Tüp Bebek Merkezleri Fertijin Tüp Bebek Merkezi

mrblar...
yakinimizin tavsiyesi uzerine fertijin de baslamaya karar verdik...Seval hnm tahlil.v.s sonuclara baktiginda bize sebebsiz infertilite dedi....1.denemede 3 kaliteli embriyo transfer edildi...sonuc negatif...yeniden filmler genetik testler v.s istendi...sonuclari temiz cikti...2.deneme oncesi lenfosit asisi..v.s denendi...4 embriyo transfer edildi...merkez bu sefer olcak buyuk ihtimal dedi...sonuc yine negatif....merkez ekip duzenli,guleryuzlu evet ama Seval hnm la toplam 1 saat anca gorusebildik...kafama takilan seyleri cogu zaman sorma firsatim bile olmadi...2 tedavim boyunca...ulrtasonda bakip ilac dozumu ayarladilar...
2.negatif sonucu alinca Semra hnm la tel konustugumuzda...cok cok sasirdigini..anlam veremdigini v.s soyledi...ben tutunmamasi icin bi sebep var gibi geliyor bana diyince sen iyi degilsin suanda sonra gel goruselim bende uzuldum dedi..kapattik...
sonrasinda esime merkez cok ilgili alakali herseyi denedik olmuyor diyorlar...ben artik devam etmek istemiyorum dedim...esim benden habersiz merkezleri neden tutunmadigina sebep bulmak icin doktor isimleri aratirmis...bana bi aksam bi listeyle geldi...ben dedim istemiyorum...sebebi bulunmadikca dene dene nereye kadar sonuc hep husran...maddiyati gec manevi olarak yipraniyorum dedim...hayir dedi hemen tup bebek derlerse yine yaptirmayiz...farkli fikirler ariycaz sadece dedi...gonulsuz doktorlari gezmeye basladik...1-2 doktor gezdik...sebebi yok gibi..stresten v.s..deniyceksiniz bu sans ne zaman tutarsa dediler...esime goruyorsun dedim yeter gezmeyelim...esim Allah elbet denk getirecek...icimizde denemedik arastirmadik demyelim dedi..tamam seni kirmamak icin gorusmelere devam edelim dedim..
2.tercih olarak Memorial Semra Kahraman dan randevu almis esim...gittik..dosya hazirladilar..once Nur hnm muayne etti..Sonrasinda Semra hnm...
tahliller filmler dosya Semra hnm hepsini tek tek inceledi...evet dedi..sebepsiz degil bence..rahim filminde rahimde bozukluk goruluyor...daha onceki doktlarin gormedimi dedi...hayir..peki neden tutunmuyor dediler..sebepsiz Allaha kalmis diyorlar dedim...gulumseyerek..surekli cozum bulmadan denemek sizi yipratir...
bence rahimde bozukluk var...laporoskobi yapalim gorelim derim dedi...esim ilk defa biri cozum aramak istiyor.para icin hemen tup dene demiyor..bence birde boyle deneyelim dedi...Semra hnm a peki dedik...anestezi verilmisken maddi imkaniniz varsa histereskobi ve co-cultur de yapalim derim dedi..peki ne gerekiyorsa yeterki olsun dedik...
2.gun sonra ameliyattan ciktim..doktorum yanima gelip..evet tamin ettigim gibi..rahimin disinda cok sayida miyom bulduk...bunlar rahimin saginda toplanmis rahimin seklini bozmus dedi...biz bu miyomlari tek tek yaktik..rahimi duzelttik..ciktik...bence sorun buydu gibi insallh olacak dedi...
hemen yeni miyomlar olusmadan tup denemesine baslandi...15.gun sonra transfer icin gittigimde ohss baslangisi oldugu icin 1 embriyo transfer etmelerinin dogru oldugunu soylediler...ben 4 embrio transfer edildi olmadi 1 embriyomu olcak diye kendi kendime dalga geciyorum...ve transferin 6.gunu ohss artisi ile hastaneye yatirildim...evet o 1 embriyo tutunmustu..yani hamileydim...8 senedir ilk defa 0 dan yukari bi deger gormustuk...ben hala sokta..esim agliyor...
iyikide 1 emriyo transfer edilmis...daha fazla transfer edilse..2 tane tutunsa ohss beni daha kotu yapacakti...
cok uzattim sanirim....simdi Allahima sukurler olsun 3.denememde hamileyim...Darisi isteyen herkese...
fertijin de yumurta takipleri sadece ultrasonda bakiliyor...memorial da hem kanda hormon degerlerine bakiyorlar hemde ultrasonda..ona gore ilac veriliyor...
bende boyle oldu baskasindada olcak diye yazmadim bunlari..sadece sizlere fikir olsun ona gore yol alin diye yazdim..
yinede Allahim denk getircek...bana Semra hnm i denk getirdi...zor bi karar...merkezleri cok iyi arastirmak..en onemlisi tutunmama sebebini iyi arastirmak gerekiyor.tekrar tekrar denemek insani yipratiyor...
bu zorlu yolda Allahim herkesin yardimcisi olsun..

Son düzenleme:
mutluluğunuz ne güzel maaşallah Allah herkese nasip etsin.Bende pco var fakat adetlerim düzenli hormonlarım düzenli sadece yumurtalıklarım kistik görünmlü.Ama tüm doktorlar sebebi belirsiz dediler.Pco var ama hormonlarım etkilenmiyor.Seval hanım histeroskopi yapılmamış şimdiye kadar ona bakalım dedi rahimde bir sorun var belki dedi çarşamba histereskopimi yaptı.Sadece dar bir rahmim varmış bu rahim gebe kalır dedi. Başkada yapılacak bir test kalmadıki zaten bilmiyorum kalbimi karartmak istemiyorum artık olucak diye gitmek istiyorum.artık dayanamıyorum her seferinde bu son diyorum ama umut oldukça insan yeniden ayağa kalkıyor.

mutluluğunuz ne güzel maaşallah Allah herkese nasip etsin.Bende pco var fakat adetlerim düzenli hormonlarım düzenli sadece yumurtalıklarım kistik görünmlü.Ama tüm doktorlar sebebi belirsiz dediler.Pco var ama hormonlarım etkilenmiyor.Seval hanım histeroskopi yapılmamış şimdiye kadar ona bakalım dedi rahimde bir sorun var belki dedi çarşamba histereskopimi yaptı.Sadece dar bir rahmim varmış bu rahim gebe kalır dedi. Başkada yapılacak bir test kalmadıki zaten bilmiyorum kalbimi karartmak istemiyorum artık olucak diye gitmek istiyorum.artık dayanamıyorum her seferinde bu son diyorum ama umut oldukça insan yeniden ayağa kalkıyor.

amin tatlim isteyen herkese nasip etsin...hergun Allahima sukredip bu yolda emek verenler icin duaciyim...bizi bizler cok iyi anlariz..
cnm histeroskobi bile istemesi senin icin umut,bende hicbirsey istenmeden kan degerlerime bile bakilmadan denendi...insallh..yuregini karartma...kalbini temiz tut..moral stresten uzak durmak cok onemli...ben hic olmuycak gozuyle baktigim tedavimde guzel haberi aldim..demistim bana boyle oldu sizede olcak degil...belki senin icin hayirlisi burasi....cok olcak diye umut baglama ,ama olmuycak diyede yuregini karartma...duaci ol..Allahim vakti zamani geldiyse saglikli hayirli evlat olacksa nasip etsin...ben hep boyle dua ettim ediyorumda...

Amin Amin.Bende asla sadece kendim için dua etmiyorum gerçekten bizi bizden başkası anlamıyor.Ben çok iyi merkezlerde de yaptırdım orda benimle başlayıp hamile kalanlar var herkesin kısmeti ayrı yerlede olabilir.Herşey bir yerde nasip tabiiki.Rabbim kimseyi yüreği boş göndermesin.

Bize bu merkezi Zeynep Kamil Hastanesindeki Üroloji doktoru tavsiye etmişti. Zeynep Kamil Hastanesinin tüp bebekle uğraşan bir doktorunun kurduğu bir merkez. İnternet sitesini inceledim ama bana pek profesyonel gibi gelmedi.Bende bu aralar merkez araştırıyorum umarım 2.dememi doğru yerde yaptırırım ya da buna gerek kalmadan doğal yolla hamiş kalırım, İnşallah bizede nasip olur Amin.

fertijin de aşılama yaptıranlar var mı
lütfen deneyimlerinizi yazar mısınız arkadaşlar

miranda ne okuyorsun bakalım
biz tüp bebek tedavisi yaptirdik fertijin de 1. deneme negatif cikti. bir tanidigimiz tavsiye etmisti. simdi arastiriyorum internettede memorial ve bahceci gibi daha profösyönel merkezler varmis. bizde hic bir sorun yok dediler asilama yapalim dedi fertijin. biz tüp bebek yaptirdik garanti olsun diye sonuc negativ. var bir takinti iste kimisi kismet diyor nasip diyor ben kapasite meselesi diyorum. maddiyat bir türlü bulunuyorda. zorla denklestiriyorsun o kadar igneleri yiyorsun sonucun negativ olacagini hissetmistim var bir takinti bulmaya kapasiteleri yetmedi diye düsünüyorum.

seval hanımla mümkünse bir daha karşı karşı gelmek bile istemiyorum .eşimin sprem sayısı onun yönlendirdiği üroloji doktorunun verdiği ilaçlar malesef 13 milyondan 5 milyonun altına düştü.zaten tedaviye başlaya kadar iyi ama ondan sonra çok ilgisiz ben tavsiye etmiyorum.

Seval hocadan çok memnun olan arkadaşlarım var ve yakın zamanda bende ziyaretlerinde bulundum gerçekten çok ilgili bir yer tavsiye ederim.

Merhabalar
Ben de fertijine başladım
Seval hanıma
Şimdilik iyi gidiyor bakalım ama yine de baştaki ilgiyi göremiyorsun
Sonucum ne olur bilmiyorum ama
Kimseye illa gidin çok memnunum diyeceğim biryer değil.
Bugun yumurta büyütme iğneleri olan iğneleri güya anlatıyor hemşire
Sanki aspirinden filan bahsediyor
Taktak anlattı ağzım açık kaldı hiç birşey anlamadım
Elimize tutştrdular 1200 de para ödedik ve çıktık eve geldik iğnelere bakıyoruz
Orada 2. Ye sordum yine doktor ağzıyla anlattı seri bir şekilde
Keşke önüne ilacı alsa da görsel bahsetse şunuşuna karıştrp şu kadar çekeceksin vs. Yarın tekrar arycam
Kusura bakmasın bir ton para alıyorlar sonra geçiştrmeli Herşey.
YouTube dan izliyoruz eşimle nasıl yapılıyor diye
Hala çok sinirliyim
İnş afiyetle tutarda gebelik kapıkapı gezmeyiz

Merhabalar
Ben de fertijine başladım
Seval hanıma
Şimdilik iyi gidiyor bakalım ama yine de baştaki ilgiyi göremiyorsun
Sonucum ne olur bilmiyorum ama
Kimseye illa gidin çok memnunum diyeceğim biryer değil.
Bugun yumurta büyütme iğneleri olan iğneleri güya anlatıyor hemşire
Sanki aspirinden filan bahsediyor
Taktak anlattı ağzım açık kaldı hiç birşey anlamadım
Elimize tutştrdular 1200 de para ödedik ve çıktık eve geldik iğnelere bakıyoruz
Orada 2. Ye sordum yine doktor ağzıyla anlattı seri bir şekilde
Keşke önüne ilacı alsa da görsel bahsetse şunuşuna karıştrp şu kadar çekeceksin vs. Yarın tekrar arycam
Kusura bakmasın bir ton para alıyorlar sonra geçiştrmeli Herşey.
YouTube dan izliyoruz eşimle nasıl yapılıyor diye
Hala çok sinirliyim
İnş afiyetle tutarda gebelik kapıkapı gezmeyiz
merhaba sizinle hemen hemen aynı dönemde başlamıştık, ben de Seval Hanım'ın hastasıydım, çok şükür bebeğimi kucağıma aldım, bin şükür Allah dileyen herkese nasip etsin. Ben ne yazıkki nankörce yorum yazamayacağım tedavi gördüğüm yer hakkında. Allah yukarda, çarpar gerçekten. İlgi de alakada hep aynıydı. İnsan hamile olunca ya da gebeliğe hazırlanırken stresli oluyor, her şeye alınıyor. Bence sizdede öyle olmuş, olabilir, insanız doğaldır. Diğer yandan, hemşiremiz de embriyologumuz da ben her aradığımda açtı, sadece 1 kez açmadı sonra aynı gün geri döndü. Bu konuda da haklarına girmek istemem, yalan söyleyemem. Madem sizde öyle oldu, ağzınız açık kalacağına sorsaydınız? Bu sizin iletişim sorununuz bence. Ya da eve gidince arasaydınız. Madem hızlı anlattı tek tek anlatın deseydiniz. hakkınızı arasaydınız. Diğer taraftan tonla para almıyorlar, öyle yerler öyle fiyat çekiyor ki aklım uçtu duyunca. fertijin daha butik bir merkez, daha samimi bu yüzden zaten çokk daha iyi ilgileniyorlar herkesle. Ayrıca hangi yer para almadan işlem yapıyor, diş çektirmeye gidicne bile önden para ödüyorsunuz öyle dişinizi çekiyorlar. Bunda da yadırganacak bir şey göremiyorum. Alın terleridir, helali hoş olsun, hakediyorlar, özellikle o Seval Hanım, melek gibi bir doktor. Yazmak istedim, sayesinde Anne oldum, sayesinde yavrum bugün yanımda. Bin şükür ki gitmişim, tedavimi olmuşum.

X