Gebelik , cogul gebelik

seliniki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
4
0
26
Merhaba kizlar
Az önce doktor kontrolünden geldim, ve son adet tarihine göre normalde 7+3 olmasi gerekirken, gec döllenme oldugu icin bir hafta geriye gittik. Doktor cok erken oldugu icin tam birşey soyleyemiyor, ama ikiz gebelik olabilirmiş dedi. Ama sadece bir tane kalp atisi duydugunu soyledi, bunun cok erken olmasina bagladi ve ikiz gebeliklerde bir bebegin digerine göre daha erken gelişmesinin ve bundan kaynakli olabilecegini soyledi ve normal oldugunu soyledi, kendisi kesin birsey soyleyemiyor cunku daha 6 haftalik bir kac günlük. Lütfen basina boyle bir sey gelen oldumu?? Kafam cok karisik ve korkuyorum.

Merhaba kizlar
Az önce doktor kontrolünden geldim, ve son adet tarihine göre normalde 7+3 olmasi gerekirken, gec döllenme oldugu icin bir hafta geriye gittik. Doktor cok erken oldugu icin tam birşey soyleyemiyor, ama ikiz gebelik olabilirmiş dedi. Ama sadece bir tane kalp atisi duydugunu soyledi, bunun cok erken olmasina bagladi ve ikiz gebeliklerde bir bebegin digerine göre daha erken gelişmesinin ve bundan kaynakli olabilecegini soyledi ve normal oldugunu soyledi, kendisi kesin birsey soyleyemiyor cunku daha 6 haftalik bir kac günlük. Lütfen basina boyle bir sey gelen oldumu?? Kafam cok karisik ve korkuyorum.
Ne biçim doktor o olabilirmiş miş miş . 6+3 bile olsan keseler gorukur zaten kalp atislarida duyulur. Baska bi doktora daha gitmeni oneririm.

Merhaba kizlar
6 haftalık iki kese ve bebekler göründü bende ikiz demek için belli bişey görmeli net bişey olabilir falan denmez iki kese görmeli kesin ya da beta değerin çok fazla olmalı mesela 10 bin üstü olmalı

Merhaba sizin ikiz gebeliginiz mi vardı? Cunku benim de bir bebek gorundu ve kalp atışı da duyuldu, fakat bir tane daha bebek olabilir dedi. Oyuzden..
Evet benim ikiz ben kendim bile anladım beta değerimden 6 +3 te ikis kese ve içinde bebekler gözüktü hatta banada iki kese haricinde 3. bi kese daha var ama yalancı kese oluyor dedi ya da bidahaki muayenede bebek olabilir dedi bidahaki kontrolde 3. Kese yoktu çok şükür kalp atışlarını da duydum

Merhaba kizlar
İkiz gebelik fikri nerden çıktı ki peki? Doktor biraz muallakta konuşmuş

İkiz gebelik fikri nerden çıktı ki peki? Doktor biraz muallakta konuşmuş
Normalde bugün muayme olmiycaktım. İlk muayenemi 25 ocak ta olacaktım. Hesaplamalara göre 9+2 olacaktım, doktor erken ultrason yaptırmak istemedi, daha kesin bilgi olmasi icin. Bugün akıntı şikayetiyle gittim ve akıntıma baktıgı sırada, ultrasonla bakmaya karar verdi, ve o zaman garketti gec döllenme olmuş ve 7+3 degil, aslinda 6+5 oldugumu. Sonra baya bir süre baktı ve soylemek cok zor cunku cok erken dedi, ama ikiz olabileceginden şupheleniyorum dedi. Ama soylemek icin 8 hatta 9 haftayı da bulabilirmiş.

Bilmiyorum yaptırmadım, doktorum da yapmadi
Ne ilk defa duydum beta istemeyen doktor ilk betaya bakılır bi kere de olsa beta değerine baktırmalısın ayrıca anı olarakta kalıyor bakmaması saçma olmuş bem beta değerimden ikiz olduğunu tahmin etmiştim ailemde sülalemde de var tabi ikiz bizim genlerden geliyor

Normalde bugün muayme olmiycaktım. İlk muayenemi 25 ocak ta olacaktım. Hesaplamalara göre 9+2 olacaktım, doktor erken ultrason yaptırmak istemedi, daha kesin bilgi olmasi icin. Bugün akıntı şikayetiyle gittim ve akıntıma baktıgı sırada, ultrasonla bakmaya karar verdi, ve o zaman garketti gec döllenme olmuş ve 7+3 degil, aslinda 6+5 oldugumu. Sonra baya bir süre baktı ve soylemek cok zor cunku cok erken dedi, ama ikiz olabileceginden şupheleniyorum dedi. Ama soylemek icin 8 hatta 9 haftayı da bulabilirmiş.
Doktor değişikliği yap istersen yani kafanı karıştıracak bir doktorla neden devam edesin ki. Ne demek göremiyor 😂 tamam geç döllenme de diğer bebek de oluşum aşamasında değil ya kese varsa görünür zaten. Sen ultrasonda görmedin mi kaç kese var. Genelde ekran bana dönük olur hani anneye de gösterirler ekranı o yüzden soruyorum.

X