Gebelik belirtilerim

_NnN_

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2022
59
9
28
Arkadaslar merhaba . Bu konuyu acma sebebim belirtilerimi anlatmak ve bir cok arkadasa yardimci olmaya calismak. Oncelikle bu benim ikinci hamileligim. Daha yeniyim. Ilk hamileligim 7 haftalikken kalp durmasindan dolayi sonlandi. Tekrar 5 ay sonra hamile kaldim. 4 haftalik hamileyim. Ilk hamileligimde goguslerim sert ve agriyordu. Sutyen bile acitiyordu ve kasiklarim cok agriyordu. Belirtim buydu oyle anlamistim gebe oldugumu. Bu hamileligimde yumurtlamadan itibaren ara sira olan gogus sisligiydi o da ara sira o kadar. Ilk hamileligimde esim ruyasinda ekmek arasi bal gormustu hatta cok guzel demus oyle suphelenip test yaptik pozitifti. Ikinci hamileligimde esim yumurtlamadan bir hafta sonra ruyasinda memeleri sut dolu yeni dogurmus kopek ve yavrularini gormustu. Sonra ikinci hamileligimde adeteme 3 gun kala vucudum yanmaya basladi . Hatta esim ne kadar sicak vucudun yaniyorsun resmen dedi ve bu sicaklik ara sira indi ama cok degil . Cok az araliklarla hafif soguk oldu o kadar. Ikinci hamileliginde 3 gun sonra yani adetin birinci gunu adet olmadim. Ve esim sabahina ruyasinda beni karni burnunda hamile gormus. Adetin gecikmesinin 3. Gunu test yaptim pozitif. Adetin birinci gunu hafif sancilarim oldu . 3. gunune kadar. Megersem ben biraz usutmusum . Vucudum sicak diye rahat giyiniyordum usumuyorum diye ama vucut aslinda usuyormus. Yani ikinci hamilelikte ara sira olan gogus sisligi vardi ve adete 3 gun kala vucut sicakligim artti . Belirti bu sadece. Suphelenmedim hic cunku ben yumurtlamadan 3 veya 2 gun sonra 5 kiloyu gecen rahat 10 kilo olan 2 agir bir esya kaldirdim. Ben bu hatayi yaptim siz yapmayin diye soyluyorum. O yuzden ya cocuk olsa kesin duserdi dedim. Bu ay doktora gitmistim folidoce hapi verdi. Folik asit . Onu kullandim sonra hamile kaldim. Sunuda sakin unutmayin . Uzun sure hamile kalmiyorsunuz diye psikolojiktir ya sozlerini dinlemeyin. Hamile kalana kadar hep kendinizden suphelenin. Sonucunuz negatif cikinca uzulmeyin cunku gelecekte belki ya siz yada bebek sıkıntıya girecegi icin Allah bekletiyordur o kadar. Folik asit bebegin engelli dogmasini engellemek icin bir ilacmis. Ben doktora yumurtaliklarimi gostermeye gitmistim iyi dedi ve cocuk istiyormusun dedi bende evet dedim boylece bu ilaci yazdi. Bana biraz kilo aldirdi ama rahiimi bebege hazirliyormus. Psikolojik degil sadece evlendikten sonra rahim kendini bebege hazirliyor artik . O yuzden her ay farkli seyler oluyor vucudunuzda. Ve herkesin belirtisi ayni degil. Benim ilk hamileligim ve ikincinin belirtileri arasinda dag kadar fark var. Ve umarim bebegim hayirli ve saglikli bir sekilde dogar ve hayirli ve saglikli bir sekilde kucagimiza aliriz insallah. Ama tabi bu da giderse yapabilecegim Bir sey yok. Vardir Rabbim'in bir bildigi...

Son düzenleme:
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Kasık ağrınızda mı yoktu ğeki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…