Evlilikten korkan sözlüm

Bir de ben bu mesaj okuma olaylarının asla bir seferlik olduğuna inanmıyorum. Böyle diyenlerin de yalan söylediğini düşünüyorum.

Bana göre, bir insanın ya diğer bireyin alanına saygısı vardır ya da yoktur. Aldatmak gibi. Bir kere yapan yine yapar. Bir de ailesiyle mesajlar okumak çok ama çok büyük bir ayıp.

Ben evlenmekten özgürlüğüm kısıtlanıyor diye endişe eden adamın bunu sıkıntı etmemesine şaşırdım. Yine biri mesajlarının okunmasını sıkıntı etmiyorsa da, mesaj okuyordur bence.

Bana bu çok yanlış geliyor. “Hata yaptım biliyorum” diye ben geçiştirilmesine izin vermezdim.

Ya bence normal
Sen korkmuyor musun?
Sonuçta hiçbirşey eskisi gibi olmayacak
Bide kadınlar evlenene kadar rahat sonra kısıtlaycı oluyor
Bide söz nişan yüzük çikolata bilezik düpün kına valla insanı bığuyor
Ben kadın olduğum halde boğuluyorum
Erkekleri düşünemiyorum

Bir de ben bu mesaj okuma olaylarının asla bir seferlik olduğuna inanmıyorum. Böyle diyenlerin de yalan söylediğini düşünüyorum.

Bana göre, bir insanın ya diğer bireyin alanına saygısı vardır ya da yoktur. Aldatmak gibi. Bir kere yapan yine yapar. Bir de ailesiyle mesajlar okumak çok ama çok büyük bir ayıp.

Ben evlenmekten özgürlüğüm kısıtlanıyor diye endişe eden adamın bunu sıkıntı etmemesine şaşırdım. Yine biri mesajlarının okunmasını sıkıntı etmiyorsa da, mesaj okuyordur bence.

Bana bu çok yanlış geliyor. “Hata yaptım biliyorum” diye ben geçiştirilmesine izin vermezdim.
Aynen
Kimseye yapmadım kimsenin de bana yapmasını istemem
Saygısızlık bu
Birşeue sıkılmıştır öyle yazmıştır ne var bunda?

Bana çok normal geldi korkması. Bu kadar büyütecek ne var anlamadım.
Biraz aklı olan her insan evliliğin yeni sorumluluklar getirdiğini bilir. Bu sorumluluk düşüncesinin korku yaratması çok normal.

Kendinden emin olmak, karşıdakinden emin olmak, o imzayı atınca hayatının az çok değişeceğini bilmek ve bununla baş etmek kolay değil.

Benim de evlilikle ilgili korkularım var. Bunları da dile getiriyorum sevgilime. Konuşuyoruz, birbirimizi anlamaya çalışıyoruz.
Sizin verdiğiniz gibi bir tepki verseydi daha çok korkardım. Hislerimin hesabını soran adamla evlenme fikri daha çok düşündürürdü beni.
Üstelik bu bilgileri telefonumu karıştırarak, annemle yaptığım özel konuşmaları okuyarak öğrenmiş olsaydı, sadece evliliği değil adamın varlığını sorgulardım.

Özel alana saygı göstermek çok zor bir şey değil. Tuvalet köşelerinde gizli saklı telefon karıştırmanın hiçbir açıklaması olamaz.

Bir de şu var toplum erkeğe “ooo artık evlendin hayatın kaydı ehuehuhe” diye empoze ediyor. Aptal dizilerde bile evli adamın eşinden gizli kaçamak yapması erkek zenne izlemek bile olsa çok büyük lüks çook marifet! Yani sözlünüz tam olarak kendi hayatıyla ilgili belli bir şeyden endişelenmiyor olabilir ama toplumun ona dayattığı “evlilik tü kakadır evlenen erkeğin hayatı mahvolur” algısı yüzünden olabilir.
Hatta adam da sorguluyor olabilir acaba şu an tahayyül edemediğim ne dertler çıkacak diye.

Bir de şu var toplum erkeğe “ooo artık evlendin hayatın kaydı ehuehuhe” diye empoze ediyor. Aptal dizilerde bile evli adamın eşinden gizli kaçamak yapması erkek zenne izlemek bile olsa çok büyük lüks çook marifet! Yani sözlünüz tam olarak kendi hayatıyla ilgili belli bir şeyden endişelenmiyor olabilir ama toplumun ona dayattığı “evlilik tü kakadır evlenen erkeğin hayatı mahvolur” algısı yüzünden olabilir.
Hatta adam da sorguluyor olabilir acaba şu an tahayyül edemediğim ne dertler çıkacak diye.
Aynen işyerinde birileri öyle bir şeyler demiş. Onun da aklı karışmış. Zsten evli hayatı yaşıyoruz ne değişecek ki daha fazla

bir ara verelim düşün biraz emin olmadan evlenmem diyin. kafasında bir şeyler var belli ki her sonraki evrede sıkıntı çıkaracak

Aynen öyle dedim. Şimdi tamamen pozitif yönde değişti. Yüzükleri taktık dertleri bitti sanki

her sonraki aşamada yeni bir sıkıntıyla gelmez umarım. bi de özgürlüğünü kısıtlayıp napıyorsanız akşam eve ayağından falan mı zincirliyorsunuz sanki bazı erkekler cidden garip ya. sanki ilişkisi olmasa dan bilzerian gibi bi hayatı olacaktı

Bu adam evliliği hazır değil
Topluma kendini ispatlamak için evleniyor
Sorun sen değilsin kendisi aslında
Ben olsam evlenmezdim
Evlenirsen yine kendi kabuğunda yaşayacak seni almayacak

X