Ev işleri ve bebeğim

Taviz tavizi doğuruyor inanın kıyamadığım dediğiniz zaman kıymış oluyorsunuz çocuğunuza, ben de aynı dönemlerden geçmiş bir anne ve eğitmen olarak şunu net olarak söylüyorum siz erteledikçe büyüyecek bu sorun. Sınır koymalısınız, okul dönemi başladığında kimse bizim kadar pohpohlamayacak çocuklarımızı. Yemeği yapıp seninle oynayacağım deyin ve sözünüzü tutun. Önceleri ağlayacak evet ama bir süre sonra alışacak bu duruma. Çocuklar rutini ve kararlılığı sever bir süre deneyin. Sağlıkla büyütün:)

Klasik çocuğu ağlayınca her istediğini yapan anne konusu. Klasik dememin sebebi burada bu konulara daha önce de çok denk geldim. Siz ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz aslında. Sınır çizmeniz lazım, siz çoçuğunuzun annesisiniz. Arkadaşı veya akranı değilsiniz. Her istediğinin her an olmayacağını öğretmeniz gerek. Kıyamıyorum demişsiniz ama kıymalısınız bu şekilde çocuğunuza iyilik yapmıyorsunuz.

Nasıl yaptım bilemiorum ama 5 buçuk aylıktan beri hem calisiorum hem de kimseyi bulamadığım için evin işini de kendim yapiorum.Esim tek kelimeyle en büyük yardımcım.İse gideceğim günlerde bebeği o uyutuyo.Butun yemeklerimizi o yapıyo.Bebegim 1 yaşında benden çok babasına düşkün.Onu annesi sanıo desem inanın abartmış olmam 🤭
Oyun ablası güzel fikir ama bunun yanı sıra sanırım çocuklarımıza biraz sinir ogretmemiz lazım.Ben de becerebildigimi pek sanmıyorum ama işte babadan kurtarıorum durumu😊

22 aylık. Kız benimki. Evcilik oynuyoruz sürekli. Kitap okuma. Boyama. Her etkinlik var ama yorucu
Gerçekten ayni durumdayiz. Bir yeri topluyorum derken baska bir yer dağılıyor. Bir sey yaptım derken baska bir sey çıkıyor. Sizin bebeğiniz kac yasinda kac ayli

Merhaba arkadaşlar 25 aylık bir oğlum var. Doğumdan sonra işe ara verdim 3 yaşına kadar kendim büyütmek istiyorum. Zaten hala anne sütü alıyor. Konuma gelirsek bebekten sonra ev işlerini bir türlü toparlayamadim. Ilk bebeklik zamani kolikti ve hep kucağımdaydi uyuduğu zamanlar işleri hallediyordum. Son 6 aydır çok akıllı ve yumuşak huylu bir cocuk haline geldi cok şükür. Ama şimdi sıkıntımız bana hiçbir şey yaptırmiyor. Günde 3 öğün yemek yiyor en azından ona yemek hazırlamak zorundayım. Ama tezgahın başına geçmeme hic izin vermiyor. Hep benimle oynamak istiyor. Onu da dahil etmek icin görevler veriyorum. Sebzeler tencere tava kasık hep elinde ama iki sn sürmüyor beni elimden tutup içeri götürmesi. Sürekli benimle oynamak istiyor. İşimi kolaylaştırmak icin buzluğa kofte sulukofte börek sarma tarzi seyler yapip koyuyorseylAma onlari gündüz pisirirken bile ağlıyor. Günduz uykusu 45dk 1 saat. Bu sırada da mutfağı toparlayip bir corba koyuyorum. Icebilirsem bir kahve ancak iciyorum. Haftalik yogurt yapıyorum sutlac muhallebi tarzi yapıyorum seviyor ara öğün olsun diye. Gece banyo falan temizliyorum camasir katliyorum. Uyanık olduğu tum zamanda hic araliksiz onunla oynamami istiyor. Tvle hic tanismadi babasi izlese de bakmıyor. Eşim cok yogun çalıyor ancak izin gunlerinde ufak tefek yardim etmeye calisiyor. Ama ona da izin vermiyor. O evdeyse üçümüz birlikte oynuyoruz. Sabahtan akşama kadar kaçamak bir şekilde ancak evi temizliyorum. Sizce nasıl evimi duzen icinde tutabilirim?nasil yemek bulaşık ve temizlik yaparim? Özellikle yemek yapmak işkenceye donmus durumda. Bana oğlumu uzmeden is yapmak veya hayatımızı bir nebze kolaylastiracak tavsiyeler verir isiniz?
Gece işi. Biliyorum çok zor fakat bende mesela 11 aylık bebeğim var benzer sorun yaşıyorum gündüz full onunla ilgileniyorum o uyudugunda kahvemi basit işimi yapiyorum 2 saat belki anca uyuyor gündüz. Akşam 8 gibi uyudugu an mutfak topla,süpürge tut toz al yarınki yemeği koy,dağınıklığı topla yapıp bitiriyorum. İlk zamanlar yorucu oluyor ama rutine bağlanınca kurtarıcı bı seçim. Gündüz yorabildigim kadar yoruyorum onu o ayrı 🤭

Gece işi. Biliyorum çok zor fakat bende mesela 11 aylık bebeğim var benzer sorun yaşıyorum gündüz full onunla ilgileniyorum o uyudugunda kahvemi basit işimi yapiyorum 2 saat belki anca uyuyor gündüz. Akşam 8 gibi uyudugu an mutfak topla,süpürge tut toz al yarınki yemeği koy,dağınıklığı topla yapıp bitiriyorum. İlk zamanlar yorucu oluyor ama rutine bağlanınca kurtarıcı bı seçim. Gündüz yorabildigim kadar yoruyorum onu o ayrı 🤭
Evet bende suan o haldeyim ama cok yorucu dediğiniz gibi. Belki tecrübeli annelerden bir çözüm bulurim diye şansımı denedim yazdım. Tam gaz devam gece kuşu olmaya ama :)

X