Genital siğil tedavi önerisi

mavitmy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2021
2
0
27
Merhaba, malum cildiyeye randevu almak fazlasıyla zor, hatta İstanbul için imkansız diyebilirim. Bu yüzden siğil tedavisi için alternatif yollara yöneldim ancak sağlıklı bir bilgi bulamadım maalesef ki. Aldara kremden bahsediliyor en çok ama anladığım kadarıyla iyileşme şansı %50 den yüksek değil. Daha çok arttırdı diyen de var geçti diyen de. Keza aynı durum yaktırma/dondurma işlemleri için de geçerli. Bunun yanında Antihpv diye bir krem buldum ancak onun için de kendi siteleri dışında hiç yorum yok, doğal olarak güvenemedim. Bu kremleri kullanan ya da başka bir tedavi deneyen varsa deneyimini paylaşabilirse çok sevinirim.

merhaba,
benim siğilim yok, dolayısıyla bu kremleri kullanmadım. ancak hpv'yi epeyce araştırmış bulundum bir süre. belki yardımım dokunur diye yazıyorum, yanlışım olursa düzeltirler umarım.

öncelikle evde tedavisi yok diye biliyorum, sirke denenmiş ama o da herkesin fayda gördüğü bir şey değil. kimisi siğili tespite yarıyor diyor, kimisi kurutuyor diyor.
kremler ve dondurma/yaktırma ile yalnızca lezyon tedavi ediliyor. sorunu asıl temelden çözmeniz gerek, yani bağışıklığinizi güçlendirmelisiniz. bir takviye ürün var shiitake mantarlarindan elde edilen, ondan epeyce fayda gören olduğunu okumuştum ama pahalı bir ürünmüş. değilse bile başka bağışıklık güçlendirici destek kullanabilirsiniz, çörekotu yağı tüketebilirsiniz. sigarayı bırakmak da oldukça önemli. siğilleri kaşımak, kanatmak da yayılmasına sebep oluyor.

bağışıklık yükseldiği zaman siğillerin kendi kendine düştüğünü okumuştum ama çok gölgede kaldı aklımda bu bilgi. takviyelere başladıktan sonra dondurmaniz, devam ederken de kuluçkada olanları tekrar dondurmaniz bence yardımcı olur.

tabu hepsinden önce kadın doğuma gitmek gerek. hpv testi yaptırdınız mı?

merhaba,
benim siğilim yok, dolayısıyla bu kremleri kullanmadım. ancak hpv'yi epeyce araştırmış bulundum bir süre. belki yardımım dokunur diye yazıyorum, yanlışım olursa düzeltirler umarım.

öncelikle evde tedavisi yok diye biliyorum, sirke denenmiş ama o da herkesin fayda gördüğü bir şey değil. kimisi siğili tespite yarıyor diyor, kimisi kurutuyor diyor.
kremler ve dondurma/yaktırma ile yalnızca lezyon tedavi ediliyor. sorunu asıl temelden çözmeniz gerek, yani bağışıklığinizi güçlendirmelisiniz. bir takviye ürün var shiitake mantarlarindan elde edilen, ondan epeyce fayda gören olduğunu okumuştum ama pahalı bir ürünmüş. değilse bile başka bağışıklık güçlendirici destek kullanabilirsiniz, çörekotu yağı tüketebilirsiniz. sigarayı bırakmak da oldukça önemli. siğilleri kaşımak, kanatmak da yayılmasına sebep oluyor.

bağışıklık yükseldiği zaman siğillerin kendi kendine düştüğünü okumuştum ama çok gölgede kaldı aklımda bu bilgi. takviyelere başladıktan sonra dondurmaniz, devam ederken de kuluçkada olanları tekrar dondurmaniz bence yardımcı olur.

tabu hepsinden önce kadın doğuma gitmek gerek. hpv testi yaptırdınız mı?
evet zaten direk jinekolojik onkoloji bölümüne yönlendirdi ve kolposkopi yapıldı. Çok şükür ki kanser olmadım ancak siğiller de kaldı. Söylediğiniz gibi doktor da bağışıklığı özellikle vurgulamıştı sigarayı anında bıraktım. Evde denenen yöntemlerden denemedim ancak dondurma/yaktırma ile ilgili okuduğum yorumların çoğu olumsuz yorumlardı o yüzden hem o acıyı çekip hem de daha fazla yayılması riskini almak istemedim.

X