Eşimin hediye almaması normal mi?

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
44.772
141.689
48
Sizin babanız ortaya saciyormus, ama buradaki verdiği kurusu geri istiyor . 15 senelik evliyim , daha bir gunden bir güne neden aldın diye bı laf duymadım neden yemek yapmadın neden temizlik yapmadın diye . Bende çalışmıyorum .
Ama buradaki kadının atanmaktan başka çaresi yok .
Kendini kandırıyor iyi huyları da var diye.
Gitmediği yurt dışına hayal kuruyormus 🥴🥴
Ben de kuruyorum hayalim florida da yaşamak bu beni iyi insan mı yapıyor😂😂
Ya da elalemin arabalarında gezmek ..
Tatile gittikleri zaman dışarda yemek yiyolarmis
Yok yanında küçük tüp taşı Park bahçelerde kızartma yap bari Allahım sen büyüksün 🤦

Valla böyle cimri adamlarin evi arabası olsa hayrini da görmez hayattan keyif alamadiktan sonra malın mulkun olsa kac yazar?
Evet ben babamdan bunu gördüğüm icin esine cimrilik yapan erkeklere tahammül edemiyorum Mune ablanin dediği gibi para benim diye düşünüyor adam
Hanımefendi bu evliliğe bir de cocuk dogurmasa iyi olur cocuga yazik cani bir sey cekecek babasi ne gerek var diyerek almayacak!
Disarida yemek yemeyi lutuf gören adamdan bir cacik olmaz yaaa
Evi arabası olsa onlara da benim der böyle insanlar, benim evimde yaşayıp benim paramı harcıyorsun, benim arabamla geziyorsun gibi sözleri de duyar maalesef.
Bir şal için laf söyleyip bugün harcamaya kalksanız 1 poşeti zor doldurmanızı sağlayan 200 lirayı dahi geri isteyen kişiden bahsediliyor.

Kadın veya erkek eşine benim param diyorsa, benim paramı yiyor iması yapıyorsa, daha ağzıyla kuş tutsa bir hükmü yok.

Melez35

Biz büyüdük ve kirlendi dünya...
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
157
103
Eşiniz cimri bence! Yıldönümünde dönüp dönüp yemek yememek üstüne evde yiyelim demesi sorun bence. Parası yoktur diycem ama başkalarına varsa size de olmalı. Hatta önceliği siz olmalı. Bnce siz de sesinizi çıkarın,istediklerinizi net bir şekilde söyleyin. İhtiyaçlarınızı aldığınızda onu da hediyeden sayıyorsa pes yani.

astrojurnal

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
7.810
22.749
36
20li yaşlarda hediyeyi çok önemserdim. şimdilerde ise hediyeye takılmıyorum. belki zaten ilişki içinde ihtiyaç duyduğumuz şeyleri özel zamanlardan bağımsız aldığımız içindir ama birşey almamış olsak da birbirimize beraber keyifli bir yemek, romantik bir masa yetiyor.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
33.898
101.474
Adama ne kızıyorsun ki, evlenme teklif etmeden imzayı atmayacaktın🤣Sen hem evlen hem de adama evlenme teklif etmedi diye kız, teklif etmeyen adamdan 5 yaşında beben var hanııım hanııım 🤣🤣🤣
Belki de adam baskasiyla evlenecekti yanlislikla bana geldi son anda diyorum. Ben son dakika firsatini degerlendirdim,erken rezervasyon yapamadim 😀

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
44.772
141.689
48
Belki de adam baskasiyla evlenecekti yanlislikla bana geldi son anda diyorum. Ben son dakika firsatini degerlendirdim,erken rezervasyon yapamadim 😀
Valla bak ben bir şey demedim, kendi ağzınla dedin resmeeeen fırsatçılık yapmışsın adam teklif dahi etmeden eveeeeet eveeeet deyip soluğu nikah salonunda almışsın, şimdi de teklif diyorsun, hem neden bu pozitif ayrımcılık, sen adama sordun mu benimle evlenir misin diye, belki adam koşarak uzaklaşacaktı🤣

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
33.898
101.474
Valla bak ben bir şey demedim, kendi ağzınla dedin resmeeeen fırsatçılık yapmışsın adam teklif dahi etmeden eveeeeet eveeeet deyip soluğu nikah salonunda almışsın, şimdi de teklif diyorsun, hem neden bu pozitif ayrımcılık, sen adama sordun mu benimle evlenir misin diye, belki adam koşarak uzaklaşacaktı🤣
Ondan diyorum ya kafa yok diye. Kafa olaydi da uzaklasaydi 😂baslarina ne geliyorsa kafasizliklarindan geliyor valla bu erkeklerin 😬🤫🤣

Mcxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
75
39
29
Esimle ihtiyaclarimi beraber alıyoruz. Aldiklarimizi hediye sayıyor çünkü "onun parasi" ile almis oluyoruz. Annesine yine kocasinin parasi ile şunu bunu aldi diye anlatiyor. Annesi de kızıyor oyle konusma diyor. Evet ev icinde yardim ederek diger eşlerden daha dusunceli oldugunu düşünüyor ama normalde de yapmasi gerekir. Hediyenin küçük olabileceginden bahsettim yok olmadı başaramadım:)
Bazi erkeklerin huyu bu olsa gerek. Evlilikte senin benin para olmamali. O eve ne giriyorsa ortak. Bende su dönem calismiyorum, ve yinede hediye beklerim. Bu cok gerice bi düsünme tarzi acaba esinizi bu düsüncelere yiten yakinimi var. Zaten 2 sevecek var. Ya esinizi oyle kabul edersiniz yada pes etmeyip ara sıra dile getirirsiniz. Ben nice kadinlar biliyorum, alttan alttan sessiz sessiz laf sokupta kocayı değiştiren. Belki sizde başarılı olursunuz :KK66:

Melobebis

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
772
2.194
Eşinin mantalite şu; benim paramla bana hediye alıyor diyor. Iade ettirmesi o yüzden bence, ihtiyacım olsa ben alırım ztn kafasında.

Babam da böyle, annem ev hanımı artk hediyelesmeyi saçma buluyor, eve giren tek maaşla herkesin birbirine hediye alması ne saçma diyor. Ama ihtiyaçtan asla kısmaz yani anneme ya da eve alınacak ne varsa fazlasını alır, canlarının istediklerini yerler içerler çok şükür.

Yani senin düşünmen gereken hediye işi değil bu düşünce yapısı bence. Aile olduğunuzu, eve giren paranın onun değil sizin ailenizin parası olduğunu, bi gün sen çalışıp o işsiz kalırsa bu şekilde davransan alınıp alınmayacağını fln anlat yani umarım anlatabilmisimdir. Ortak bir noktaya ancak bu şekilde varabilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 339 gün geçti.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.679
5.778
Evlendik evleneli hiç hediye almadı. (Yaklaşık 2 senedir) Meyve tabağı hazırlar, cogu zaman yemeklere yardim eder ama özel günleri hep unutur. Yildonumumuzde dışarıda yiyelim diye çıktık hadi evde yiyelim dedi. Gezdik yorulduk eve geldik yorgun yorgun bi de yemek yaptim kendisi cok yorulmuş yatti. Ben de sinirden yaptım yoksa yapmazdım. Sinirimi yemek yaparak çıkardım. Başkalarına hediye alıyor ama bana almıyor. Başkaları icin bunu sever şunu sever diyor hemen o an hediye alıyor. Bu konuyu konuşunca sana zaten alıyoruz her seyi diyor anlamıyor. Kendime aldığım kiyafetleri bile hediyeden sayıyor. Cok sinir oluyorum soğuyorum kendisinden. Sizin eşleriniz nasıl? Bu adam normal mi?
Ben begendin seyi söylerim. Hediye olarak aldırırım.
Kendisi de alır. Ben de ona alırım

Ama özel gün konusu benim için hiç bir önem arzetmiyor. Özellikle kadınlar günü sevgililer günü vs cok komik bence. Tanısma günü vs de de. Bugun şu kadar yıl oldu deriz o kadar.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.679
5.778
Eşinin mantalite şu; benim paramla bana hediye alıyor diyor. Iade ettirmesi o yüzden bence, ihtiyacım olsa ben alırım ztn kafasında.

Babam da böyle, annem ev hanımı artk hediyelesmeyi saçma buluyor, eve giren tek maaşla herkesin birbirine hediye alması ne saçma diyor. Ama ihtiyaçtan asla kısmaz yani anneme ya da eve alınacak ne varsa fazlasını alır, canlarının istediklerini yerler içerler çok şükür.

Yani senin düşünmen gereken hediye işi değil bu düşünce yapısı bence. Aile olduğunuzu, eve giren paranın onun değil sizin ailenizin parası olduğunu, bi gün sen çalışıp o işsiz kalırsa bu şekilde davransan alınıp alınmayacağını fln anlat yani umarım anlatabilmisimdir. Ortak bir noktaya ancak bu şekilde varabilirsiniz.
Bi arkadasım İn annesi (ev hanımı) kocasına dermiş ki. Senin naasın ama asıl benim rızkım.
Bunu duyunca dedim valla haklı.
Benim eşim ev almış bekarken içine esya almış. Büyük diye oturamamış küçük eve gecmiş. Evlendik o evde oturuyoruz.
Ben olmasam sen bu evde oturamazsın diyorum. Yalan mı. Oturmamış. Çocukların rızkı.

Melobebis

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
772
2.194
Bi arkadasım İn annesi (ev hanımı) kocasına dermiş ki. Senin naasın ama asıl benim rızkım.
Bunu duyunca dedim valla haklı.
Benim eşim ev almış bekarken içine esya almış. Büyük diye oturamamış küçük eve gecmiş. Evlendik o evde oturuyoruz.
Ben olmasam sen bu evde oturamazsın diyorum. Yalan mı. Oturmamış. Çocukların rızkı.
Öyle evet... zaten herhangi bir eşin kadın erkek farketmez, çalışmadığı için diğerine bu şekilde davranması ne ayıp... hayata ortak olsun diye evleniyoruz, adamın tavrına bak. Kötü günü var bunu konu sahibi hasta fln olsa para kendi kazanıyor diye özel hastaneye götürmez o tiplerden.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 339 gün geçti.