Gebeliğe Hazırlık Femara- ovulasyon testi- bayat sperm?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

bzeynep0

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
525
347
Arkadaşlar merhaba, normalde ovulasyon günüm 19 20.günde olurdu. Bu ay ilk defa femara kullandım dün hem adetim hem de ilacım bitti, bugün adetimin 8.günü ve ovulasyon testim bu şekilde çıktı. Adetim dün bittiği için güvenemedim bir de kaset ovulasyon testi yaptım böyle çıktı. Sizce yumurtlama olmuş mudur? Yumurtlama olduysa da, regl ile birlikte eşimle yaklaşık 12 gündür ilişki yoktu, spermler bir işe yaramıyor mu böyle durumda? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Eklentiler

• 73D3EA4C-BA76-4DA9-BE8D-3C9C11B3E2CA.jpeg
    73D3EA4C-BA76-4DA9-BE8D-3C9C11B3E2CA.jpeg
    132,9 KB · Görüntüleme: 76
  • 2CD0EC75-764B-421E-A1FD-AB56DF3365B5.jpeg
    2CD0EC75-764B-421E-A1FD-AB56DF3365B5.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 75
bayat sperm nedir bacım :KK70:
ayy bugünki konular öldürdü beni.

12 gün çok uzun bir süre. Sperm 5 güne kadar yaşar o da nadiren. Eşinizin spermleri süper durumdaysa. Çoğunlukla 3 günde ölürler.

12 gün içinde zaten regl olmuşsunuz. Rahimde ne varsa atılmış. Hz Meryem’den sonra bir ilk siz olursunuz bu mantıkla hamile kalmayı beklerseniz.

Son düzenleme:
bayat sperm nedir bacım :KK70:
ayy bugünki konular öldürdü beni.

12 gün çok uzun bir süre. Sperm 5 güne kadar yaşar o da nadiren. Eşinizin spermleri süper durumdaysa. Çoğunlukla 3 günde ölürler.

12 gün içinde zaten regl olmuşsunuz. Rahimde ne varsa atılmış. Hz Meryem’den sonra bir ilk siz olursunuz bu mantıkla hamile kalmayı beklerseniz.
Arkadaşın söylemek istediği on iki gün önce ilişki oldu bu yumurtlama ile tutar mı değil. Oniki gündür eşinde boşalma olmamış spermler çok beklediği için işlevini kaybeder mi bunu soruyor.. Evet sperm bayatlar hızı kalitesi düşer..

Üzgünüm bunu anlayamayacağınızı düşünememiştim. Bir daha ki sorumda sperm nediri açıklamakla başlayacağım 😅 yukarıdaki arkadaşın dediği gibi spermler 5 gün boşaltılmadığı sürece bayatlıyor ve etkisi azalıyor, ben buradaki etkisini sordum. Teşekkürler herkese

Üzgünüm bunu anlayamayacağınızı düşünememiştim. Bir daha ki sorumda sperm nediri açıklamakla başlayacağım 😅 yukarıdaki arkadaşın dediği gibi spermler 5 gün boşaltılmadığı sürece bayatlıyor ve etkisi azalıyor, ben buradaki etkisini sordum. Teşekkürler herkese
Siz daha düzgün bir ifadeyle yazmakla yükümlüsünüz konu açarken. Ayrıca ilişki olmaması eşin boşalmadı anlamına gelmez biyolojik bir sorunu yoksa. 12 gün uzun bir süre. Uykuda boşalır, banyoda boşalır. Kendi yapar bir şeyler.

Anlayamadık kusura bakmayın. Spermler “bayatlamış”olsa dahi testiniz henüz yeni pik yapmış çatlamamış bile çatladıktan sonra bile nerdeyse 2 gününüz var gebelik şansı için bişey kaçırmış değilsiniz bence.

X