Eski eşimin tehditleri.

Eski eş biraz ileri gitmiş ama en azından çocuğunuz bi alo deyip telefonu açıp kapatacak kadar büyüyene kadar bekleseydiniz bir 6-7 yaşına geldeydi şimdi babası da haklı çocuk daha bebek sayılır kız çocuğu ve boşanalı daha çok kısa bir süre olmuş ne zaman travmaları atlattiniz ne zaman çocuğunuzu toparladiniz ne zaman sevgili yaptınız yani maşallah çok hızlı bir süreç olmuş. Bir kaç yıl en azından kendi evinize almayın adamı. Ciddilesirse kızınızla tanıştırırsiniz. Hem kızınıza da akılsız bir telefon ve hat alırsiniz direk babasıyla kendisi istediği gibi görüşürler ama şu an daha çocuğunuzun size ihtiyacı var.

Merhabalar,
1 sene önce eşimden boşandım. 3 yaşında bir kızım var. Başlarda anlaşmalı ve seviyeli bir ayrılık olmuştu. Çocuk için görüşüp vakit geçirip sohbet edebiliyorduk. Fakat 6 ay sonra hayatıma başka biri girince işler tamamen değişti.
Önce erkek arkadaşımdan ayrılmam ve ona dönmem için baskı gördüm. Günlerce kapımda ağlamalı, kendime zarar veririmli, her dakika taciz etmeli bir ısrardı. Evliliğimiz onun çabasızlığı yüzünden bitmiş olsa da hiç bir zaman öfke duymadım. Her zaman arkadaş gibi davrandım bu süreçte de onu idare etmek için elimden geleni yaptım.
Sonra ona geri dönmediğim için işler biraz çirkinleşti. Hakaret, lküfür, tehdit, beddua ne varsa işittim. Kızım için yine ses çıkarmadım. Onun için de zor bir durum olduğunu düşünüp tolere ettim.
Mobbing dozunu artırmaya devam etti. Haftada en az 2 gün kızımı görmeye gelen adam 2 haftada 1 almaya başladı. Kızım kreşe gidiyor gün içinde hiç arayıp sormaz, okulla da ilgisi yok. Ailem uzakta yaşıyıor. Bu süreçte hasta olduğumda ve ya acil işim olduğunda hep beni mağdur etti. Velayet sende başının çaresine bak dedi.
Asıl konuya gelecek olursam, bu süreçte kızım erkek arkadaşımla abi bağı kurdu. Ara ara dışarı çıkıp etkinlikler yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz gibi.
H.sonu babasına x abi bana uçak aldı diye anlatmış. Eski eşim arayıp etmediği küfür kalmadı :) bu şekilde iletişim kuramam deyip yüzüne kapattım. Küfürler wp üzerinden devam etti. 'Bir daha kızımı erkek arkadaşının yanına götürürsen olacaklardan sen sorumlusun, kork benden, seni öyle yaparım böyle yaparım gibi devam etti. Karşılık vermedim fakat aşırı canım sıkıldı. Bu kadarını da tolere etmek istemiyorum.
Ne yapabilirim yasal olarak ?
Psikolojik olarakta belki aynı süreçten geçmiş moral verecek birileri vardır..
Savcılığa şikayet et

Halbuki medeni insan olup, ben bu adamla tanışmak istiyorum. Kızımın etrafında kim var kim yok bilmek hakkım. Sen istediğin kişiyle görüşebilirsin bu beni ilgilendirmez ama çocuğumun güvende olduğundan emin olmak istiyorum dese her türlü haklı olur. Hem ilişkiye zarar vermez hem de çocuğumun arkasındayım ayağını denk al mesajı verir adama.

Kapıya gelip ağlayıp zırlamak böğürmek tehdit etmek küfür hakaret savurmakla çocuğunu mu korumuş oluyor maganda?

Hic umursamayın kenarda konussin o adam degmiyor bunlara ben daha davami acmisim 6.ayina ev esyalarini kendim kredi cektim aldim vermedi birini. Onu bile bile o eve sevgililisini getirmis .üzülmeyin iki konuşur kenarda bakar size.
off sıkıcı işler bosanmak sorun arkasi hepten sorun . Bizim exin hayatinda biri var yuzune soyledim gülüyor sadece zinadan senle ugrasamicam dedim umru degil .bosanmis insansiniz umursamayın

Öneriler için çok teşekkür ederim.
Ne ara unuttun da sevgili yaptın diyenler de olmuş. Dün çok aşıkken ertesi gün boşanmadım. Evlilik birliği içinde sevgim bitmişti zaten. Travma olacak bir durum da kalmadı ki 2 senedir terapi görüyourm kendi işim var evimi ve düzenimi kurdum. Üzüntü yaşayacağım bir durum yok. Bilakis kızım üzgün bir anne görmesin diye bu kararı aldım.

Erkek arkadaşımın kızım ile tanışmasını erken bulanlar için de, ikisini birbirinden kaçırmak bana doğru gelmiyor. Ben bana mantıklı geleni uygun buldum. Benim tanımam kadar onun da bizi tanıması bize alışması gerekiyor. Kızımla uyumu benimle uyumundan daha önemli. Bu da zaman içerisinde olacak bir şey.

Öneriler için çok teşekkür ederim.
Ne ara unuttun da sevgili yaptın diyenler de olmuş. Dün çok aşıkken ertesi gün boşanmadım. Evlilik birliği içinde sevgim bitmişti zaten. Travma olacak bir durum da kalmadı ki 2 senedir terapi görüyourm kendi işim var evimi ve düzenimi kurdum. Üzüntü yaşayacağım bir durum yok. Bilakis kızım üzgün bir anne görmesin diye bu kararı aldım.

Erkek arkadaşımın kızım ile tanışmasını erken bulanlar için de, ikisini birbirinden kaçırmak bana doğru gelmiyor. Ben bana mantıklı geleni uygun buldum. Benim tanımam kadar onun da bizi tanıması bize alışması gerekiyor. Kızımla uyumu benimle uyumundan daha önemli. Bu da zaman içerisinde olacak bir şey.
Boşanmayanlar boşanan kadınları anlamakta güçlük çekiyorlar. Eşinizi aldatmamışsınız, boşanınca yeni bir ilişkiye başlamışsınız gayet normal. Kızınızı da gözetirsiniz tabi ki. Eski eşinizi güzellikle uyaracak kimse yok mu, eski eşinizin ailesiyle de mi görüşmüyorsunuz ? Bazı insanlar polisten, savcıdan anlıyor ancak, benim eski kocadan öyle kurtuldum, biriyle sevgili olsam o da kudurur eminim ama kudursunlar, kendileri sevgili bulunca toplum gayet normal karşılıyor, erkek bekar olmaz deniliyor ama kadın sevgili bulunca hoppp sen annesin, gelsin hakaretler küfürler. Buna boyun eğmeyin lütfen, mutlu olmayı hepimiz hak ediyoruz, siz yanlış bir şey yapmadınız.

X