Gebelik ve tsh (tiroid) yüksekliği

Endokrindeki doktoruma söyleyeyim müdahele etmedi kadın🤦🏼‍♀️Hamile kalamazsam diye korkuyorum zaten hamile kalamadım diye gittiğimi söyledim halbuki olmadı doktor değişeyim değil mi🙄tamam her ay takip ediceğim 🙋🏼‍♀️

Endokrindeki doktoruma söyleyeyim müdahele etmedi kadın🤦🏼‍♀️Hamile kalamazsam diye korkuyorum zaten hamile kalamadım diye gittiğimi söyledim halbuki olmadı doktor değişeyim değil mi🙄tamam her ay takip ediceğim 🙋🏼‍♀️
Devlete girtiysenz ilgilenmiyorlar. Durumunuz varsa iyi bir özel doktora gidin derim.

Merhaba zaman zaman kadınlar kulübündeki yaşanmış tecrübeleri okuyarak bilgi aldığım için belki birilerine faydam olur, bu konuda daha dikkatli olmalarını sağlarım amacıyla yaşadıklarımı yazmak istedim.
Hipotirodi hastasıyım,3.gebeliğimin 5.ayındayım.ilk gebeliğimde teşhis edildi ve çok zorlamadı ilaç tedavisiyle hemen normal değerlere düştü ve sağlıklı bir gebelik geçirip bebeğimide sağlıkla kucağıma aldım.Şuan 8yaşında canım oğlum.6yıl sonra 2.hamileliğimde ilk haftalarda tiroit değerlerim 18 di öncesinde ilaçta kullanıyordum fakat hamilelikle birlikte hemen yükselmeye başlıyor.125ve 150mg dönüşümlü ilaçla düşürmeye çalıştık 21.haftamda en fazla 5.21 e düşmüştü ve sıradan doktor kontrolümde bebeğimin maalesef canlı olmadığını farkettik.2hafta önce kaybetmişiz bebeğimi ve ben belkide savrulmalarını hareketi zannetmiştim onun.hiç birşey hissetmemişim.Tamamen tiroitlere bağladılar durumu.başka hiç bir sebebi yok.21.haftada bebeğimi suni sancı verilerek normal ölü doğum yapmak zorunda kaldım.Hem manevi hem fiziksel olarak çok çok zor bir süreç geçirdim.Yaşadığım travma nedeniyle uzun zaman kendime gelemedim ve bu nedenle 3.hamileliğim psikolojik olarak tam bir kabus gibi geçiyor.Her sabah karnım söndümü?bebeğime birşeymi oldu?endişesiyle zor zamanlar geçiriyorum.bir taraftanda tiroitleri kontrole altına almaya çalışıyoruz ve şuan 5.ayımda 4.30 ama hamilelikte olması gereken değer 2 ve altı.Buna çok dikkat edilmeli.Hamilelikte doktorunuz bakmazsa bile siz her kontrolünüzde lütfen tahlil isteyin üzerinde durulması gereken bir konu.umarım kimse aynı şeyi yaşamak zorunda kalmaz.

Troid değerleri günden gune degisiyor sanki, neye göre bilmiyorum aMa, biraz strese bağlı da olabilir gibi geliyor bana, o anda kan verirken heyecan, stres yaşıyorsam yüksek çıkiyor. Daha rahat yaptırdığım kan testinde daha düşük çıkıyor.

Merhabalar 7+3 hamileyim 6. Haftamda tahlillerimde tsh 15 çıktı. Normalde zaten levetiron kullanıyordum ilaç 150 ye yükseltildi. Gebelikte benim gibi tsh değeri çok yüksek çıkan var mı? T3 - t4 normal ama çok korkuyorum acaba bir şey olur mu diye intermette çok kötü şeyler yazıyo
Merhaba acaba hamileliginiz nasıl geçti bende trioit hasimato hastasıyım ,hamile kalınca test yaptirmadim ben tüp bebek ile kaldım hamile, doktorda trioitlerini takip et demedi ben kendim bildiğim icin kendi kendime test verdim 1 ay önce verdiğim için 6 haftalık iken 32 oldugunu öğrendim ve hamileyim 6+4 um şuanda dün doktora gittim bebek gelismedigini söyledi 1 hafta sonra bir daha bakalım dedi doktorum da bak bile demedi bildiği halde trioit hastalığımı trioitten mi diye kendi mi yiyip duruyorum seni merak ettim çok kalbini bile duyamadım daha bebeğin

Merhaba acaba hamileliginiz nasıl geçti bende trioit hasimato hastasıyım ,hamile kalınca test yaptirmadim ben tüp bebek ile kaldım hamile, doktorda trioitlerini takip et demedi ben kendim bildiğim icin kendi kendime test verdim 1 ay önce verdiğim için 6 haftalık iken 32 oldugunu öğrendim ve hamileyim 6+4 um şuanda dün doktora gittim bebek gelismedigini söyledi 1 hafta sonra bir daha bakalım dedi doktorum da bak bile demedi bildiği halde trioit hastalığımı trioitten mi diye kendi mi yiyip duruyorum seni merak ettim çok kalbini bile duyamadım daha bebeğin
Ben doğum yapalı 10 ay oldu. Tsh Yüksek çıkınca ilacın dozunu arttırmıştık sonra hep düşük oldu zaten ama sürekli takip ettirdim malesef kadın doğum doktorları çom üstüne düşmüyorlar

Ben doğum yapalı 10 ay oldu. Tsh Yüksek çıkınca ilacın dozunu arttırmıştık sonra hep düşük oldu zaten ama sürekli takip ettirdim malesef kadın doğum doktorları çom üstüne düşmüyorlar
Bn de her ay kadın dogumla eş zamanlı endokrine gittimm.

X