Evde İlk Gün 🐈

N e v a

Guru
Pro Üye
28 Şubat 2011
13.477
13.444
Eşim süpriz yapmış ben de kedi annesiyim artık
Şuan 2 aylık.. (foto eski)

Nelere dikkat etmeliyim ?
Uyku düzeni, beslenmesi ve çiş konusunda tecrübeli kedi annelerinden fikir alabilir miyim
Kendini güvende hissetmesi için nasıl davranmalıyım ?

benim oğluşum da 2 aylıkken geldi. zaten tuvalet eğitimi, mamaya alışma konularında sorun yaşamadık çünkü kendisi önceden öğrenip gelmişti kısorlaştırana kadar önceki evinde alıştığı mamadan devam ettik. kısırlaştırdıktan sonra veteriner farklı bir mama önerdi ona gectik (markaları aynıydı ama)

uyku düzeni zaten olmuyor. en azından bizimkinde yok o ne zaman isterse o zaman uyuyor. hatta ilk geldiği dönemde oyun oynarken birden bire uyuyordu
biz alır almaz veterinere götürüp genel sağlık durumuna bakmıştık.

geldiği ilk 3 gün koltuk altında veya yatağın arkasında uyuyordu sürekli. kendini güvende hissetmiyordu sanırım. 3.gün gece uyurken yanıma gelip kolumda uyumuştu o an hayatımın herhalde en mutlu olduğum anıydı önceki evinde annesi ve 3 kardesiyle yaşıyordu. o yüzden yalnız kalmayı sevmiyor bizimki. arkadasimin kedisi geldiğinde deliriyor o yüzden vir kedi daha almayı düsünüyoruz.

bize veteriner suyunu sürekli taze tutmamızı ve tuvaletini hergün temizlememizi söyledi. onun dışında hiçbir sey söylemedi mamaya ek olarak haslanmış tavuk, et falan vermeye çalıştım ama benim oğlum yemiyor. fakir gibi masadan koca ekmeği kapıp kaçıyor o yüzden haftada bir yaş mama, geri kalan günler full kuru mama ile geciriyoruz. su an 1 yas, 1 aylık. koca adam oldu

Eklentiler

• E10B970F-F6F4-4B42-AA6A-EFFCE89CA552.jpeg
    110,3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_0907.jpeg
    175,9 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_0904.jpeg
    105,1 KB · Görüntüleme: 25
  • DF5024D5-49B6-4A31-BF59-2094A0E9A9C7.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0943.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0993.jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_1821.jpeg
    107,7 KB · Görüntüleme: 24
Çoook tatlı
Teşekkür ederim bilgiler için. Eşim işten elinde kediyle gelince sevinç ve şok arası donup kaldım
Bu minnoş da aşırı hareketli kanepe altına köşelere kaçmaya başladı hemen durmuyor asla kucağımızda O da haklı yabancıyız
Şimdilik ona kolay alışması için küçük oda ayarladım, alıştıkça evin diğer bölümlerine de geçer, birden koca evde korkmasın diye düşündüm :)
Kedi sahibi olmak çok ama çok güzel bir duyguymuş Patileri burnunun ucu çoook tatlı çıldırıyorum şuan

çok güzel anlaşırsınız eminim çok üstüne gitmeyin, biz koltuk arkasına falan gectiğinde çıkarmıyorduk. kendisi ne zaman isterse o zaman çıkıyordu. bütün oda kapılarını açık bırakıyorduk istediği gibi gezsin, evi tanısın diye.
bizimki de kucak sevmiyordu. sevmemize bile izin vermiyordu sadece oyun için yanaşıyordu bize 1 yaşını doldurunca da tam bir sevgi pıtırcığına dönüştü sürekli kendini sevdirmeye çalışıyor.
kısırlaştırmadan önce esime karşı saldırgandı. esimi evde istemiyordu. esim kucağına alınca ısırıyor veya tırmalıyordu ama kısırlaştırdıktan sonra sakinleşti Allahtan öneririm kısorlaştırmayı o yüzden. biz 6 aylıkken kısırlaştırdık. ama veterinerimiz 4.ayda çip taktırmaya gittiğimizde bence kısırlaştırın zamanı geldi demişti. biz o zaman kıyamamıştık ama esime karşı çok agresif olunca kısırlaştırdık mecbur

Alışması kısa sürdü kucağımda uyumaya başladı ama şimdi de isim düşünüyorum. Ha bir de ne zaman yıkayabilirim daha çok küçük :)

Alışması kısa sürdü kucağımda uyumaya başladı ama şimdi de isim düşünüyorum. Ha bir de ne zaman yıkayabilirim daha çok küçük :)
Eki Görüntüle 3425971
oyy burnunu yeriiimm yıkamanıza gerek yok aslında. bizim şubat ayında çok yoğun tüy dökmeye başladı. veterinere sorduk o da mevsimsel ve normal olduğunu söyledi. eğer istersek yıkayabileceğimizi söyledi. yıkarsanız daha az tüyü dökülür dedi. biz de yıkadık. yani ilk yıkadığımızda 10 aylıktı simdi de ayda bir yıkıyoruz. ama duşa sadece esimle giriyor beyefendi benimle girmek istemiyor zaten sudan korkuyordu yavas yavas kademeli olarak alıştırdı esim

Kedim 6 yaşını geçti, daha hiç yıkamadım. Dışarı çıkarmıyorsanız ki bence çıkarmayın ev kedilerine 1 dışarıdan çok hastalık bulaşıyor 2 doğal düzene alışık olmadıkları için çok fazla dayak yiyolar :)) yıkamaya gerek yok ki niye yıkayasınız

Bazı videolar görüyorum yıkıyorlar o yüzden sordum tecrübem hiç yok :)
Teşekkür ederim

Bazı videolar görüyorum yıkıyorlar o yüzden sordum tecrübem hiç yok :)
Teşekkür ederim
Yok yok gerek yok, zaten dilleri tırtıklı tırtıklı kendilerini temizliyorlar, kokularının gitmesinden hoşlanmıyorlar. Yani alıştırmalık bi şey olduğunu düşünmüyorum hayvanın doğasına aykırı. Çok keyifli anılarınız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…