Evli ve çocuklu olup 30 yaşında üniversite okumak...

İşin bir de bu tarafı var :KK43: Ama bi söylenti var okul öncesi eğitim yaygınlaşacak ve puanlar düşecek diye... Belki atanırsınız. Keşke daha evvel okusaydık. Çocuğun olmaması neden işe girmene engel onu anlamadım
Bir is gorusmesinde anaokulu muduru bana cocugun varmi dedi yok deyimce 3 senelik evliymissin illa ki birgun olur bu bizim icin sorun dedi cocuk dogurup dusunseniz daha iyi olur dedi

Konu sahibi ne alemdesiniz:) okumaya başladınız mi. Merak ettim sizi. Bende yeni adımlar atmaya karar verdim. Benimde kızim var. Tecrubelerinizden faydalanmak isterim

Yürü ve ablam kim tutar seni. Eşin arkandaymis bak ne güzel. İnsanalr 40 50 yaşında ünv okuyor neden olmasın ki okumanın yaşı yok. Meslek düşünmüyorsanız bile kendini geliştirirsin. Benim çok sevdiğim birakmayi düşünmediğini bı isim var çok şükür ama sırf zevk için ikinci ünv yi okuyorum. Okumaktan zarar gelmez devam et sen

Mrb hanımlar... Bu konuyu hem dertleşmek hem de sizlerle hayalimi paylaşmak için açtıım... 29 yaşındayım, 14 aylık bir oğlum var. Ben, bir tanesi önlisans bir tanesi de aöf lisans olmak üzere iki tane ünv. mezunuyum. Meslek lisesine aile zoruyla gönderildim vaktiyle (kız meslek:KK43:) önüm kapalı olduğu için istediğim bölümleri okuyamadım. Bi de yetiştiğim ortam cehalet doluydu ve çok problemli çocukluk ve gençlik geçirdim. Hayatımı hep başkaları yönlendirdi ve ben şu an çok mutsuzum çünkü bir meslek sahibi olamadım. :KK43:Okuduğum bölümlerden iş bulamadım. Kpss ye hazırlandım atanamadım....
2 yıl önce evlendim. Eşim öğretmen ve bana diyor ki "bu güne kadar hep yanlış bölümler okumuşsun, şu an meslek liselerin önü açıldı ve istersen ünv okumak istersen arkandayım. zaten 2 tane diploman var ve muafiyetten yararlanıp yarım dönem eksik bitirebilirsn. Hatta zevkli bir bölüm tercih edersen ilgi alanına uygun 3 yılda ünv bitirebilrsn" dedi. Ve düşündüm ki ben de eşim gibi öğretmen olmak istiyorum. yıllar önce 1 yıl ücretli öğretmenlik yapmıştım sevdim öğretmenliği ve ben küçük çocukları çok seviyorum. Çocuk psikolojisine öyle çok ilgim var ki sayısız video sayısız kitap okudum. Kendim de çocukken ailem tarafından yanlış davranışlara kurban olduğum için bir çocuğa nasıl davranılır her davranışına nasıl tepki verilir? Bunlara öyle önem veriyorum ki... Çocuklarla oyun oynamak keçeden kuklalar yapmak etkinlikler yapmak.... bunlar benim çok hoşuma gidiyor. Neden ben okul öncesi öğretmeni olmayayım dedim.... Eşimde ilgi alanına giriyor üstten ders alır muafiyetle 3 yılda okul biter dedi ve hatta atanamazsan özel kreşlerde çalışabilirsn artık çalışan kadınların sayısı artıyor ve okul öncesi eğitim yaygınlaşıyor dedi ve ben okul öncesi öğretmenliği istiyorum. Ayrıca okul öncesi eğitim 2 yıla çıkacak belki yıllar sonra 3 yıla bile çıkacak önü acık bir bölüm belki atanırsın atanamazsan da özel kreşlerede çalışırsın dedi. İkimizde öğretmen olursak tatillerimiz uyar dedi. Bu yıl ünv sınavına (TYT-YKS) ye gireceğim nasip olursa.. 2 aydır ders çalışıyorum hem kpss ye de gireceğim bu yıl tekrar. Eğer okul öncesi öğr gelirse okuyacağım. Kendi annemde eşim kadar destekçi. Gün içinde gelip çocuğuma bakıyor ben ders çalıyorum 2-3 saat kadar. Daha önce kpss ye defalarca girmiş biri olarak alt yapım var:KK51:evde videolarla internetten çalışıyorum. Yaşadığım yerde ki üni nin puanı yüksek fakat başka şehirlerde gelirse belki de tayin ister gideriz dedi eşim yani o da bu kadar çok istiyor bu bölümü okumamı... Eğer kazanırsam 30 yaşında üni başlayıp 33-34 yaşlarında mezun olcam nasipse ve 35 e kadar atansam diyorum atanamazsam özelde çalışırım diyorum.... Uzun oldu kusura bakmayın sizce yapabilir miyim?? var mı acaba ben gibi 35 in de meslek sahibi olan....
Merhaba atandıniz mi acaba paylaşım eski ama sormak istedim bende evliyim yks hazırlanıyorum

X