Fikriniz Ne?

burjuva1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
17
-2
Düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben biriyle konuşuyorum tanıma aşamasındayız. Biriyle zaten direkt evlilik olmaz ama ben diyorum ki gerçekten o kişiyi bulursam evlilik düşünüyorum. Eğer evliliğe yönelik ya da ilerisine yönelik pürüz görürsem bu yaştan sonra vakit kaybetmem dedim.
O ise ilişkinin başında ya da flört sürecinde düşünüyorum diyemem dedi. Ya da senin öyle bir planın varsa soğutuyosun beni dedi. İlişkinin gidişatı bunu belirler diyor.
Kızlar sizce başta bu tarz şeyler konuşulmalı mı. Ben lisede değilim sonuçta olursa ciddi olsun istiyorum. Ben ona da dedim düşünüyorum dedin diye evlenecek değiliz ,hayat ne gösterirse diyorum
Yani düşünmüyorum diyen öylesine mi takılmalık arıyor yoksa benim evlilik odaklı ilişkiye başlamam mı yanlış.

Evlilik,zamanla ilişkinin gidişatına bağlı konuşulabilecek bir şey bence.Yanlış veya doğru diyemem ama karşımdaki kişinin direk evlilikten bahsetmesi benim hoşuma gitmez açıkçası.

Düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben biriyle konuşuyorum tanıma aşamasındayız. Biriyle zaten direkt evlilik olmaz ama ben diyorum ki gerçekten o kişiyi bulursam evlilik düşünüyorum. Eğer evliliğe yönelik ya da ilerisine yönelik pürüz görürsem bu yaştan sonra vakit kaybetmem dedim.
O ise ilişkinin başında ya da flört sürecinde düşünüyorum diyemem dedi. Ya da senin öyle bir planın varsa soğutuyosun beni dedi. İlişkinin gidişatı bunu belirler diyor.
Kızlar sizce başta bu tarz şeyler konuşulmalı mı. Ben lisede değilim sonuçta olursa ciddi olsun istiyorum. Ben ona da dedim düşünüyorum dedin diye evlenecek değiliz ,hayat ne gösterirse diyorum
Yani düşünmüyorum diyen öylesine mi takılmalık arıyor yoksa benim evlilik odaklı ilişkiye başlamam mı yanlış.
Belki 1 ay sonra görüşmüyor olacaksınız adamla. En baştan evliliği tartışmanın çok mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Yaşlar kaç?

Aslında ikiniz de kendinize göre haklısınız. Çünkü kimisi bir ilişkiye evlilik için başlar, kimisi daha karşı tarafı iyi tanımadığı için evlilik fikri onu iter.

Yani ikinizin dediğinde doğru aslında. Siz evlilik insanıyım ilerlerse hareket beklerim demişsiniz O da ben gidişata göre bakarım kafamda oturursa evlenirim demek istemiş. Siz beğendiyseniz devam edin değilse yallah next deyin. Onun düşüncesini önemsemeyin bakın o zaman ne olacak???

Yaş kaç ?
37-38 yaş üstü kadın biyolojik saat meselesi yüzünden belki net tavır sergilemek isteyebilir ama 25 yaş civarındaysan önünde tanımak için uzun zaman var hemen evlilik olacak mı diye sormak manasız.

Tanisma asamasinda tanisilir,
evlilik konuşulmaz.

Anlasirsaniz, severseniz, guzel vakit gecirirseniz, birbiriniz icin iyi oldugunuzu dusunurseniz vs vs kendiliğinden gelir diğer her sey.

Tanimadiginiz, huyunu/suyunu bilmediginiz herifle neyin evlilik hayali bu?

Evlenmek icin evlenip, evlendikten sonra da evlendiği kisiyi karninda bebeğiyle tanıyanlarin ulkesi bizim ulkemiz:)

Cunku iste böyle gelinligiyle tanismaya gidiyorlar.

Ben bir kadin olarak, bir erkek bana direkt evlilik fikriyle gelse, kesin bunda bi bit yenigi var diyerek kacarim, cok netim, hic sasmaz.

Adam haksız diyemem
Sonuçta düşünsene ortalama otuzlarinda bir kadin bir erkek her sene iki kişiyle ilişki deniyor. Her seferinde evlilik niyetiyle mi başlasın tanımadığı etmediği insanla?
Belki huyunu suyunu, aileni, olaylara tepkilerini, geleceğe yönelik düşüncelerini sevmeyecek. O zaman ayrılınca "evlilik niyetiyleydik ama" diye uzuleceksin. Ya da sen onun atıyorum anneci, ataerkil, tembel bir adam olduğunu göreceksin ama yolunuz evlilik olduğu için onu yarı yolda birakmis olacaksin.
Bence bir bismillah tanış, et, tart... Ne var yani evlilikte. Önce hayatını birlikte geçirmek istediğin insanı bul, sonra zaten evlenirsiniz.
Ben 33 olacagim, hiç yoktu aklımda evlenmek. Ben yine ucundan kıyısından belki diyorumdur, sevgilimin hiiiic öyle bir düşüncesi yoktu. Ama "bir ömür böyle güzel olur" hissi gelince öyle kararlar aldık. Sırf yaşım geldi diye geçen seneki sevgilimle, ondan önceki sevgilimle vs evlilik niyetiyle yola girsem, ayrilmasam muhtemelen bugün 33umde boşanmış bir kadın olurdum

Yaşlar 40 ve üstü değilse ilişkiye ben evlilik istiyorum diye başlamak herkese uygun bir sey degil.
Herkesle evlilik icin görüşen biri yerine benimle tanişip, beni tanidiktan sonra benim icin evlilik dusunen birini tercih ederim, ettim.

Doğru dürüst tanımadıği insanla neden evlilik diye düşünüp başlasın ki.
İlk güzel aylar evlilik ciddiyeti ile mi geçsin.
Zaten uyarsanız evlilik yoluna girer.
Bu şekilde düşünüyorsanız görücü usulü kimin ne niyeti var belli olan tanıştırmalar ile devam edin.

Bence haklı olan sizsiniz.
Bir yola ne amaçla çıkacağımızı biliriz, ne amaçla çıkmak istediğimize de karar veririz. Karşı taraf bunlar konuşulmaz ve her şey iyi gidiyorken bir anda "ben öyle niyetimin olduğunu söylememiştim" diyip konuda sıyrılıp gidebilir.
Ben sizi anlıyorum, ilişki ciddi başlasın istiyorsunuz, karşı tarafın aklında "takılmak, vakit öldürmek, bir bakalım" düşüncesi olsun istenmiyorsunuz.

Evlilik niyetiyle tanışma flört yaşansın, uyumsuz olduğunuz konu olur ve uyuşamazsanız yolları ayırırım diyorsunuz. Evlenmek isteyen biri için çok doğal ve mantıklı bir görüş.

Erkeklere haklı olabileceği boşluklar verilmemesi gerekli diye düşünüyorum. Sizin niyetiniz evlilik, niyet bu olubca kimse kendini ertesi gün nikah masasında bulmuyor zaten ama yola çıkma amacınız bu dediğim gibi.

Karşıdaki adama bunu güzelce açıklayın, bir sorun dahilinde elbette ayrılık olabileceğini söyleyin ama ilişkiden beklentinizin de evlilik olduğunu es geçmemesi gerektiğini söyleyin.

Hala aynı şeyleri söylüyorsa, kendi yolunuza gidin.

Ben evlilik diye ilişkiye başlanılmamsı taraftarıyım. Belki anlaşamıycaksınız, belki siz istemeyeceksiniz. İlişki güzel giderse gerisi gelir zaten:

Doğru dürüst tanımadıği insanla neden evlilik diye düşünüp başlasın ki.
İlk güzel aylar evlilik ciddiyeti ile mi geçsin.
Zaten uyarsanız evlilik yoluna girer.
Bu şekilde düşünüyorsanız görücü usulü kimin ne niyeti var belli olan tanıştırmalar ile devam edin.
Yakınen tanıdığım biri, tanıştırıldığı bey e niyetin evlilikse devam edelim yoksa devam etmem dedi.
2 veya 3 görüşmeleri aile tanışmasıydı.
Ben böyle bişeye cesaret edemem ama tercih edenler var

X