Bisküvi - Kurabiye Tarifi Fındıklı Bademli Kurabiye - Tadım Kuruyemiş Sponsorluğunda

Chedarice

Masterfit ❤️❤️ 💙💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
4.620
20.039
37
Merhabalar,

Yapımı çok basit ve bir o kadar da lezzetli bir kurabiye tarifiyle geldim. İçinde un yok, yağ yok, süt yok peki ne var derseniz işte malzemeler;

1 paket Tadım çiğ fındık (180 gr)
1 paket Tadım çiğ badem (180 gr)
3 yumurta beyazı
1 çay bardağı şeker
Yarım çay bardağı esmer şeker
1.5 tatlı kaşığı tarçın
Tuz (yumurta köpürtmek için)

Süslemesi içinse;
Çikolata ( sütlü çikolata erime ve donmada sorun yaşadı, bitter ideal)

Yapılışı;

1- Badem ve fındığı un haline gelene kadar rondoda çekiyoruz.

2- Yumurta beyazlarının içine bir çimdik tuz koyup kaptan dökülmeyecek kıvama gelene kadar çırpıyoruz.

3- Yumurta karışımının içine toz şeker, esmer şeker ve tarçını koyup çırpmaya devam ediyoruz.

4-Karışımın içine badem ve fındık ununu ekleyip spatula yardımıyla aşağıdan yukarıya doğru karıştırıyoruz.

5- Tepsiye kaşıkla döküyoruz. (27 ADET ÇIKTI)

6- Önceden ısıtılmış 160 derece fırında 10 dakika pişiriyoruz.

7- Soğuduktan sonra benmari usülü erittiğimiz çikolatayla üzerini süslüyoruz.

Afiyet olsun

Püf noktaları;
!! Esmer şeker kurabiyeye koyu renk veriyor, sadece beyaz şekerle yaparsanız daha beyaz oluyor.
!! İçine ceviz de koyabilirsiniz kuruyemiş olarak toplam 350-360 gr olması yeter, ben cevizli sevmedim.
!! Fırında 10 dkdan fazla tutmuyoruz, içi ıslak kalmalı, fırından ıslak çıksa bile sonradan çekiyor.

Bu tarifi hazırlamak 5dk, pişirmek 10 dk. Eski apartmanda komşular ikram getirdiklerinde genelde bu kurabiyeyi yapıp geri veriyordum, tadı efsane, acı badem gibi ıslak, çayla ağızda eriyip gidiyor. Apartmandan taşınırken komşumun kızı sana bazen sırf bu kurabiyeden yap diye tabak getiriyordum her seferinde de dua ediyordum inşallah yapar diye itiraf etmişti

VEEE kURABİYERİM;

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun canım bizim takımdan 4 üncü oldu katılan maşallah bol şanslar

ellerine saglıık basarılar

Elinize sağlık başarılar dilerim

Süppersiniz efsane bence de farkli tarifleri seviyom ben başarılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…