Eşimin eski eşyaları

Beyaz eşya bozulana kadar kullanılır.
Ancak koltuk, halı, kitaplık konusunda haklı görüyorum.
Sizin gibi evlenen bir arkadaşım oldu değiştirmeyi çok istedi, iki çocuk peşpeşe oldu ve çok yaramazlar. Eşi çocuk kreşe başlayana kadar dursun sürekli kusmuk, boya vs... Sil sil yıpranır yenisi demiş. O şekilde ikna oldu bekliyor.
Bir şekilde bunlar ihtiyacımız eskileri de bir ihtiyaç sahibine verelim demek şart.

Merhaba hanımlar.
Ben evlenirken eşimin koltuk takımı bazası ve daha sayamadığım saçma sapan eşyaları vardı ve eşya alırken yatak odası yemek masa vs aldık. Eve geldikten sonra dekorunu yaparsın vs derdi hep. Neyse iki yıldır eşyalarından bıktım ne zaman kullanmak istemediğimi söylesem laf ediyor ne var bunda gayet kullanışlı niye değiştirelim gibi. Pinti değil ama eşyalarından düzeninden vazgeçme problemi var. Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. Severek evlendim evlenirken annemi falan bu konuların dışında tuttum insan eşya ile mi mutlu oluyor değiştiririz aşarız sonrasında diye. Ama aşamıyorum. Atmak istediğim şeyleri atamıyorum bıktım bu konu yüzünden sorun yaşamaktan. Tabi ben bu eşyaları kabul ettiğim için her kafadan ses çıktı artık (ikinci evliliği yapanlar bile sıfır ev döşüyor sen nasıl kabul ettin gibi bir dolu insanlardan yorum aldım) arkadaşlar bu cümle bana kullanıldı ben özellikle bunu farklı bir anlamda yazmak istemedim yanlış anlaşılmasın lütfen 🙏
şuan kafamın içi kazan gibi 🙈 Nasıl iyilikle bu sorunu eşimle halledebilirim?
başkalarına bakmayın siz beğenmiyorsanız değiştirin. Biz de evlenirken buzdolabı, bulaşık makinesi , televizyon yeni almadık çünkü vardı ve çalışıyor çalışan şeyi neden atalım. Onun dışında koltuklar vs bekar işiydi değiştirdik ben istemedim. Ama evlenmeden yapacaktınız o pazarlığı şimdi işiniz zor

Merhaba hanımlar.
Ben evlenirken eşimin koltuk takımı bazası ve daha sayamadığım saçma sapan eşyaları vardı ve eşya alırken yatak odası yemek masa vs aldık. Eve geldikten sonra dekorunu yaparsın vs derdi hep. Neyse iki yıldır eşyalarından bıktım ne zaman kullanmak istemediğimi söylesem laf ediyor ne var bunda gayet kullanışlı niye değiştirelim gibi. Pinti değil ama eşyalarından düzeninden vazgeçme problemi var. Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. Severek evlendim evlenirken annemi falan bu konuların dışında tuttum insan eşya ile mi mutlu oluyor değiştiririz aşarız sonrasında diye. Ama aşamıyorum. Atmak istediğim şeyleri atamıyorum bıktım bu konu yüzünden sorun yaşamaktan. Tabi ben bu eşyaları kabul ettiğim için her kafadan ses çıktı artık (ikinci evliliği yapanlar bile sıfır ev döşüyor sen nasıl kabul ettin gibi bir dolu insanlardan yorum aldım) arkadaşlar bu cümle bana kullanıldı ben özellikle bunu farklı bir anlamda yazmak istemedim yanlış anlaşılmasın lütfen 🙏
şuan kafamın içi kazan gibi 🙈 Nasıl iyilikle bu sorunu eşimle halledebilirim?
Anladığım kadarıyla bu problemi eşinin değil sen kendi içinde halletmen lazım. O eşyalara maalesef takıntı haline getirdin sanırım. Ben kayinvalidemin evine gelin geldim onlar köye yerleşti halbuki beraber oturacaktır ama hiç oturmak nasip olmadı. Eşyalarının tamamını ben kullanıyorum. Bazı eşyalara evet bende takıldım. Mesela portmanto yu hiç sevmiyordum aldım beyaza boyadım kulpları değiştirdim mis gibi oldu. Bu sadece örnek. Sana tavsiyem elindeki imkanları minimum maddiyatla daha güzel bir hale getirebilirsin. Devir tasarruf devri.

Geçen yıl eşyaları degistirmediyseniz bu yıl biraz zor degistirirsiniz.herşey 2 katına çıktı.😕

1 sene olmuş
konu sahibi ne yaptınız sonrasında
son durum nedir?
Efendim ufak tefek şeyler dışında herşey yerli yerinde duruyor şuan hamile olduğum için umursamamaya çalışıyorum. Rabbim den güzel bir ev ve düzen istiyorum bu evden çıkmadan istediğim gibi bir düzen oturtamicaz eşimde vazgeçmicek hiç bişey inden

X