Fikir Alabilir miyim hanimlar?

Kusura bakmayın ama neyin kafasını yaşıyorsunuz ne tapunuz var ne bişeyiniz istediğiniz kadar taksit ödeyin verirlermi sanıyorsunuz? Bundan sonra 1 kuruş yatırmayın üzerinize yapmadan tapunun yarısını
Kardeşimiz vermez versede karısı izin vermez sizde çalışın millet otursun içinde ohhh ne aala
Ama sanmam ki versin tapuyu en azından kalan taksitleri ödemeyin Sakın!!söke söke alın hakkınızı babamızda yok artık onlarla hiç baş edemezsiniz ve bizede haber verin merak ederim

Ben şahsen sizi çok sağlıklı görmedim. Gelin hanım kötü olabilir ama hiçbir şey tek taraflı değildir. Hele ki böyle söyleyen bir insandan ben kötülük beklerim. Kusura bakmayın ama bu alenen tehdit. İsminizi de nick yapmışsınız. Olur da bir yerlerde haberinizi okursam EGM’ye ekran görüntüsü atmayı bir borç bilirim kendime.
Atabilirsiniz, saglikliyim ki burada fikir istiyorum, hakkimi savunmak ne zamandan beri sahliksizlik oluyor? Kendiniz ayni konumda olmadiginiz icin boyle konusabiliyor sunuz, ve benim fikir sordugum konu tapu konusu, bu konuda bilgim olsa buraya yazip fikir sormazdim zaten.

Bu ne yahu konu başından beri asarım keserim öldürürüm tripleri. Madem bu kadar manyaksınız, kendinizi biliyorsunuzdur, ne diye ortak iş yapıyorsunuz? Bunun böyle olacağı bellidir her zaman. Bir sürü örneği var. Hukuki yollardan arayın hakkınızı, bankaya yatırdığınız parayı kanıtlarsanız alabilirsiniz deniyor. Ona bile YOK YAA. 🤦🏻‍♀️
Yahu hanimefendi siz neyin kafasini yasiyosunuz, ben burada sizlere tapuyu anbemin mi kendi ustume mi alayim diye fikir soruyorum? Hala banka dekontundan bahsediyosunuz, onu zaten biliyorum. Benim buraya konu acma amacim, tapu mevzusu.kimin uzerine olursa daha iyi olur ilerde sikinti olmaz, ben kimseye kardesim tapuyu bolusmeyecek yazmadim ki, konudada oyle birsey yazmadim.onu zaten konustuk daha once, benim sorum dikkatli okursaniz tapu annemin mi ortak tapu mu olsa daha iyi olur onlara jendi haklari disinda birsey dogmaz oldu? Algilamaniz dusuk sanirim.

Atabilirsiniz, saglikliyim ki burada fikir istiyorum, hakkimi savunmak ne zamandan beri sahliksizlik oluyor? Kendiniz ayni konumda olmadiginiz icin boyle konusabiliyor sunuz, ve benim fikir sordugum konu tapu konusu, bu konuda bilgim olsa buraya yazip fikir sormazdim zaten.
Söke söke alın hakkınızı karabasan gibi çökün üstlerine ve sakın sakın tapunun yarısını almadan 1 taksit daha ödemeyin gerekirse o evi benzin döküp yakın yinede hakkınızı yedirmeyin şimdiden avukatla görüşün babanız ölmüş artık babanıza acımayan sizemi acıyacak
Herne olursa olsun bu zamanda birdaha asla ev alamazsınız ancak rüyanızda görürsünüz evi alın evinizi annenizin parasınıda kendi paranızı da siz alın ne fatura ne birşey vermeyin
Tapuyu kendi üzerinize alın yoksa anneniz ölürse ondanda hak ister o kertenkele abiniz

İşin hukuki boyutu ile sizin itiraz edebileceğiniz bir durum da yok sanırım. Çünkü kardeşinizin üzerine olan tapu da şuan gelin ve kardeşinizin hakkı var. Sadece kardeşiniz ile konuşup çözebileceğiniz bi konu bu. Ama kardeşinizin de bu fikre yanaşacağını sanmıyorum

Yahu hanimefendi siz neyin kafasini yasiyosunuz, ben burada sizlere tapuyu anbemin mi kendi ustume mi alayim diye fikir soruyorum? Hala banka dekontundan bahsediyosunuz, onu zaten biliyorum. Benim buraya konu acma amacim, tapu mevzusu.kimin uzerine olursa daha iyi olur ilerde sikinti olmaz, ben kimseye kardesim tapuyu bolusmeyecek yazmadim ki, konudada oyle birsey yazmadim.onu zaten konustuk daha once, benim sorum dikkatli okursaniz tapu annemin mi ortak tapu mu olsa daha iyi olur onlara jendi haklari disinda birsey dogmaz oldu? Algilamaniz dusuk sanirim.
Valla buradan bakınca idrak problemi olan siz gibi duruyorsunuz. Kardeşinizin üzerine alınan eve senelerce para ödeyip şimdi de o karakterde bir insanın size tapu vereceğini düşünebiliyorsunuz. %99 vermeyecek tapu falan, konunuz kilit yani, bu yüzden de size farklı öneriler sunmuş buradakiler. Yok ben sinirli insanım, dünyaya veda vakti gelmiş bilmem ne. Kafanız mı güzel, bunun için adam mı öldüreceksiniz, bunun size ne faydası olacak ki? Zararın neresinden dönseniz kârdır diye fikir veriyor insanlar size.

Hanımlar lütfen sakin olun ve üsluplara dikkat edin.

M Mltmydn başınız sağ olsun, Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler versin lakin şu durumda miras hukukunu da düşünürsek tapunun sizin üzerinize olması hem sizin hem annenizin menfaatine.

Ayrıca genelde bilmediğimiz bir şey, ben de yeni öğrendim banka kredisiyle ev aldığımızda ortak tapu seçeneği varmış, bankada eve ortak olacağımızı söylersek eve ortak olacak kişiler için ayrı ayrı kredi ödemesi çıkıyormuş ve tapuda ortakların adı yazıyormuş.

Kardeşiyle, anne babasıyla veya eş ailesiyle kredi çekerek ortak ev alma niyetinde olanlar sonradan sorun yaşamak istemiyorsa bu seçeneği değerlendirmeli.

ev borcunun ne kadarını ödediyseniz o kadarını kendi üstünüze isteyin yüzde kaça denk geliyorsa % x kadarını . annenizin ödediğide gene ikiniz ortak ödemiş gibi sayılsın. zamanında neden ödeniz ki bunuda anlamıyorum ortak işler hep böyle. bana evden pay vermezseniz ödemiyorum diyip geçecektiniz. ağbinizin bu gün ayağı düşüp kayıp ölse havayı alırsınız

kardeşinizle ne zaman konuşacaksınız ?

Hanımlar lütfen sakin olun ve üsluplara dikkat edin.

M Mltmydn başınız sağ olsun, Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler versin lakin şu durumda miras hukukunu da düşünürsek tapunun sizin üzerinize olması hem sizin hem annenizin menfaatine.

Ayrıca genelde bilmediğimiz bir şey, ben de yeni öğrendim banka kredisiyle ev aldığımızda ortak tapu seçeneği varmış, bankada eve ortak olacağımızı söylersek eve ortak olacak kişiler için ayrı ayrı kredi ödemesi çıkıyormuş ve tapuda ortakların adı yazıyormuş.

Kardeşiyle, anne babasıyla veya eş ailesiyle kredi çekerek ortak ev alma niyetinde olanlar sonradan sorun yaşamak istemiyorsa bu seçeneği değerlendirmeli.
Evet böyle bir olay var hem de senelerdir 2016 yılınd eşim çekti krediyi ve ev ikimizin ortak tapuda

Kabul etmezlerse insanları öldürmekle tehdit ediyorsunuz bilmiyorum farkında mısınız? Açık açık hayata veda zamanları gelmiştir yazmışsınız. Belliki ruhsal problemleriniz var. Bunun tapuyla vs alakası yok. Burada herkesin ne dertleri ne yaşanmışlıkları var. Ölümle tehdit etmiyor kimse kimseyi. Ya da bunu dile dahi getirmiyor. Değerli Mune Mune hanımefendi açık açık ölüm tehdidinde bulunuyor.

burada sizlere tapuyu anbemin mi kendi ustume mi alayim diye fikir soruyorum? Hala banka dekontundan bahsediyosunuz, onu zaten biliyorum. Benim buraya konu acma amacim, tapu mevzusu.kimin uzerine olursa daha iyi olur ilerde sikinti olmaz,
Her şeyi biliyorsunuz da gerçekten annenizin üzerine alırsanız kardeşinize tekrar hak düşeceğini mi bilmiyorsunuz yani? 🙄

Madem sorunlar vardi neden babaniz hayattayken evi satip evleri ayirmadiniz? Babanizin vefatini neden beklediniz cok gereksiz olmus kredili ev satilir parasida sonra odenebilirdi odeme gucunuz varmis ayri ayri evlere girer oderdiniz simdi tapu bolunae ne olur bolunmese ne

Cok geç bu hususlar ev alırken düşünülmeliydi . Kardesınız canı isterse verir tapuyu istemezse vermez

Merhabalar hanimlar, araniza yeni uye oldum.Konuya soyle baslayayim, benim ailevi sorunlarim var, babam 1 yil once rahmetli oldu kansere yakalandi hicbirseyi yokken icine atmak uzulmekten ve rahmetli oldu 55 yasinda.
Kardesim 2016 yilinda evlendi, evlendikten 3 ay sonra o kadar dugun borcu bize yetmiyomus gibi ev alindi birde.gelin hanimin ailesi istiyormus.
Simdi konum su; biz zaten kirada olan bir aileydik, gelinimize bunlari soyledik ve kardesiminde maddiyatini bilerek evlendi.
Babamla kardeşim kendı başlarına ev bakmaya gitmişler, erkek aklı işte bı eve takmışlar, kardesımde tek almaya afedersınız g.t yok. Babama demiş ki; sizde kıradasınız bende baba, dublex bu ev bunu alalım ortak oderız, üstte sız altta ben otururuz.
Gelinde bizde kabul etmedık bırlıkte oturmayı ortak malı, gene erkek aklı, bunlar kafasına gore gıdıp kapora verip almıslar evi.
Neyse baya tartıştık ettik, oburgun tapu devir teslim olacak muteahhıte paranın tamamı verilecek kimsede para yok öyle zaten düğün borcu girmiş bize, bide bu..mecbur dedik kredi cekılcek. Ben gıdemedım ısteydım, kardeşim anam babam gelin gitmişler, en yuksek nota kardesımle ben sahibiz, ben yokum diye kredi ona cıktı tapuda onun üstüne oldu, pesınatı ıkımız ortak verdik.
Evi aldık taşındık, ama gelinle zaten hıc anlasamadık, domuzun önde gideni, aileme neler yaptı anamla babam hep ağladı yukarda gizli gizli, kardeşim olacak mahluk, ne anlamları ne beni savundu varsa yoksa karısı..babamın hiçbirşeyi yokken kansere yakalandı hozumuzun önünde, eridi bitti kızlar, asla hakkımı helal etmiyorum, yazıklar olsun diye diye oldu babam ağlayıp.annemde aynı şekil ama kardeşime hiçbirşey dıyemedıler mutluluğu bozulmasın diye, bu çok yanlış, onlara hep söyledim ama yapamadı anamla babam çok mazlum sakın insanlardır.çok güçlerine gitti.
Evin pesınatını ortak verdik ilk 6.5 senesini bırlıkte ortak odedık kardesımle ikimiz, şimdi babamın emeklısınden anam ödüyor o devraldı 3.5 yıl borç kaldı.
Benim Fıkır almak istediğim konu su; anamla babamı bu kadar uzup mahveden, arayıp sormayan, karısına karsı savunma yan, bu kadar ah alan artık kardeş bile diyemeyeceğim bir pisliğin hala üstünde o TAPU, Bütün odemelerımız ortak oldu ev konusunda.
Ben acilen bu köpeklere bırakmayıp tapuyu ya annemin üzerine yaptırıcam, ya ortak tapuya cevırtmelıyım..eğer kardeşime birşey olursa o yılana kalır ve evin yarısınıda ben odedım, ben zaten sınırlı biriyim katıl olucam yakında yoksa, tapuyu bölüp bütün ılısıgımı kesmek istiyorum.
Sizce hangisi daha doğru ve yararlı olur? Evi anamın üstüne yaptırmak mı? Tapuyu ikimiz ortak ödediğimiz için ortak tapu yapmak mı? Hıc bir şekilde o şerefsiz karısı hak sahibi olamasın ilerde benim rızam olmadan asla evle ilgili birşey yapamasınlar istiyorum..çünkü yarısınıda ben odedım evin.bu kurnazlarda tapu onların üstünde olduğu için hanı ev işte ölene kadar oturursunuz modunda, ben bekarım nasılsa hıc evlenmemiş banada birşey olursa ev nasılsa onlara kalır modundalar, hıc konuyu bile acmıyolar o kadar para yatırmısım ben, bu zamanda zaten hayatta ev alamam bıdahada..
Onlar aılemı mahvedecek, kan kusturacak,babam kahrindan olup gidecek gencecik adam, evin ben yarısını odemısım onlara asla bırakmam,
Bu konularda bilgim yok pek, sizce hangısını yapmalıyım? avantajli olurum hangi kararla?
Gercekten ofkem cok buyuk, hic kimse ana baba ve verdigim emek kadar degerli olamaz.

X