Fl ve hl kisaligi

bupliw

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
27
4
35
Gebeligimin 21. Haftasinda fl ve hl de 3 hafta gerilik 25 haftasinda 4 haftaya cikti amniyosentez sonrasi kromozom anomali testi ve kas iskelet sistemi testi temiz cikti bebekte genetik bi hastalik tespit edilemedi. Ama 4 hafta gerilikte ciddi diyor doktorum. Bu sekilde dogum yapan var mi benim gibi testleri temiz gelipte kol ve bacak kisaligi devam eden...

Merhabalar. Konumuza dönüş yapılmamış fakat. 21. haftamda su an bende de fl, hl degerinde gerilik var. Doğum yaptınız mı ? Son durumunuz nedir acaba dönüş yapabilirsiniz memnun olurum. İnşallah siz ve bebeğiniz için süreç sağlıkla tamamlanmıştır.

Merhabalar. Konumuza dönüş yapılmamış fakat. 21. haftamda su an bende de fl, hl degerinde gerilik var. Doğum yaptınız mı ? Son durumunuz nedir acaba dönüş yapabilirsiniz memnun olurum. İnşallah siz ve bebeğiniz için süreç sağlıkla tamamlanmıştır.
Gebeligim 27. Haftada sonlandirildi malesef.. geriligin kac hafta oldugu onemli ve giderek artiyor mu aradaki fark bu onemli. Bizim fark 2 haftayla basladi 4 haftaya cikmisti

Gebeligimin 21. Haftasinda fl ve hl de 3 hafta gerilik 25 haftasinda 4 haftaya cikti amniyosentez sonrasi kromozom anomali testi ve kas iskelet sistemi testi temiz cikti bebekte genetik bi hastalik tespit edilemedi. Ama 4 hafta gerilikte ciddi diyor doktorum. Bu sekilde dogum yapan var mi benim gibi testleri temiz gelipte kol ve bacak kisa

Gebeligim 27. Haftada sonlandirildi malesef.. geriligin kac hafta oldugu onemli ve giderek artiyor mu aradaki fark bu onemli. Bizim fark 2 haftayla basladi 4 haftaya cikmisti
Çok geçmiş olsun. Rabbim sizlere istediğiniz bir zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Benim de 21. Haftamda 2 haftalık fark var bir dahaki kontrolü bekliyorum. Sizi uzmeyeceksem eğer hangi sebeple sonlandırıldı sorabilir miyim ?

Bize Tum riskler anlatildi. Bebegimize bir tani konulamadi. Yapilabilecek tum testler yapildi. Hatta dogum sonunda otopside yapildi ama hangi hastalik oldugu tespit edilemedi. Sadece gelisiminin geri oldugunu biliyoruz kemik kisaliklari dogdugunda otopsidede cikti. doktorumuz gorunen problemi bu ama gormedigimiz zihinsel problemleri beraberinde getirme riski cok yuksek dedi. Karar bize birakildi tabi buna karar vermek kolay birsey degil haftalarca dusunduk ve heyete ciktik heyet karariyla sonlandirildi.

Bize Tum riskler anlatildi. Bebegimize bir tani konulamadi. Yapilabilecek tum testler yapildi. Hatta dogum sonunda otopside yapildi ama hangi hastalik oldugu tespit edilemedi. Sadece gelisiminin geri oldugunu biliyoruz kemik kisaliklari dogdugunda otopsidede cikti. doktorumuz gorunen problemi bu ama gormedigimiz zihinsel problemleri beraberinde getirme riski cok yuksek dedi. Karar bize birakildi tabi buna karar vermek kolay birsey degil haftalarca dusunduk ve heyete ciktik heyet karariyla sonlandirildi.
Anlıyorum. Çok zor bir karar olmalı sizin için. Tekrardan çok geçmiş olsun. Dilerim ki bir daha hiç böyle sorunlar yaşamayın yolunuza hep guzellikler çıksın. Dönüşünüz için de çok teşekkür ederim.

Insallah sizin icin surec guzel gecer iyi bir perinatalog takibine girin o sizi yonlendirecektir 2 hafta gerilik belkide ilerlemez o zaman cok bisey ifade etmeyebilir insallah guzel sonuclar alirsiniz

Merhaba, benim bebeğim 22.haftasında ama ölçümlerinde (fl özellikle) 20 haftalık olarak hesaplandı. Doktor, gelişim geriliği riski var dedi. Bu durum bizi oldukça yıpratıyor tabi. Burada yazılanları görünce size sormak istedim. Umarım iyi haberler almışsınızdır sonraki kontrollerinizde. Tavsiye edebileceğiniz bir şeyler varsa çok sevinirim.

X