Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Selam arkadaşlar. Bu konuyu açan arkadaştan Allah razı olsun. Ne zaman kendimi iyi hissetmek istesem bu konuyu okuyorum bana iyi geliyor. Geçenlerde bir arkadaş "ya Allah" okuyan oldu mu diye sormuştu. Okudum etki olarak Allah ı kalbimde daha derinden hissettim. Mesela beni tedirgin eden bir anımda Allah ın benimle olduğunu daha derinden hissettim.

Arkadaşlar bir şey soracağım. Ben zaman zaman "ya Vedud ya Cami" esmasını okuyorum. Fakat okuduğum zamanlarda kıskanma duygusunu yaşamama sebep olacak şeyler yaşıyorum. Bugünde yine böyle bir şey yaşadım. Ya Vedud ya Cami spesifik bir kişi için okumuyorum. Evlenmek istiyorum Allah kalbimi sevgiye açsın sevip sevilmek niyetiyle. Yaşadığım olayların bende bir karşılığı olduğunu düşünüyorum fakat bunun bendeki karşılığını tam olarak anlamıyorum. Sizce neden olabilir.

ben de bu başlığı okuduğumdan beri birçok esmayı çekmeye başladım. Ya mani celle celalühü 161 kere okuyorum korunmak istediğim biri var. hep de allah koruyor. diğer esmaları da okuyorum ama mucizevi şu oldu diyemem örnek olarak.
iş istiyorum, eş istiyorum, huzur, neşe istiyorum neredeyse çoğu esmayı çekiyorum.
bir de kendi ismimin esmasını çekiyorum

Arkadaşlar bir şey soracağım. Ben zaman zaman "ya Vedud ya Cami" esmasını okuyorum. Fakat okuduğum zamanlarda kıskanma duygusunu yaşamama sebep olacak şeyler yaşıyorum. Bugünde yine böyle bir şey yaşadım. Ya Vedud ya Cami spesifik bir kişi için okumuyorum. Evlenmek istiyorum Allah kalbimi sevgiye açsın sevip sevilmek niyetiyle. Yaşadığım olayların bende bir karşılığı olduğunu düşünüyorum fakat bunun bendeki karşılığını tam olarak anlamıyorum. Sizce neden olabilir.
Bende bu esmalara başlıcaktım. Allah allah niye öyle etkileri oldu acaba. Günde kaç tane okuyodun sen?

Bende bu esmalara başlıcaktım. Allah allah niye öyle etkileri oldu acaba. Günde kaç tane okuyodun sen?
Bunu olumsuz bir şey gibi düşünmüyorum ben kendimle ilgili çözmem gereken bir şey olup buna işaret ettiği düşüncesindeyim. Ben yine okuyorum. 192 Allahümme ya vedud ya cami ya mecid olarak okudum dün. Öncekinde kaçtı hatırlamıyorum

Kızlar zamanında ya cami ya vedud okumuştum zamanında gönül koyduğum küstüğüm kişiler beni soruyordu rüyalarına fln giriyordum işin kötü tarafı istemediğimiz kişiler de bize Adım atıyor yani ben bir kişiyle düzelmek muhabbet isterken başka kişiler çıkıyor bu sefer,fettah ismi ve fetih süresi bende çok etkili olmadı kombin esmalar daha etkili oluyor ve bir de ayetel kürsi terkibi var en çok bende o tesirli oldu ama çok sayıda bir hafta boyunca okuyorsun

Ben esmalardan pek fayda göremedim ne yazık ki.

Ya Vedud, Ya Vedud Ya Cami, Ya Vacid, Ya Fettah, Ya Rahman, okuduklarım. Etkileri olmadı...

Ben 5 yıldır esmaları okuyorum.Ya Fettah esması çok güzel bir esma fakat acaip sert yaptı beni ve çok girişken oldum,ama dileğinizle ilgili mutlaka bir kapı açıyor.Ya Zülcelalivelikram esması muhteşem bu esmayı zikreden varmı çok merak ediyorum,insanlar size aşırı hayran oluyor,sizinle kınuşmak için can atıyorlar,komşularım benimle konuşmak beni evlerine çağırmak için can atıyorlardı fakat birden hiç sebep yokken eşimle bir tartışma içinde buldum kendimi ve neredeyse boşanıyorduk.Sonra öğrendim ki bu esma celalini çok şiddetli gösterirmiş.Ya Gani esmasını 40 gün 500 kere zikrettiğim ve bir ev sahibi oldum.Ya Kerim esmasını 2 ay 270 kere zikrettim günlük,hiç ummadığım yerden toplu para geldi.Ya Vedud esmasını kısa bir tecrübe ettim,eşimle kavgalarımız pek bitmedi,eşim çok sinirli,sanki bir şey söylesem adam kavgaya anında hazır.Ya Gani esmasını bıraktım ve tekrar başladım,ama aynı etkiyi göremedim.Ya Cebbar esmasını çok sevdim muhteşem bir özgüven veriyor insana,insanlar çok saygıyla yaklaşıyor sana fakat eşim daha da sinirli oluyordu ve ben bu sefer susmayıp bağırmaya başlıyordum.Esmaları hemen hemen herkes tecrübe ediyor,ama etkisi gider diye pek paylaşmıyorlar,ama benim gibi paylaşan olursa çok sevinirim
Kocamla pek anlaşamıyoruz,çok sinirli bir adam,"kem tereku min cennatin ve uyun"okudum,2000 ya vedud,1000 ya cami ya vedud,500 la ilahe illallahür rauf,100 ve huvel aliyyul azim,1000 ya veliyy okudum fayda etmedi.Şunu okudum eşim pamuk gibi oldu ve çok iyi anlaşıyoruz diyeceğiniz bir okuma varmı ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim,1 tane ufak çocuğum var,çocuğumun üzülmesini istemiyorum.
Ya Gaffar ve ya Halim esmalarını dene. Bu ikisi Öfkeyi azaltıp söndürüyor ve yumuşak huylu yapıyormuş. Denemedim ama bir yerde dinlemiştim not almıştım. Ordan bakıp yazdım.

Ben 5 yıldır esmaları okuyorum.Ya Fettah esması çok güzel bir esma fakat acaip sert yaptı beni ve çok girişken oldum,ama dileğinizle ilgili mutlaka bir kapı açıyor.Ya Zülcelalivelikram esması muhteşem bu esmayı zikreden varmı çok merak ediyorum,insanlar size aşırı hayran oluyor,sizinle kınuşmak için can atıyorlar,komşularım benimle konuşmak beni evlerine çağırmak için can atıyorlardı fakat birden hiç sebep yokken eşimle bir tartışma içinde buldum kendimi ve neredeyse boşanıyorduk.Sonra öğrendim ki bu esma celalini çok şiddetli gösterirmiş.Ya Gani esmasını 40 gün 500 kere zikrettiğim ve bir ev sahibi oldum.Ya Kerim esmasını 2 ay 270 kere zikrettim günlük,hiç ummadığım yerden toplu para geldi.Ya Vedud esmasını kısa bir tecrübe ettim,eşimle kavgalarımız pek bitmedi,eşim çok sinirli,sanki bir şey söylesem adam kavgaya anında hazır.Ya Gani esmasını bıraktım ve tekrar başladım,ama aynı etkiyi göremedim.Ya Cebbar esmasını çok sevdim muhteşem bir özgüven veriyor insana,insanlar çok saygıyla yaklaşıyor sana fakat eşim daha da sinirli oluyordu ve ben bu sefer susmayıp bağırmaya başlıyordum.Esmaları hemen hemen herkes tecrübe ediyor,ama etkisi gider diye pek paylaşmıyorlar,ama benim gibi paylaşan olursa çok sevinirim
Kocamla pek anlaşamıyoruz,çok sinirli bir adam,"kem tereku min cennatin ve uyun"okudum,2000 ya vedud,1000 ya cami ya vedud,500 la ilahe illallahür rauf,100 ve huvel aliyyul azim,1000 ya veliyy okudum fayda etmedi.Şunu okudum eşim pamuk gibi oldu ve çok iyi anlaşıyoruz diyeceğiniz bir okuma varmı ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim,1 tane ufak çocuğum var,çocuğumun üzülmesini istemiyorum.
Kız arkadaşımın bir sevgilisi vardı adam gayrı meşru hayat alkol kadın VS hayatı vardı arkadaşım kapalıydı ailesi hayatta vermezdi kızlarını

Neyse kız arkadaşım tam bir yıl Ya Hadi celle celalehu ismini çekti evlenmek istediği adamın anne adıyla niyet alıp her bir zerresiyle tüm günahlardan nasub tevbesi etmesi ve hidayete ermesi niyeti ile..
Derken gerçekten de adam alkolü gece hayatını filan falan bıraktı ve kız arkadaşımla evlendi kendisine de çok düşkün 4 tane de kızları var

5 vakit namazında adam
Doğru yola ileten hidayete erdiren demek
Siz de eşinizi anne adıyla niyet alarak her gün 600 kere zikrederseniz Allahın izniyle eşinizin değiştiğine şahit olacaksınız

Benim eşimde İslamı bilir ama görevlerini yerine kimi zaman getirir kimi zaman getirmezdi ve ağzı çok küfürlüydü
Bişiy sorgulasam hemen parlardı kavga ederdi Bi de bana kızardı snki ben kavga ediyormuşum gibi

Şuan eşim pamuk gibi elhamdülillah üstelik ibadetlerini de yapıyor
Selam ve dua ile 🌹💖

Allah'ın zarar vermek istediğini hangi şeyh kurtaracakmış kız 😅😅Tövbe haşa Allah'ın cinden periden korumaya gücü yetmeyince hangi şeyhin yetecekmiş 🤣🤣🤣Şeyhi kim yaratmış, cini, şeytanı kim yaratmış 🤣🤣🤣biraz ya Alim okuyun ya Habir okuyun da algınız açılsın🤭🤭
Kız siz de bunlar çok konuşuyor diye her dediklerini doğru sanmayın, 🏃🏼‍♀️🏃🏼‍♀️ terlikle kovalarım hepinizi valla🤨🤨
Sizin adınıza çok üzüldüm şuan nefsinize hareket ediyorsunuz neden mi şuan Mevlanaya Abdülkadir geylani hazretlerine Mahmud hüdayi hazretlerine Mehmet Emin tokadi hazretlerine Bursa da ki Emir sultan hazretleri Üftade hazretleri hacı bayramı veli gibi bir çok tarikat ve zikir ehli şeyhi reddetmiş ve onlara hakaret etmiş onları yok saymış oldunuz
ÇÜnkü kendilerine intisap eden kimselere nefis terbiyesi için zikirler verir belli sayılarda ve rabıtalar yaptırır snr her Esma da yaşanılan hallere meyletmemeleri belirtilir ki marifetullaha Allahı bilmeye ulaşılsın hakikate mana alemine ulaşılsın diye..
Esmalar zikredilerek kişinin ruhunda o esmanın açılması hali zuhur eder

Mesela kelimei Tevhid çekerken
Kişi la ilahe illallah derken
Manaya göre yalnızca Allah vardır ı düşünecek ve zihninine üşüşen farklı suret ve işleri itecek bu da zor bir iştir
Kişinin zihninin odaklanması ı sağlar
Aynı zaman da kişinin kalbinde Tevhid inancı iman nuru parlar
Yani burada size tarikatı aliyyeyi ve şeyhleri anlatırdım lakin kısa keseceğim

İyi bir bir insansınız ama şeylere olan bu alaycı sözleriniz sizin imansız ölmenize sebep olabilir sapıtmanıza da çünkü Allahu teala hazretleri kendi dostlarına saldıran buğz edenlere kendisi de düşman olur
Siz erdim her istediğim oluyor dersiniz
Bir bakmışsınız ayağınız da kalbiniz de kaymış Allah muhafaza
Allahu teala tevbe edenleri sever
Selam ve dua ile 🌹💖

Bak kardeşim madem tam bilgin yok buraya gelip bu yorumu yapamazsın! Ne demek "Allah dostu bir koruma yapıyor" bu sözünden dolayı tovbe etmelisin. Zira Allahtan başka kullarını koruyup kollayan yoktur. Koruma yetkisi sadece Allah a aittir kullar aciz ve korunmaya muhtaçtır. Terazide agırlıgı cok buyuk gelebilecek sözlerden Allaha sığın.
Sohbetine baglı oldugun yeri bir sorgula bence adamın biri yüce Allahın isimlerini zikrediyor ve şahıs akli dengesini yitiriyor sonuc olarak murşit dediğiniz zat onu iyileştiriyor eee şimdi bu hikayede kim karlı cıktı?
Bunu duyan sohbet ehlinin gözünde kim yükseldi? İnanmayın boyle seylere bak ne buyuruyor Allah C. C Bir ayette

"İsimlerin en güzeli Allah'ındır. Öyleyse O'na bunlarla dua edip yalvarın. O'nun isimleri (ve işleri) hakkında 'aykırılığa (ve uygunsuz yorumlara ) sapanları' bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır." A'raf 180

Ne sayıdan ne murşitten bahsediyor..İbadetlerimizi ve zikirlerimizi yaparken kimseye ihtiyacınız yok.

Ben 15 yıldır Esma okuyorum Rabbime şükürler olsun ki mucizelerinin dısında hiçbir Zararını gormedim. Saldırıya falan da ugramadım. Ne sayıya takıldım nede kimseye sordum. Kalbim dilim ne kadar zikir etmek isterse o kadar okudum. Cok cok yuksek sayılarda da okudum. Esmalar vucuda şifadır hayatın sıkıntılarına gönlümüze şifadır dertlerimize devadır.
Siz bence tevbe edin çünkü Allah dostları Allahın yaratması ile koruma yapıyor kimse bunu Allah dostundan bilmiyor o vesile.. Şunu gördüm bu sitede genel olarak ve kahroldum Allah dostlarından bir haber herkes tasavuftan ve Allahın isimlerinin aslında ne olduğu nu neden zikredilmesi gerektiğinden bir haber
Arkadaşlar biraz sohbet dinleyin
Allahın isimleri sizin dilek ağacımız değil ya da sihirli değneğiniz
Allahın isimleri hacet lerin görülmesi için okunduğu gibi asıl maksadı
Allaha yaklşmaktır
Kulum önce bana farzları ile sonra nafile ve en son da beni zikrederek bana yakınlaşır diyor mevla teala hazretleri
Ayrıca Mevlânâ Celaleddin Rumi hazretlerinin Konya Selçuklu zamanında neredeyse moğollar tarafından devrilirken
Yüksek bir tepeye çıkarak kıldığı namaz ve Allaha yakarışı sayesinde emellerine ulaşamdılar
Yani hoca sebeptir vesiledir hayrı Allah katında gözetilir ve hürmetine istenilen yer ya da şey korunur Allah tarafından
Bu şekilde hocalara şeyhlere saldırırsanız olmaz
Şeytanın oyuncağı olursunuz mealci olmayalım hadisler var ya onda evliyalar var öyle ya Allahın dostları Sakin olalım.. Selam ve dua ile

Cümle aralarında laf çarptığınız kişi benim. Lütfen gidin yeter artık. Konuya hakim değilseniz konuşmamalısınız iddialı iddialı.Akıl yaşta değil baştadır.Sizin 48 yaşınızda vakıf olduğunuz konuyu bir diğeri 18 yaşında öğrenebiliyor. Burası şirketiniz değil, üstten üsten konuşmaktan vaz geçin. Biz sanki başka bir şey diyormuşuz gibi bizim söylemlerimizi derleyip toplayıp yazmışsınız. Birilerine bağlı olmak gerektiğini sizler iddia ediyorsunuz; biz değil. Yazlığından, koçundan keçisinden bahseden de sizsiniz çünkü insanları zayıf noktalarından yakalamayı iyi biliyorsunuz. Olgun değilsiniz. Sürekli kendinizi önemli göstermeye çabalıyorsunuz. Özel msjdan hesabı kitlenmiş😊canlı yayın açın oradan cevaplayın egonuz daha kolay tatmin olur😌 Gerçekten modumu düşürdünüz. İnsanların modunu düşürmeden var olabilme dersleri de almalısınız. Üstelik komplekslisiniz. Normalde kişilik analizini özel yaparım ama size bir ayrıcalık yaptım. Söylediklerimin hepsinin doğru olduğunu bildiğiniz için bu kadar hırslanıp saldırıyorsunuz ama bu çözüm değil. Kendinize dönün, kendinizi tanıyın. Bütün dinlerin ve mistik öğretilerin temelini bu düşünce oluşturur. Başka da yolu yok zaten🤷🏻‍♀️
Siz de kesinlikle aşağılık kompleksi var yaşınız kaç bilmiyorum ama kendi bilinçaltınızı şifalandırın acilen onca kelimenin arasından tek algınız da seçicilik oluşturan kelimeler kadının kariyeri statüsü mal varlığı ikameti olmuş..

Gerek yok hasedlik etmenize açtığınız konu başlığına baştan sona en verimli cevapları yazan tek kişi egonuza yenik düşüp hasedlik ettiğiniz bu bayan yani topiğinizi baştan sona okumamıza sebep olan tek kişi..
Biraz olgunlaşın lütfen..
Teşekkür edin hatta kendisine topiğinize dolu dolu bilgiler kattığı için

X