda yatması büyük çocuk için çok travmatik olmaz ama küçük resmen zorbalık görüyor. Öncelik onun bu yüzden bunu anlamak çok zor değil.

Üç yaş aralı ve iki yaş aralı üç çocuğum var. Asla baş başa bırakmadım hatta bazen yemek yaparken arkama bakmaktan boynum bile ağrıyor. Çocuktur her şeyi yapabilir o konuda haklısınız. Büyük çocuk zaten babasını paylaşma travması yaşamış. Acısını küçükten çıkarıyor. Kendi öz evlatlarım olsalar da ben çok strese giriyorum küçüğe bir şey olur diye. Konu sahibi hatalı davranmış resmen araları iyi olsun diye çocukların. İşe de yaramamış resmen.

Büyük olanla aynj yaşta benim büyüğüm de. Gidip nefretle vurmaz asla kardeşine, canını acıtacağını bilir. Altı yaş kesinlikle az değil. Her şeyi anlayıp kavrayabileceği, karşıdakinin canını ne kadar acıtacağını bileceği bir yaşta. O yüzden büyüğün yaptıkları hiç normal değil şu durumda.

Göndermem konusunda sizinle aynı fikirdeyim.Ama eski eşten olan çocuğa ekstra ilgiyi ben kabul etmem.Eşimin eski farklı evliliklerinden iki çocuğu var.Bizim de ortak bi bebeğimiz var.İnanın yaşamadan bilemezsiniz.Benim ilk evliliğim.Bu işler uzaktan gördüğünüz gibi olmuyo.Çok zor işler.Şu kadarını söyleyebilirim bekar çocuksuz kadın,çocuklu boşanmiş adam evliliği çok zor.
kesinlikle öyledir. ben boşandım 2 çocuğum var Allah bağışlar inş. küçük çocuklu bir adamla evlenmem yani. ha çocuksuz bir adamla da evlenmem. ancak çocukları yetişkin olmalı. yoksa da bekar kalmayı tercih ederim. size de kolaylıklar dilerim. denge işi zor gerçekten

Konuyu okurken ağzım açık kaldı ne kadar sabırlısınız. Belli ki kalbiniz çok güzel ve hep adaletli olmaya çalışıyorsunuz ama böyle yaparak kendinizin ve evladınızın hakkına giriyorsunuz bence. Bazen kendi iyiliğimiz için bencil olabilmeliyiz. Eşinizin maddi gücü olsa eyvallah iki çocuğunu da özelde okutsun tabi ama durum böyleyken eski eşinin koleje vermek istiyorum demesi şımarıklık. Herkes çocuğu için en iyisini ister ama bunu kendi maddi olanaklarına göre kısıtlıyor insanlar. Siz kendi ailenizi düşünmek zorundasınız. Mahkeme ne kadar dediyse o kadar nafaka versin. Gerekirse eşinize resti çekmeyi bilmelisiniz. Sizi ve çocuğunuzu geri plana itmesine izin vermeyin. Eski eşi ne hakla sizin bütçenizi konuşup kirayı o ödesin falan diyebilir ki? Ayrıca çocuğunuza sürekli vurması falan buna da izin vermeyin lütfen kızıp uyarmayı bilin tepki gelmedikçe devam ediyor belli ki.

Bazı arkadaşlar burada 10 bin bile az yazmış. Unutmayın ki medeni kanunda babanın aynı oranında anne de çocuğun giderlerine katılır yazar. Bu da demek oluyor ki annesi de 10 bin katacak. Allah aşkına aylık 20 bin tl gideri olan hangi çocuk var?
Ama eşiniz eski eşinize fazladan para yatırarak hata ediyor. Bunu kesinlikle konuşun. Mesela benimde eşimin ilk evliliğinde oğlu var. 8 yaşında. Ayda 4000 tl nafaka ödüyoruz. Kadın çalışmıyor, boşanırken 2 ev 1 araba vermiş eşim. Hayatı boyunca çalışmamış, halen çalışmıyor. Anne olarak bizde çocuğumuzun geleceğini düşünüp çalışmalıyız.
4000 tl nafakayı gönderiyoruz, ama her geldiğinde eline para veriyoruz, ihtiyaçları varsa biz alıyoruz. Çünkü bu gibi kadınlar kalkıp çocuğa baban bize hiç bir şey vermiyor yapmıyor diyorlar. Yaşadık…
şimdi bende hamileyim. Zaman zaman eşimin eski eşinin psikopatlığı yüzünden huzurumuz kaçıyor. Ama eşimi seviyorum, destek olmaya çalışıyorum. Bu gibi kadınlara papuç bırakma, gelecek kaygılarını, geçiminiz için verdiğin emekleri anlat. Yorulmuş olmalısın. Eşim 2 yıl çalışmadı. Oğlunun nafakasını hep ben ödedim. Ama asla yüzüne vurmadım. Onu incitmeden incindiğini söyle. Örnek olarak bizi anlat. Ama eski eşine fazladan para göndermesi sizinde evliliğinize zarar verir. Bu evlat sevgisinin ötesinde bir durum.

1. Asla çocukları aynı odada yatırmayın.
2. Eşiniz yasal nafaka olan 2 bini yatırsın bundan sonra sadece.
3. Özel okula gidecekse eski eşiyle beraber yarı yarıya ödesinler.

Bu kadar. Bunların hepsini yaptırırdım ben olsam. Derhal

1. Çocuklu adamla evlenirken bu çocuğun sizin de hayatınızın parçası olacağını kabul etmiş olmanız gerekirdi. Bu nafakayı verdiğini biliyorsunuzdur.

2. Çocuğun size sadece 15 günde bir gelmesi az.

3. Çocuğun pedagog ile görüşmesi çok normal ve gereken bir şey. Bundan rahatsız olman artniyetli bir davranış.

4. 15 günde bir gelen çocuk, ne ara bahsettiğin şiddeti uygulayacak? 1 olur, 2 olur hatta 2 olmadan beraber oynatmazsın. Aynı odada 15 günde beraber yatırmazsın. Bir gece için yanına alırsın.

5. 10.000 nafaka normal, çokta fazla değil. Zaten adamın 2000 nafaka vermesi, az olurdu. Adam bir zahmet 15 günde bir aldığı çocuğa bu parayı versin. Bunun yemeği, sütü, meyvesi var.

Özel okul konusu da uygun fiyatlı özel okullar var gider gezilir hepsinden fiyat alınır, ek para ödemeden yazdırabilir annesi babası. Adam eski eşinin maaşını iyi kötü biliyordur.

Bana çok anlamsız ve tutarsız geldi çocuğun başka çocuktan şiddet görürken hala aynı odada yatırıp, uyutman.

Açılın ben çocuk psikoloğuyum 🖐🏻
Şimdi birincisi çocugun 15 günde 1 gelmesi belki anne babanin ortak kararidir. İkinci eş daha sık gelmesinden rahatsiz olmuyorsa iki kardeşin birlikte zaman gecirmesi adina elbette sık gorusmeleri faydali olacaktir ancak psikolog olmam disinda halk diliyle bir yorum yapacak olursam bazen birlikte buyumeyen cocuklar ne yazik ki kardes bagi hissetmiyorlar.
Ne ara siddet uygulayacak demissiniz , ilk cocuk icin babasini farkli bir cocuga babalik yaparken gormek zaten kriz olusturacak ve olumsuz duygulanimlae yaratacak bir olay . Babasinin yeni bir ailesi var bu durumda kardesini babasini kendisinden calan kisi olarak gorup ofke duyabilir ve zarar verebilir bu sasirilacak bir durum degil ancak bu durumu yonetmek ve engellemeye calismak , en azindan geceleri ayri odalarda yatirmaya calismak basta babanin sonra da annenin gorevidir.
Bir diger husus da yeni eş elbette kendi cocugu devlet okulunda ogrenim gorurken babanin tüm gelirini karsi tarafa vererek ozel okula cocuk gondermesinden rahatsiz olabilir.
Benim konu sahibinin yazilanlardan en iyi anladigim şey baba maalesef ki durumu asla yönetemiyor , bir sınır çizemiyor. Sayet bu durum her alanda boyleyse ilerde daha buyuk sorunlar yasamaniz muhtemel. Eski es ' karin memur evi o gecindirsin ' diyor da esiniz nasil sen kim oluyorsun da aile islerimiz hakkinda fikir veriyorsun diyemiyor ?

Bir yakınımın tavsiyesi ile burada üyelik açtım, farklı görüşlere ihtiyacım var.. Eşimle ikimizin ikinci evlilikleri onun bir çocuğu var bizimde ikimizin ortak bir çocuğumuz var. Onun çocuğu 6 yaşında benimki (bu evliliğimden) 2.5 yaşında. Çocukla alakalı da biraz sorunlarımız var kıskançlık.. geldiğinde onunla daha çok ilgileniriz eksik hissetmesin diye kendi çocuğumu bile kucağıma pek almam o varken, tatillerde ve iki haftada bir hafta sonu alırız çocuğu birlikte etkinlikler yaparız. Kardeşiyle bağ kursun istedim hep. Düzenimiz vardır.bir odayı mecbur ikisinin odası yaptık. Annesi dolduruyor diye düşünüyoruz ne zaman gelse kardeşine vuruyor çocuğu itiyor. Benim çocuğum o geldiğinde huysuzlanıyor sürekli tetikte olmak zorundayım. Aynı odada yatıyorlar kameradan izliyorum tüm gece bazen
:KK43: gece uyanıp vuruyor bir kaç kez denk geldik eşim gitti yanına yatmaya. Ben memurum eşim özel sektör. Maaşlarımız birbirine yakın. Bu bilgileri iyice veriyorumki yorumlarken soru işareti olmasın. Bizim evimiz kira. Karşı tarafın kira değil. Eşim yüklü miktar nafaka veriyor. Kadın da çalışıyor. Çocuğa kadının annesi bakıyor evleri yakın diye doğduğundan beri düzen böyleymiş.
Örnek verecek olursam eşimin maaşı 25.000 10.000 vermekte karşı tarafa. Mahkemenin belirlediği rakam 2.000 bu arada eşim gönlünden koptuğu için veriyor. (detay veriyorum yasal olarakta)
Eşimin eline 15.000 kalıyor bunun 10 bini bizim kiramıza gidiyor 5 bini de (Kıskanclık sebebi ile çocuğunu pedagoga götürüyor ayda 2 defa) ama fayda etmiyor annesi doldurduğu için.
Kira harici baştan sona eşimin kişisel harcaması dahil faturalar ödemeler mutfak yemek araba kredisi bizim ortak çocuğumuzun tüm gideri vs bende oluyor.
Yalnız bir sorun daha çıktı ortaya. Eski eşi aradı çocuğu bu yıl koleje vermek istiyormuş. Büyük şehirdeyiz kolej fiyatı yıllık her şey dahil (servis yemek kitap kıyafetmalzeme) 280.000 demişler. Eşimin bunu ödeme gücü yok. Benim çocuğum da devlet okuluna gidecek bu enflasyonda.
Eşim güzel bir dille tüm masrafları detaylıca anlattı maaşını vs zaten yüksek miktar destek oluyorum bu yüzden diğer çocuğuma bile katkıyı sağlayamıyorum x’e sağladığımdan dedi. Doğru.. yine de pek sesimi çıkarmadım bu zamana kadar pasif kaldım.
Kadın ise çocuğun eğitiminin önemli olduğunu devlet okulunda 40-50 kişiyle nasıl eğitim göreceğini anlattı.
Eşim de diyor ki iyi hoşta ne ile vereyim param yok anlamıyor musun diyor bu konuşma telefonda oldu duyuyorum aynı odadaydık.
Kadının çözümü şu beni kastederek sizin masrafları o (ben) karşılar zaten memur o sen paranı olduğu gibi verebilirsin çocuğumuzun eğitimi her seyden önemli dedi.. zaten herşeyi ben karşılıyorum cebimize 1 kuruş para kalmıyor. Kadın kirayı da bana kitleme derdinde. Eşimin tüm parasını maaşını istiyor. açıkçası bu bardağımı taşıran son damlaydı. Bu zamana kadar sustum gerçekten de benim çocuğumun hakkı fazlasıyla yendi hiç hissettirmedim annesi olarak ama bu son damlaydı. Eşim düşünüyor şimdi ne yapacağını. İnanın boşanmayı düşündüm bu kadar da olmaz artık.. çocuğumun hakkı yeniyor, yeri geliyor kardeş zorbalığına dayağına maruz kalıyor o da çocuk diye sabır gösteriyorum susuyorum o da çocuk diyorum hoşgörü yapıyorum gözümün önünde yavruma tokadı basmışlığı var besmele ya sabır çeke çeke güzelce konuştum siz kardeşsiniz senin koruman lazım bak nasıl acıdı öp hadi barışın dedim vururum demeye devam etti yine sesimi çıkaramadım o da kendi çocuğum olsa kızarım belki ama yapamıyorum kötü ben olurum ,tuvalete kapanıp ağladım ağladım varın siz düşünün. Artık çocuğum o geldiğinde hep ağlıyor o gittiğinde normale dönüyor.. benim çocuğumun da psikolojisi bozuldu geceleri korka korka uyanıyor iç çekiyor uykusunda ağlayarak.. ben dayanamıyorum artık siz ne dersiniz ben haksız mıyım farklı bakış açılarına ihtiyaç duydum bu gidişle boşanacağım çünkü çocuğum büyüdükçe bu ayrımlar ve haksızlıklar da artacak gibi hissediyorum. Artık dayanamıyorum kendimi geçtim yavrumu ateşe mi atıyorum nolur yardımcı olun aileme herşeyi anlattım senin kararın dediler çevremde herkes bitir maaşın var çocuğuna zaten sen bakıyorsun adamın katkısı yok diyorlar 😔
Siz tanisip evlenmeden once size maasinin yarisini go derdigini soylememis miydi ?
Simdi gondermesinde diyemem sonucta evladi ama sizlede yeni bir yuva kur.us ve bask abir cocuvuda var .siz alirkhen adami yarim maasla kabul etmissiniz zaten anladigim kadariyla .resmen adama bakip bide cocuk yapmissiniz .

Bir yakınımın tavsiyesi ile burada üyelik açtım, farklı görüşlere ihtiyacım var.. Eşimle ikimizin ikinci evlilikleri onun bir çocuğu var bizimde ikimizin ortak bir çocuğumuz var. Onun çocuğu 6 yaşında benimki (bu evliliğimden) 2.5 yaşında. Çocukla alakalı da biraz sorunlarımız var kıskançlık.. geldiğinde onunla daha çok ilgileniriz eksik hissetmesin diye kendi çocuğumu bile kucağıma pek almam o varken, tatillerde ve iki haftada bir hafta sonu alırız çocuğu birlikte etkinlikler yaparız. Kardeşiyle bağ kursun istedim hep. Düzenimiz vardır.bir odayı mecbur ikisinin odası yaptık. Annesi dolduruyor diye düşünüyoruz ne zaman gelse kardeşine vuruyor çocuğu itiyor. Benim çocuğum o geldiğinde huysuzlanıyor sürekli tetikte olmak zorundayım. Aynı odada yatıyorlar kameradan izliyorum tüm gece bazen
:KK43: gece uyanıp vuruyor bir kaç kez denk geldik eşim gitti yanına yatmaya. Ben memurum eşim özel sektör. Maaşlarımız birbirine yakın. Bu bilgileri iyice veriyorumki yorumlarken soru işareti olmasın. Bizim evimiz kira. Karşı tarafın kira değil. Eşim yüklü miktar nafaka veriyor. Kadın da çalışıyor. Çocuğa kadının annesi bakıyor evleri yakın diye doğduğundan beri düzen böyleymiş.
Örnek verecek olursam eşimin maaşı 25.000 10.000 vermekte karşı tarafa. Mahkemenin belirlediği rakam 2.000 bu arada eşim gönlünden koptuğu için veriyor. (detay veriyorum yasal olarakta)
Eşimin eline 15.000 kalıyor bunun 10 bini bizim kiramıza gidiyor 5 bini de (Kıskanclık sebebi ile çocuğunu pedagoga götürüyor ayda 2 defa) ama fayda etmiyor annesi doldurduğu için.
Kira harici baştan sona eşimin kişisel harcaması dahil faturalar ödemeler mutfak yemek araba kredisi bizim ortak çocuğumuzun tüm gideri vs bende oluyor.
Yalnız bir sorun daha çıktı ortaya. Eski eşi aradı çocuğu bu yıl koleje vermek istiyormuş. Büyük şehirdeyiz kolej fiyatı yıllık her şey dahil (servis yemek kitap kıyafetmalzeme) 280.000 demişler. Eşimin bunu ödeme gücü yok. Benim çocuğum da devlet okuluna gidecek bu enflasyonda.
Eşim güzel bir dille tüm masrafları detaylıca anlattı maaşını vs zaten yüksek miktar destek oluyorum bu yüzden diğer çocuğuma bile katkıyı sağlayamıyorum x’e sağladığımdan dedi. Doğru.. yine de pek sesimi çıkarmadım bu zamana kadar pasif kaldım.
Kadın ise çocuğun eğitiminin önemli olduğunu devlet okulunda 40-50 kişiyle nasıl eğitim göreceğini anlattı.
Eşim de diyor ki iyi hoşta ne ile vereyim param yok anlamıyor musun diyor bu konuşma telefonda oldu duyuyorum aynı odadaydık.
Kadının çözümü şu beni kastederek sizin masrafları o (ben) karşılar zaten memur o sen paranı olduğu gibi verebilirsin çocuğumuzun eğitimi her seyden önemli dedi.. zaten herşeyi ben karşılıyorum cebimize 1 kuruş para kalmıyor. Kadın kirayı da bana kitleme derdinde. Eşimin tüm parasını maaşını istiyor. açıkçası bu bardağımı taşıran son damlaydı. Bu zamana kadar sustum gerçekten de benim çocuğumun hakkı fazlasıyla yendi hiç hissettirmedim annesi olarak ama bu son damlaydı. Eşim düşünüyor şimdi ne yapacağını. İnanın boşanmayı düşündüm bu kadar da olmaz artık.. çocuğumun hakkı yeniyor, yeri geliyor kardeş zorbalığına dayağına maruz kalıyor o da çocuk diye sabır gösteriyorum susuyorum o da çocuk diyorum hoşgörü yapıyorum gözümün önünde yavruma tokadı basmışlığı var besmele ya sabır çeke çeke güzelce konuştum siz kardeşsiniz senin koruman lazım bak nasıl acıdı öp hadi barışın dedim vururum demeye devam etti yine sesimi çıkaramadım o da kendi çocuğum olsa kızarım belki ama yapamıyorum kötü ben olurum ,tuvalete kapanıp ağladım ağladım varın siz düşünün. Artık çocuğum o geldiğinde hep ağlıyor o gittiğinde normale dönüyor.. benim çocuğumun da psikolojisi bozuldu geceleri korka korka uyanıyor iç çekiyor uykusunda ağlayarak.. ben dayanamıyorum artık siz ne dersiniz ben haksız mıyım farklı bakış açılarına ihtiyaç duydum bu gidişle boşanacağım çünkü çocuğum büyüdükçe bu ayrımlar ve haksızlıklar da artacak gibi hissediyorum. Artık dayanamıyorum kendimi geçtim yavrumu ateşe mi atıyorum nolur yardımcı olun aileme herşeyi anlattım senin kararın dediler çevremde herkes bitir maaşın var çocuğuna zaten sen bakıyorsun adamın katkısı yok diyorlar 😔
25 bin maaş alan adam bunun 15 binini tek çocuğuna harcıyor bunun farkında mısınız? Hadi versin 5 bin TL ki devlet 2 bin demiş zaten. Annesi bakamiyorsa siz alın ya da az para verin. 6 yaşında bi cocugun okul hariç 15 bin masrafı olur mu sizce? Muhtemelen annesi yiyor parayı. Siz de eşinizin eski karısı için çalışıp didiniyorsunuz bu durumda. Eşinizle konuşun, acilen bu miktarı düşürmesi lazım. Eşinize çok lazım değilse bu para, size versin kenarda biriktirin. Olacak iş değil ya

X