Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gebelikte Ülseratif kolit

ispinoza

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
188
81
Merhabalar ben 32 haftalık gebeyim gebeliğimin 26.haftasından beri ishaldim probiyotik ve antibiyotik flaggy kullandım ama geçmeyince dahiliye ve gastroenterolojiye yönlendirildim. Kalprotektin düzeyin yüksek çıktı hamile oldugum için kolonoskopi yapamıyolar ama dışkı testimde gizli kan araması pozitif lökosit ve mukus var. Ama ben her dışkıda kanama görmüyorum çok nadir. Doktor salofalk yazdı ülseratif kolit ve crohn ilacıymış. Acaba kronik bir rahatsızlık mı başladı yoksa hamilelikten mi bilemiyorum. Salofalkı 1 aydır kullanıyorum ishal şeklinde değil artık ama yine de günde 6 7 kez zorlananarak çıkan büyük tuvalet oluyor. Bebeğime zararı olmadıgını söylüyolar ama yine de korkuyorum. Acaba hamilelikten ötürü müdür

Merhabalar ben 32 haftalık gebeyim gebeliğimin 26.haftasından beri ishaldim probiyotik ve antibiyotik flaggy kullandım ama geçmeyince dahiliye ve gastroenterolojiye yönlendirildim. Kalprotektin düzeyin yüksek çıktı hamile oldugum için kolonoskopi yapamıyolar ama dışkı testimde gizli kan araması pozitif lökosit ve mukus var. Ama ben her dışkıda kanama görmüyorum çok nadir. Doktor salofalk yazdı ülseratif kolit ve crohn ilacıymış. Acaba kronik bir rahatsızlık mı başladı yoksa hamilelikten mi bilemiyorum. Salofalkı 1 aydır kullanıyorum ishal şeklinde değil artık ama yine de günde 6 7 kez zorlananarak çıkan büyük tuvalet oluyor. Bebeğime zararı olmadıgını söylüyolar ama yine de korkuyorum. Acaba hamilelikten ötürü müdür
Merhabalar bende yeni ulseratif kolit oldugumu ogrendim , ilk umursamadim ama isin ciddiyetini anlayinca cok kotu oldum ama hic agrim ishal falan yok ama 2 defa tuvalete gittigimde kanadi , sonra durdu , be konuda neler yapiyorsunuz ne yiyip iciyorsunuz

Merhabalar bende yeni ulseratif kolit oldugumu ogrendim , ilk umursamadim ama isin ciddiyetini anlayinca cok kotu oldum ama hic agrim ishal falan yok ama 2 defa tuvalete gittigimde kanadi , sonra durdu , be konuda neler yapiyorsunuz ne yiyip iciyorsunuz
Merhaba ben yeni lohusaligim cikacak sayilir.benim 3 sene evvel teshisim koyuldu kanamali ishalle.buna atak deniyor.hastaligin alevli donemlerinde bu sekilde atak kanama yapiyor bagirsaklarda.ilaslari duzenli kullanmak lazim.ben gebelikde de ilaclarimi doktor izni ile birakmadan devam ettim.ki gebelik doneminde atak gecirmemek icin.bazi kisilerde asiri hassasiyet yapiyor.bazisonda benim gibi hic bir gidada sorun yasamiyor.onu sizin beslenme sekliniz sizi yonlendicek.doktor kontrolunu ihmal etmeyin.

Merhaba bende de gizli kan pozitif amip giardia aramasında 10/15 lökosit çıktı flagly kullandım geçti tekrar başladı tekrar içtim.Bağırsak enfeksiyonu dedi dahiliyeci.Fistül hemoroid var.onlar da gizli kanı pozitif yaparmış.Sizde kesin mi ülseratif kolit teşhisi

Merhaba ulserarif kolit aktif pankolit hastasiyim surekli olarak salofalk 500 kullaniyorum son 4 senedir hamilelik gecirdim ilac kullanmaya devam ettim.suan emziriyorum kizim 1 yasinda ilac kullanimim devam ediyor

X