Gebelikte Sorun

ebruliq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2021
13
2
36
Merhaba Hanımlar,
Size danışmak istediğim bir durum var.
Sat'a göre 6+3 haftalık hamileyim. 5 gün önce doktor vajinal ultrasonla bile çok zor görebildi keseyi, belli belirsiz de yolk kesesini gördü. Bhcg testim de 3500 çıkmıştı. Yarın yine randevum var. Hiç bir ağrım sızım kanamam yok. Doktor ne olumlu ne olumsuz konuşmuyor, takip edelim diyor sadece.Dinlen biraz bu ara dedi. Ben belki geç döllenme olabilir mi dedim, belki bakalım bi duruma dedi. Yolk kesesinin varlığı en azından boş gebelik değil dedi. Ama beta hcg değerlerine göre net görünmesi gerekirdi dedi. Böyle durum yaşayıp sonradan sağlıklı gebelik yaşayan var mı? Ya da tam tersi sağlıksız haber alan, gebeliği sonlanan?

Güncelleme 16 Haziran:
Bugün kontrole gittim. Sat'a göre 6+3, ultrasona göre 5+ günlerde gibi gözüküyor. Karın ultrasonunda yine net görüntü alınamadı. Vajinal ultrasonla zar zor görüldü kese ve yolk. Ancak formu bozuk biraz. Bu bulgular pek içime sinmedi dedi doktorum. Haftaya yeniden kontrole gideceğim.

Güncelleme 21 Haziran:
Bugün Sat'a göre 7+1 haftalıktı. Maalesef kese bozulmuş, içinde de bebek yoktu. Hiç aklında kalmasın, bekleyecek bir durum değil kese değişmiş, canlanmamış dedi.Kürtaj olacağım.

Son düzenleme:
Beta hcgniz 3500 de yolk gözükmez zaten şuan çok erken haftası geri olabilir yumurtlama geç olduysa bekleyin sağlıkla kucağınıza alın inşallah

Beta hcgniz 3500 de yolk gözükmez zaten şuan çok erken haftası geri olabilir yumurtlama geç olduysa bekleyin sağlıkla kucağınıza alın inşallah
Benim periyodum 28 günde bir oluyor. Geç döllenme yaşayanların periyodları daha uzun oluyor diye biliyorum. Öyle mi sizce, bilginiz var mı

Benim periyodum 28 günde bir oluyor. Geç döllenme yaşayanların periyodları daha uzun oluyor diye biliyorum. Öyle mi sizce, bilginiz var mı
Yumurtlama gününü biliyomusun peki şuan aksi durum yoksa zaten bekleyeceksiniz mecbur
Kötü bı durum gözükmüyor artış iyi sanırım?

Teorik olarak 14. Gun yumurtluyoruz ancak her 28 gunluk dongusu olan kadin 14. Gunde yumurtlamiyor. Benim gebelik olusan ayda 16. Gun yumurtlamistim. Yolk icinse biraz daha erken olabilir. Doktor bana ilk 8 hafta pek duygusal bag kurmayiz her sey olabilir diye nazikce soylemisti. Umarim sizin her sey saglikla ilerler.

Yumurtlama gününü biliyomusun peki şuan aksi durum yoksa zaten bekleyeceksiniz mecbur
Kötü bı durum gözükmüyor artış iyi sanırım?
Kesin bilmiyorum ama, denk gelen kontrollerde genelde 13-15 arası yumurtladığımı görmüştü doktorum. Ben de akıntı şeklinden anlıyorum yumurtladığımı. Nasip bakalım.. Bu sürpriz bebek bu arada korunmamıza rağmen oldu. O yüzden sağlıksız bir gebelik mi diye endişe ediyorum.

5+1de karından ultrasonla 8000 beta değeri ile devlet hastanesine gittiğimde keseyi gördü ama ölçüsü küçük geldiği için doktor hemen geç döllenme SAT uyumlu değil zaten beta değerinde haftanı göstermiyor diyerek kesin konuştu geç döllenme kötü birşey değil ama beta değerim haftamı gayette gösteriyordu cıkıp özelde bir doktora gittim oda karından baktı kese boyu önemli değil bu haftalarda önemli olan keseyi görmek ilerleyen haftalarda bebek oluştukça netleşiyor haftası dedi ve öyle oldu haftamla uyumlu gidiyorum takmayın hiç kafanıza bu dönemler riskli dinlenin bol bol bazı doktorlar 8. haftaları görmeden iştahlı konuşmuyor.

X