esse mutfak ürünleri şikayet

aylinkaraca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2012
63
6
arkadaşlar Esse ile yaşadığım sorun sonucunda hiçbir muhatap bulamayınca aşağıdaki metni her yerde paylaşıyorum onlar da siliyor. Çözüm yok, sağlığımızı hiçe sayıyorlar lütfen siz de ekleyin sosyal ağlarda paylaşın

https://www.facebook.com/essemutfak?fref=ts sayfasında

10-02-2015

Esse Yetkili Makamına,

Beylikdüzü Marmara Park AVM şubenizden satın aldığım Gondol marka kek kalıbını ilk kullanım öncesi yıkamada paslanması sebebi ile yine aynı şubenize birkaç defa geri götürmeme rağmen mağaza yetkililerinin yerlerinde hiçbir zaman bulunmamaları, telefon numaramı defalarca bırakmış olmama karşın aramamaları sebebi ile 26 Aralık 2014 tarihine kadar hiçbir şekilde yetkili birine ulaşamadım.

26 Aralık 2014 tarihinde saat 16:00’da yine mağazada bir yetkili bulamamış olmama karşın kasiyere ürünü fotoğraflandırarak teslim edip yetkili ile mutlaka görüşmek istediğimi belirttim. Gün içerisinde arayan Mağaza Müdür Yardımcısı hanıma ürünümün kullanmadan paslandığını, amacımın 30 Liralık bir ürünün iadesi olmadığını, insan sağlığını bu kadar aleni şekilde tehdit eden bir ürünün nasıl satılabildiğini, hangi denetimlerden geçerek bu ürünü kabul edildiğini öğrenmek istediğimi belirttim. Mağaza Müdür Yardımcısı olduğunu belirten hanım müşteri hizmetleri biriminin çok hızlı işlemediğini, şikayet ve bilgi talebimi içeren maili gönderdiğini ancak çok uzun sürede cevaplanmayacağını belirtti. Bunun üzerine kendisine yasal cevap süresi içerisinde cevaplanmak zorunda olduğunu belirterek bu konuda müsterih olmalarını “gülerek” belirttim. 21 Ocak tarihinde 25 dakikadan fazla bir süre inat ve sabırla hatta bekleyerek müşteri hizmetlerine ulaştım. Müşteri hizmetleri kurumsal çizgiye yakışmayan bir üslup ile bekleme süresi için yapabileceği bir şey olmadığına dair cevaplar verdi. Paslanan ürün ile alakalı da sistemin çok yavaş işlediğini yetkililere mail göndereceğini bildirdi. Bu arada uzun bekleme süresi içerisinde şikayet ve bilgi talebimi yazılı olarak da söz konusu mail adresine gönderdim. 09-02-2015 tarihinde yine hiçbir sonuç alamamış olarak müşteri hizmetlerinizi aradığımda aynı kişi “sizinle ilgilenmediler mi, ürününüz hala mağazada mı?” gibi gayesiz sorularla aramamı cevaplandırdı. Yetkili bir birim talebimi defalarca belirtmeme karşın paylaşabileceği herhangi bir isim ya da numara olmadığını ve böyle bir durumda kendisine kızacaklarını belirtti. Kendilerine sosyal ağlarda her iletinize bıkmadan yorum yapacağımı belirttiğimde elbette yapabilirsiniz yanıtını aldım. Şu anda yaptığım tüm yorumlar tabiiki siliniyor. Merkez telefonlarınızı aradığımda herhangi bir yetkili ile görüştürülemeyeceğimi arzu etmem durumunda Müşteri Hizmetleri biriminize dair olan şikâyetlerimi de yine Müşteri Hizmetleri birimine aktarmamı belirttiler. Zorla telefon numaramı bırakmama karşın yine bir yetkiliden yanıt alamadım.

Daha önce de Zeytinburnu Olivium şubenizden aldığım tencere setinin kapağı eksik çıkmış şube şube gezmeme rağmen çözüm bulamamıştım. Yani Esse duyarsızlığı benim için ilk değil.

Bu yazının böylesi kurumsallıktan uzak bir kuruluşta yetkili makama ulaşacağına kesinlikle inanmamama karşın eskaza birilerinin eline geçmesi dileğiyle yazıyorum. Söz konusu durumun 20-30TL lik bir ürünün iadesi olmadığının umarım farkında olunur. Bu ciddiyetsizlik ve işe kıymet vermeme eminim ki işletmeye uzun vadede kaybettirecektir ancak bu arada işletme sahipleri bu zafiyetlerin kim bilir ne kadarından haberdar olabiliyorlar!…

Şüphesiz ki bu mağazaların yönetici ve çalışanları, müşteri hizmetleri birimi çalışanları denetim günlerinde en iyi kıyafetlerini giyinip, mağazalarına en gözde makyajlarını yapıp yöneticilerine ne kadar kusursuz çalışanlar ve yöneticiler olduklarını ispatlıyorlardır. Ve şüphesiz ki o denetim mekanizması da bunlara inanıyor ve denetimdeki muhteşem yetersizliklerini üstlerine karşı maskeliyorlardır. En tepeye kadar devam ettiği aşikar olan bu zavallı silsile işletme sahiplerinin yeri geldiğinde dolu dolu söyledikleri ama asla önemsemeyecekleri müşteri memnuniyeti felsefesinde son buluyordur.

Bu kadar ciddiyetsiz bir işletmenin şikâyet sitelerine kendilerine yönelik yapılmış onlarca eleştiriyi cevapsız bırakarak(farkında olabilecek bir departmanın bile olduğunu düşünmüyorum), hiçbir soruna çözüm bulma amacı gütmeyerek, insan sağlığını hiçe sayarak eminim çok yakında Çevre Dostu, Müşteri Odaklılık gibi taçları da kullanacağını biliyorum.

Kör kuyuya taş atarcasına hiçbir yanıt almadan günlerce vakit harcamış olmama rağmen hiçbir sonuç bulamamış olmamın ya da sadece şahsım nezdinde yapabileceğim kara propagandanın yüzlerce şubesi olan kurumsallıktan uzak bir firma için hiçbir şey ifade etmeyeceğinin ne yazık ki farkındayım. Yetkili bir makamdan “bu ürün için şu onaylar alınmıştır ya da denetimsizdir,” yanıtını alıncaya kadar bıkmadan bu iletiyi her gün mağazalarınıza ve size dair bulabildiğim her faks ve e maile her sosyal medya hesabına aklıselim bir yöneticiye ulaşması dileğiyle gönderiyor olacağım

yürekten paylaşıyorum canım hemen paylaşıyorum. hadlerini bildirmek lazım her avm de dev mağzalar açıp kurumsalız diye dolaşmakla olmuyor bu işler. esse gondol bunlar büyük markalar. paslanan kek kalıbı ne demek. dahası bu ne biçim bir yaklaşım

biz getiriyoruz bu firmaları bu hale. ses çıkarmıyoruz aman kaç paralık şey diyoruz işim var sonra diye diye sonu böyle oluyor. Boykot:KK11::KK12::63:

destelkiyorum

bunlarda esseden alınmış schefer ürünleri schefer esse için üretilmiş bir ürün esse mesul diyor

Eklentiler

• CAM00965.jpg
    CAM00965.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 389
esse rezalet

kesinlikle alışveriş yapmayın.

firmalar onların verdikleri fiyat aralığına göre ürün çıkarıyorlar yani düşük kaliteli üretim yapıyorlar. sonuç iki gün sonra çöp

almayın aldırmayın

bunlarda esseden alınmış schefer ürünleri schefer esse için üretilmiş bir ürün esse mesul diyor
aynı üründe aynı sorunu ben de yaşadım ve muhattap bulamadım. yemek takımım elde süngerin yumuşak kısmıyla soguk suyla yıkamama rağmen siliniyor parça değiştireyim dedim 6 aydır parça yok ürün değiştireyim dedim 1,500 l,ra fark çıkarıyorlar. Zaten bi müşteri hizmetleri var ki ulaşmak mümkün değil Allah şu mübarek günde bildiği gibi yapsın bunları

X