Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Geç yaptırılan menenjit aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Dr Osman Gönülal ın youtube da çok açıklayıcı videosu var menenjit aşısı yazınca çıkıyo. Yaptıranlar var o şekilde dozları ve aşı çeşidi değişik sadece

Dr Osman Gönülal ın youtube da çok açıklayıcı videosu var menenjit aşısı yazınca çıkıyo. Yaptıranlar var o şekilde dozları ve aşı çeşidi değişik sadece
Genelde hep belirli aylarda denmiş ve hepsi ilk bir sene içinde. İzleyeyim o doktoru. Teşekkür ederim. ☺️

Merhaba.

Doktorumuz Bexero’yu 8. ve 10. ay, Nimenrix’i 13. Ay olarak takvimledi oglum henuz 2 aylikken.

Beni ilk oğluma 9 ve 18. Ayda menectra yapıldı.
Küçük oğlum için 2 yaşı bekledik tek doz olacağı için.
bexero ise 3 yaşında uyardı doktor, geçen sene yapıldı her iki oğluma da.
Biz iki doz olanı kaçırdık. Salgından dolayı gidesimiz gelmedi açıkçası, sonra dedik ki iki yaşında olanı yaptırırız. Ama bazen içim içimi yiyor acaba geç mi kalırız, ya olumsuz bir durum yaşanırsa diye. İki yaşında da yaptıran bir anne duydum neyse ki, içim bir tık rahatladı. 🥺

Biz iki doz olanı kaçırdık. Salgından dolayı gidesimiz gelmedi açıkçası, sonra dedik ki iki yaşında olanı yaptırırız. Ama bazen içim içimi yiyor acaba geç mi kalırız, ya olumsuz bir durum yaşanırsa diye. İki yaşında da yaptıran bir anne duydum neyse ki, içim bir tık rahatladı. 🥺
Hiç hiç önemli bir durum değil.
Özellikle doktorum tek doz olsun diye bekletti, büyüğe iki doz yaptıran yine kendisi idi.

Yeni tip menenjit daha önemli, ülkemizde yaygın olarak görülen o.

Benim büyük oğlanın 4 yaş aşısı geldi, ilkokuldaki aşıları 4 yaşa çekmişler, üç kere red cevabı verdik, sonra yazılı imza ile belirttik falan.
Tüm aşılarını kaçırmadan yaptıran anneyim, hiç acelesi yok şu pandemi döneminde evdeyiz zaten.

Hiç hiç önemli bir durum değil.
Özellikle doktorum tek doz olsun diye bekletti, büyüğe iki doz yaptıran yine kendisi idi.

Yeni tip menenjit daha önemli, ülkemizde yaygın olarak görülen o.

Benim büyük oğlanın 4 yaş aşısı geldi, ilkokuldaki aşıları 4 yaşa çekmişler, üç kere red cevabı verdik, sonra yazılı imza ile belirttik falan.
Tüm aşılarını kaçırmadan yaptıran anneyim, hiç acelesi yok şu pandemi döneminde evdeyiz zaten.
Ben de zaten fazlasıyla izoleyiz, bulaşacak ortam yok diye düşündüm ama ara ara huzursuz ediyor beni. Doktor da beklettiyse sıkıntı yok o zaman. Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.

Menenjit aşısının yaşı sanırım ülkeden ülkeye değişen bir durum.
Almanya’da yaşıyorum ve burda 1 yaşından sonra yapıyorlar.

X