Gebe kalamıyorum

EGE333

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
282
141
35
Kızlar 1.5 yıllık evliyiz 33 yaşındayım eşim ve ben 6 kez denedik ancak nasip olmadı btün kontrolleri olduk ikimizde gayet sağlıklı normal çıktık ama daha önce akışına bırakırdım bugünden itibaren bütün gün kafama takmaya başladım sizden tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edicem morele çok ihtiyacım var bugün eşimle kadın doğuma gittik eşim yeni doğan bebekleri gördü ve burukluğunu saklamaya çalışsana net gördüm o halini ve canım çok sıkıldı bizim gibi olupta sonra selamete erip çocuk sahibi olan var mı?

Çok zor biliyorum ama kafaya taktikça olacağı varsa da olmuyor, kendimden biliyorum. Daha çok yeni evlisiniz, evliliğinizin tadını çıkarın, birbirinizi derinden tanıyın, bebek odaklı olmayın. Ben de uzun süre sizin gibiydim. Drlar ilaçlar iğneler asilamalar.. ama olmayınca olmuyor işte. Sonra kabullendim bebek şart değildi biz böyle de mutluyduk, ama yaşımız ilerlemeden bir şansımız varsa kullanmak istiyorduk. Tüp bebek tedavisi için bir dr ile görüşmeye gidecektik, eşimin işi çok yoğun olduğu için gidemedik ve ramazan sonrasına erteledik... Ve... O beklenen mucize gerçekleşti... Ramazan ayı girmeden hamile olduğumu öğrendim... Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Çok çok zor bir süreç çok iyi biliyorum. Ama üzülmenin kendinizi yıpratmanin hiç ama hic faydası yok onu da biliyorum. İnşallah siz de hayırlısıyla bir an önce bu mutluluğu yaşarsınız. Çevrenizde bu konuda baskı yapan, veya baskı yapmasa bile sürekli sorarak sizi yıpratan insanlarla aranıza mesafe koyun, gerisi gelecektir. ❤️

X