Gebeliğe Hazırlık Gebeliğe hazırlık

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bayan07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
117
67
25
Merhabalar hanımlar ben cuma gün rahim filmi çektirdim ve tüplerim 2side tikaliydi sol tüp açıldı ama sag tup açılmadı doktorum bana tüp bebek gözüküyor dedi ve adetin geldiğinde gel dedi adetliyken ne icin bakacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz çok istiyorum bebek

Bir tüpün açıldıysa neden tüp bebek olsun ki? Baska bir sorun yoksa biraz gecikmeli de olsa olur yani yaşın 22 sanırım ne kadarlık evlisin bilmiyorum ama ben olsam biraz daha normal yoldan denerdim. Önce baska bi doktora gidip diger tupumu de açtırmayı denerdim, belki yeniden rahim filmi veya baska bi işlem. Senin tercihin tabi. Gecmis olsun canım

Bir tüpün açıldıysa neden tüp bebek olsun ki? Baska bir sorun yoksa biraz gecikmeli de olsa olur yani yaşın 22 sanırım ne kadarlık evlisin bilmiyorum ama ben olsam biraz daha normal yoldan denerdim. Önce baska bi doktora gidip diger tupumu de açtırmayı denerdim, belki yeniden rahim filmi veya baska bi işlem. Senin tercihin tabi. Gecmis olsun canım

Cok sağolun ama esimde de sorun olduğu icin sperm sayisi 6 milyon varikosel de oldugu icin oyuzden tup bebek oneriyorlar normal yoldan olması cok zormuş 😓

Adetin 2. Veya 3. Günü gerekli kan testlerini yapacaktır. Alttan muayene ederek yumurta sayını da kontrol edebilir. Bu sonuçlara göre tüp bebekte bir yol belirlenecektir.
Rabbim yardimciniz olsun. Bizde geçtik bu yollardan. Sakin ve sabırlı olun. Herşey güzel olacaktır🙏

Adetin 2. Veya 3. Günü gerekli kan testlerini yapacaktır. Alttan muayene ederek yumurta sayını da kontrol edebilir. Bu sonuçlara göre tüp bebekte bir yol belirlenecektir.
Rabbim yardimciniz olsun. Bizde geçtik bu yollardan. Sakin ve sabırlı olun. Herşey güzel olacaktır🙏
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için tup bebek tedavisi ne kadar sürüyor acaba birde fiyat bilgisi nedir ..🤲🏻

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için tup bebek tedavisi ne kadar sürüyor acaba birde fiyat bilgisi nedir ..🤲🏻
Doktora ve sizin durumunuza bağlı taze transfer ederse bir ay içinde hal olur. Yok dondurulmuş olsun derse rahim dinlendirme vs yaptırır iki ikibucuk ay sürer. Yumurta sayı ve kaliteniz embriyoların durumları etkili. Sigortanız 5 yılı dolduruyor ise yaş evlilik sitesi vs gibi bazı şartlar var onlar tam ise üni hastanelerine uygun fiyata yapılır mesele rapor çıkartmakta kimisi hemen çıkıyor diyor kimisi iki üç ay rapor için uğrasiyor. Özelde fiyatlar değişken gidip konuşmak lazım 10-15 bin arası ilaçlar dahil özelde tutar

Çok sağolun rabbim herkeze nasip etsin gerçekten çok zor bir durum 22 yaşındayım 3 seneye giriyor evliligim cok uğraştık ama olmadimi olmuyor evet özeller pahalı rahim filmimi 1000 tl cektirdim anestezi ile yapıldı ve cokta rahatti hic acı hissetmeden..

O zaman hic kendini üzme burda binlerce kadın var seninle aynı seyleri yaşayan, Rabbim kolay eşiklerden geçirsin insallah yıpranmadan ilk denemede evladına kavuşursun

X