Evliliğimde çocuk düşünmekte hatalı mıyım ?

Merhaba hanımlar inanın dışardan bakan gözlerin fikirlerine ihtiyacım var .
Ben iki bucuk senelik evliyim ve yaşamadığım kötü olay kalmadi nişanlandıgim gunden beri hep aldatıldım her seferinde baska kadinlarla eşimin tek gecelik iliskileri olmuş ve ben bunlari evlenince fark ettim cunku evlendikten sonra daha cok hareketlerinden şüphelenmiştim. Ayrilmaya calistim ailelere anlattım zorda olsa toparladik affetmemi istedi bende sevdigim icin bir sans daha verdim ama sonrasında bir tartisma sırasında bana el kaldırdı siddetiylede tanıştırdı yani. Ben evi terk ettim on gun ayri kaldik ve yine aileler devreye girince barıştık ve artik cocuk sahibi olmak istedik sekiz aydir istiyorz ama Allah nasip etmedi daha ama bugun yine tartisma sirasinda kolumu sıktı bileğimi büktü resmen gözü döndü ve bu beni cok korkutuyor degismeyecek gibi geliyor bana hamile kalirsam bi cocuk olursa daha mi kotu olur yoksa iyi mi olur bilmiyorm ayrilsam mi evli kalsam mi onu bile bilmiyorum goruslerinizi yazarsanız sevinirim.
Yazık degılmı o çocuga .

Ben üniversite mezunuyum ve ekstra olarak da terzilik yapiyorm para konusunda sorunum yok ailem icin dusundukleriniz dogru degil inanin onlar hep kararlarimin arkasinda sadece onlarda benim gibi hatalarindan ders cikardigina değiştiğine inandilar bu son olanlardan haberleri yok olsa babam asla tutmaz beni burda ama anlatamiyorm iste uzmek istemiyorum
"Ev hanımları ekonomik olarak kocalarına bağımlı. Kadın dediğin eğitimli olmalı ayaklarının üzerinde durmalı."

Bunlar slogandan öte değil. Çünkü kadınlarımızın karakteri zayıf. Güçlü ve karakterli kadınlar aldatıldığında, şiddet gördüğünde çeker gider sevse bile.
Hiç okumamış bir cahil kadın gibi, 50ler kafasıyla "çocuk yaparsam belki düzelir" diye düşünmez.

Ben iki bucuk senelik evliyim ve yaşamadığım kötü olay kalmadi nişanlandıgim gunden beri hep aldatıldım her seferinde baska kadinlarla eşimin tek gecelik iliskileri olmuş ve ben bunlari evlenince fark ettim cunku evlendikten sonra daha cok hareketlerinden şüphelenmiştim. Ayrilmaya calistim ailelere anlattım zorda olsa toparladik affetmemi istedi bende sevdigim icin bir sans daha verdim ama sonrasında bir tartisma sırasında bana el kaldırdı siddetiylede tanıştırdı yani. Ben evi terk ettim on gun ayri kaldik ve yine aileler devreye girince barıştık ve artik cocuk sahibi olmak istedik sekiz aydir istiyorz ama Allah nasip etmedi daha ama bugun yine tartisma sirasinda kolumu sıktı bileğimi büktü resmen gözü döndü ve bu beni cok korkutuyor degismeyecek gibi geliyor bana hamile kalirsam bi cocuk olursa daha mi kotu olur yoksa iyi mi olur bilmiyorm ayrilsam mi evli kalsam mi onu bile bilmiyorum goruslerinizi yazarsanız sevinirim.
Sinirlenince çocuğu camdan atan bı baba vardı müge anlida. Çocuk camdan düşüp öldü dediler. Meğer baba atmış bebeği. Öfke problemi asla düzelmez. Artarak devam eder. Aldatma konusu sana kalmış. Benim iicn sorun değil diyorsan 🤐. Ama şiddet hele ki şiddetin içine çocuk doğurmak. Bu adama çocuk dogurursan bile isteye yarn öbür gün çocuğun başına bı iş gelirse bu vebal ikinizindir

Kendime saygım elbette var zaten bu yüzden aldatildigimi ogrendigimden beri toparlanamiyorm hazmedemiyorm ama anne olmayi da cok istiyorm eşimin beni sevdigini de biliyorum ama bazen nasil boyle kötü biri olabiliyor bilmiyorum
Hala seni sevdiğini dusunuyorsun ya alkah askina bu zihniyete cocuk yapma ablam çocuğa yazik ...elbette adam cocuk olursa çok daha değişecek cok kotu olacak...elinin kolunun tamamen bağlı olduğunu bilecek aklınca daha kotu olacak

Allah size nisanliyken evlenmeyin diye göstermiş, şimdi de çocuk sahibi olmayın diye gösteriyor. Mesajlara bu kadar kör göz olmayın bence

Bu konularda yorumum aynı. Aldatılıp, dayak yiyip barisacaksaniz tartışmayin. Neyi tartışıyorsunuz. Bunları kabul edip, kabul edemediğiniz ne olabilir ki...
Çocuk çok iyi fikir. Devam.

Siz bir de bu adama sans mi verdiniz?
Hele ailelerin sizi daha da atese atma cabasina ne demeli?
Ne çocuğu boyle evlilige Allah aşkınıza?

tabı canım tabiki değişir. Daha çok döver mesela ya da çocuğunun gözleri önünde döver. Hamileyken döver. Hamileyken aldatır. Şimdi çocuk yapsam mı dersin sonra çocuğum babasız kalmasın dersin. Değişecek tek şey bunlar. Adamda merhamet yok baba mı olacakmış. Çok iyi şeyler yapıyormuş gibi bir de onu çocukla mükafatlandıracaksın yani. 5 yıl sonra çocukla boşanmak diye konu açarsın burada . Değişecek tek şey çocuklu veya çocuksuz boşanmak olacak

Beni biliyor ve taniyor ben eziyet cekip aglayarak assagiya oturan bi kadin degilim her yaptigi hatayi misliyle odettim bu zaman kadr ben dik biriyim on cocugumda olsa ona katlanmayacagimi biliyor ben sevdigim icin evli kalirim bana kötülük yapmaya devam ederse bu isin bitecegini biliyor ama bugun olanlara bende anlam veremiyorum
Siz çocuğu mis gibi bahanem olsun diye istiyorsunuz. Çocuk olunca başka oluyor tabi, yumuşatıcınız oluyor çevreye karşı, çocuk var ondan bırakamıyor yoksa neden çeksin bu adamı diye düşünüp susuyorlar. En çok da içinizdeki ses susuyor, kendi kendinizi şiddete sadakatsizliğe katlanmaya ikna etmek için yeterli sebep oluyor çocuk.

Hayir rezil ederek ailesine ve kendi aileme yaptiklarinin resimlerini ve fotograflarini gostererek evi terk ederek ne bileyim bunun gibi seyler iste guya kendimce icimi rahatlattim iste icimde olsa ona yapmak istediğim tek sey onun bana yaptiginin aynisini ona yasatmak ama benim hamurumda yok
Ne rezilliği Allahınızı severseniz? Erkek milleti rezil falan olmuyor, çok çok alay malzemesi oluyor arkadaş çevresinde '' Ulan yakalanacaksan yapma bari, Allahın beceriksizi hohıiahahaahah '' diye. Asıl aldattı diye karıları onları boşayınca rezil oluyorlar. Rezillik mi görmek istiyorsunuz? Aynısını siz yapın, nasıl rezil olunurmuş görün. 2828283.şansı verdiğiniz eşiniz sizi ilk hatanızda nasıl bir kalemde silip atıyor görün.

Kendinizi ne kadar da güzel kandırıyorsunuz. Adam defalarca aldatıyor, halen sıcak aşı pişiyor ütülü donu var, evine giren +1 maaş var, onu çocukla ödüllendirecek karısı var, hala evli barklı adam. Ne halt yese düzeni bozulmuyor, bu yüzden birçok erkek ister istemez gıpta ile bakıyor. Rezil olan o değil.

Ne rezilliği Allahınızı severseniz? Erkek milleti rezil falan olmuyor, çok çok alay malzemesi oluyor arkadaş çevresinde '' Ulan yakalanacaksan yapma bari, Allahın beceriksizi hohıiahahaahah '' diye. Asıl aldattı diye karıları onları boşayınca rezil oluyorlar. Rezillik mi görmek istiyorsunuz? Aynısını siz yapın, nasıl rezil olunurmuş görün. 2828283.şansı verdiğiniz eşiniz sizi ilk hatanızda nasıl bir kalemde silip atıyor görün.

Kendinizi ne kadar da güzel kandırıyorsunuz. Adam defalarca aldatıyor, halen sıcak aşı pişiyor ütülü donu var, evine giren +1 maaş var, onu çocukla ödüllendirecek karısı var, hala evli barklı adam. Ne halt yese düzeni bozulmuyor, bu yüzden birçok erkek ister istemez gıpta ile bakıyor. Rezil olan o değil.
👏🏿👏🏿 +1

X