Gebelikte Kanama

deniz98_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
15
2
Merhabalar benim ilk gebeligim. İlk öğrendiğimde çok sevinçliydim ama uzun sürmedi. İlk zamanlar öğrendiğimde lekelenme yada kanamam hiç yoktu en ufak bir akintim bile yoktu. 13 ekimde carsamba günü kanda 345 çıktı değerim ve 5 gün sonra pazar akşamı ufak ufak kanamam başladı ama adet kanaması gibi değil az az. 5 gündür devam ediyor progestan kullanıyorum 4.gunum kullanmaya başlayalı ama hala geliyor. Bu arada 6 gün içerisinde kan değerim 1309 a çıktı. Doktor sağlıksız gebelik olabilir dedi. Bu durumu yaşayanlar var mı beta değeri düşük mü kanama normal mi yardımcı olur musunuz!!!

Merhabalar benim ilk gebeligim. İlk öğrendiğimde çok sevinçliydim ama uzun sürmedi. İlk zamanlar öğrendiğimde lekelenme yada kanamam hiç yoktu en ufak bir akintim bile yoktu. 13 ekimde carsamba günü kanda 345 çıktı değerim ve 5 gün sonra pazar akşamı ufak ufak kanamam başladı ama adet kanaması gibi değil az az. 5 gündür devam ediyor progestan kullanıyorum 4.gunum kullanmaya başlayalı ama hala geliyor. Bu arada 6 gün içerisinde kan değerim 1309 a çıktı. Doktor sağlıksız gebelik olabilir dedi. Bu durumu yaşayanlar var mı beta değeri düşük mü kanama normal mi yardımcı olur musunuz!!!
Kan değerin kimyasal değeri denecek kadar düşük değil normal bana göre. Eğer parça parça bişeyler düşüyorsa düşüktür ama en sağlıklı özel doktora git bilgili hastaneye kafanda soru işareti kalmaz

Değeriniz için bir şey söyleyemeyeceğim. Ama gebeliğimin başından 12. Haftaya kadar her hafta aynı sorunu yaşadım ve doktora gittim. Anladığım kadarıyla doktorunuz ilgisiz. Başka bir doktora görünürseniz iyi olur . Sana ne yaptı doktorun diyecek olursan . Her kanamada doktoruma ulaştım ve sağolsun kendisi olsun olmasın ultrasonda baktırdı bebeğin çevresinde kanama var mı diye. Kalp atışına baktı atıyor mu diye. Eğer çalışıyorsanız rapor alın birkaç gün evde dinlenin . Bol bol su için.eğer vücudunuz sıvısız kaldıysa o zamanda kanama kahverengi lekelenme olabiliyor. İlişki varsa ilişkiye girmeyin . Bizim hala yasağımız var (21 haftalığız )
Eğer kanamanız artarsa ve doktora ulaşamazsanız eczaneden bir iğne alıp acilde de yaptırabilirsiniz . İsterseniz özelden yazabilirim belki buradan isim vermek doğru olmaz

Benim şuan gebelik kesesinin daha yeni oluştuğunu söyledi doktorum 5.75 mm olarak göründü yani bir oluşum yok suan henüz kese oluşmuş dedi. İğne demişti aslında ama 1 hafta bekleyebilir dedi kanama artarsa gel dedi şuan arttı ama 3 gün var randevuma bekleyimmi gideyim mi bilemiyorum.

X