Genital Uçuk (Herpes)

Bu konu hakkında neredeyse her şeyi okudum. Çok fazla farklı kaynak bulamasam da yakın zamanda öğrendim ki bu lanet virüsten ben de muzdaribim. Bunu nasıl kaptığım hakkında hala bir fikrim yok fakat size biraz yaşadıklarımdan ve bu illetten bahsetmek istiyorum. Başıma gelene kadar böyle bir şeyin varlığını dahi bilmiyordum. Bilmediğim için hem kendime hem de bunun eğitiminin verilmemesine çok kızdım. Bunları acılar içinde yanarken yazıyor olmak da ayrı canımı yakıyor. Biraz belirtilerden bahsetmek istiyorum çünkü internette yaşadığım şeyin ne olduğunu ararken bunun herpes olup olmadığı hakkında çok tereddüt etmiştim.
İlk başta genital bölgede kaşınma şikayetlerim vardı tabi bunun sonucunun bu kadar acılı olacağını bilmediğimden çok önemsemedim.
Kaşınma birkaç gün sonra geçince bu sefer hafif batmalar, işemede zorluk, ve bölgede minik kırmızı halkalar görülmeye başladı. Aynı dönem bağışıklığımın da düşmesiyle ateşimin çıkması bir oldu. Bir yandan onunla uğraşırken diğer yandan herpesimin Pişik olduğumu düşündüğümden -ki bu çok büyük bir aptallıktı- kendimce önceden de kullandığım kaşıntı giderici kremlerden, pişik olma ihtimaline karşı pudralardan vs ne bulduysam kullandım. BUNU SAKIN YAPMAYIN! Ve bu bilinçsiz kullanım sonucunda da virüsü daha çok yaydım muhtemelen. 2 gün sonunda artık araştırmalarımın sonucuyla az çok ne olduğunu anlasam da acılara katlanamayıp doktora gittim. Genital uçuk dediğinde de bu duruma ne yazık ki şaşıramadım. Bir de dünyanın en şanssızlarından biri olduğumdan hem bu lanet herpes hem de regl aynı ana denk geldi!

Şu an doktorun verdiği ilaç ve kremi kullansam da tüm genital bölgem bu virüsle dolu öyle insanların yazdığı gibi gözle görüp, sayılacak türden değil. Hiç geçiyormuş gibi de değil bu kırmızı kesik kesik gibi duran içi boş kabarcıklar. Tuvalete gitmek tam bir eziyet olduğundan elimden geldiğince az sıvı tüketmeye çalışıyorum ki bu çok daha zor ve zararlı. Ama yapacak başka bir şey gelmiyor aklıma. Bu eziyet hiç hafiflemiyor hiç azalmıyor 2-3 haftaya geçiyormuş fakat 2-3 hafta nasıl geçer hiç bilmiyorum. bölgeye ne iyi gelir acılar nasıl hafifler lütfen bilgisi olan yardım etsin.
Canim
Üzerinden baya geçmiş ama bende genital herpes olduğumu ogrendim ve adet oldum nasıl geçirdiniz o dönemi çok berbat bir acı
Yazin bende yasadim bunu cok yayilmadi ama aci vericiydi ben denize girdim sanirm.iyi geldi deniz suyu 10gunde gecti

Merhabalar,

Kiz kardesim de asi olduktan bir süre sonra bu hastaliga yakalandi. Asi ve herpes arasindaki iliskiye dair birkac ingilizce yazi okudum. Acaba siz de asi olduktan ya da covid hastaligi gecirdikten sonra ortaya cikmis olabilir mi?
Merhaba
Inanain bende aynısını düşünüyorum aşıdan sonra patlak verdi 2 kez adet sonrası şu damlası gibi gördüm önemsemedim. Ama bu ay kasik kalça agrisi ve Yanma yapıyor idrar yolu enfeksiyonunmu 1 aydır düşürmeye calsiyoruz. Sizde vulva ici yanma var mı? Ben de ucuk geçti ama yanma halen var :KK43:

Korkutmak istemem ama ben ilk regl sonrası fark ettim ve 7 ayda 5 kere falan çıktı hepsi de regl sırasında başladı sonrasında devam etti. Ağlayarak uyuyorum günlerdir, eşimde hiçbir belirti yok ben her ay rezil durumdayım üstelik 3.5 yıldır evliyiz ve bu yıl çıktı bu meret biz de anlamadık nerden nasıl? önceden vardı da bekliyor muydu bilemiyorum ama her gün neden ben diye diye sürüyorum kremi ama krem sürsem de sürmesem de aynı sürede geçiyor gibi sanki. Hayatımdan bezdim, doktor doktor gezdim ama çare yok hep aynı ilaç ve kremi veriyolar sadece son gittiğim doktor çok streslisin bu yüzden tekrarlıyor dedi üstelik ilk birkaç sefer tek yerdeydi şimdi 2 yerde birden çıkmaya başladı. Antidepresan a başlatacak bu hastalık beni. Var mı mucize çözümler varsa nolur söyleyin bezdim.
Çözüm bagisikliginizi cok kuvvetli tutmak 1000 mg C vitamini eksik etmeyin hayatınızdan ve alerjiniz yoksa ari sütü. Cay ağacı yağını sormuşsunuz yukarıda ki yorumumda evet kuzenim o sekilde bir karışım yaparak geçirdiğini söylemişti sonrasinda pek bi bilgim yok açıkçası ama surekli bagisikligini kuvvetlendirdigini biliyorum

Bu konu hakkında neredeyse her şeyi okudum. Çok fazla farklı kaynak bulamasam da yakın zamanda öğrendim ki bu lanet virüsten ben de muzdaribim. Bunu nasıl kaptığım hakkında hala bir fikrim yok fakat size biraz yaşadıklarımdan ve bu illetten bahsetmek istiyorum. Başıma gelene kadar böyle bir şeyin varlığını dahi bilmiyordum. Bilmediğim için hem kendime hem de bunun eğitiminin verilmemesine çok kızdım. Bunları acılar içinde yanarken yazıyor olmak da ayrı canımı yakıyor. Biraz belirtilerden bahsetmek istiyorum çünkü internette yaşadığım şeyin ne olduğunu ararken bunun herpes olup olmadığı hakkında çok tereddüt etmiştim.
İlk başta genital bölgede kaşınma şikayetlerim vardı tabi bunun sonucunun bu kadar acılı olacağını bilmediğimden çok önemsemedim.
Kaşınma birkaç gün sonra geçince bu sefer hafif batmalar, işemede zorluk, ve bölgede minik kırmızı halkalar görülmeye başladı. Aynı dönem bağışıklığımın da düşmesiyle ateşimin çıkması bir oldu. Bir yandan onunla uğraşırken diğer yandan herpesimin Pişik olduğumu düşündüğümden -ki bu çok büyük bir aptallıktı- kendimce önceden de kullandığım kaşıntı giderici kremlerden, pişik olma ihtimaline karşı pudralardan vs ne bulduysam kullandım. BUNU SAKIN YAPMAYIN! Ve bu bilinçsiz kullanım sonucunda da virüsü daha çok yaydım muhtemelen. 2 gün sonunda artık araştırmalarımın sonucuyla az çok ne olduğunu anlasam da acılara katlanamayıp doktora gittim. Genital uçuk dediğinde de bu duruma ne yazık ki şaşıramadım. Bir de dünyanın en şanssızlarından biri olduğumdan hem bu lanet herpes hem de regl aynı ana denk geldi!

Şu an doktorun verdiği ilaç ve kremi kullansam da tüm genital bölgem bu virüsle dolu öyle insanların yazdığı gibi gözle görüp, sayılacak türden değil. Hiç geçiyormuş gibi de değil bu kırmızı kesik kesik gibi duran içi boş kabarcıklar. Tuvalete gitmek tam bir eziyet olduğundan elimden geldiğince az sıvı tüketmeye çalışıyorum ki bu çok daha zor ve zararlı. Ama yapacak başka bir şey gelmiyor aklıma. Bu eziyet hiç hafiflemiyor hiç azalmıyor 2-3 haftaya geçiyormuş fakat 2-3 hafta nasıl geçer hiç bilmiyorum. bölgeye ne iyi gelir acılar nasıl hafifler lütfen bilgisi olan yardım etsin.
Merhaba umarım durumuz iyidir benim şuan lezyon yok ama vsjinam sürekli iç dudaklari yaniyor zamanla geçiyor mu

Merhaba bende de var ve cidden sıkıntı
Gebelikten önce valtrex kullanıyordum ve anında ya da maksimum 2 günde geçiyordu (siz gene de doktora da danışın)
Fakat şimdi gebelikte onu kullanamayacağım için farklı ilaç verdi dermatolog..
İşin kötü yanı doğum esnasında aktif lezyon varsa bebeğe geçme ihtimali olduğundan sezeryan yapılması gerekiyormuş
Sonuç olarak can sıkan, pusuda bekleyen bi anda peydah olan saçma bi virüs 😑
Umarım en azından ilaçla hızlı geçer sizin de
Hamilelikte hangi ilacı verdi acaba ben de çocuk istiyorum ama çok korkuyorum şuan hamilelikte tekrarlarsa naparım diye. Son regl olduğumda yine çıktı.

Ayni durum bende de var 1 senedir çekiyorum ama kan verdigimiz halde temiz ciktik eşimle. Yani virüs yok dendi. Ben eminim genital uçuk olduğuna. Benim tüm vajinami sarıyor ve ici iltihap dolu kabarciklarla savas veriyorum. Aglayarak tuvaletimi yaptigimi beynimin uyusana kadar ağladığımi biliyorum. Allah yardimcimiz olsun. 1 ay felçli gibi yattim, tasla su dökmeden asla tuvalet yapamiyordum. Hala tekrarliyor bu durum, bu seferde makata doğru çıktı ve şuan ağrı içindeyim. Tekrar cildiyeye gideceğim bakalım bu sefer ne dicek

Ayni durum bende de var 1 senedir çekiyorum ama kan verdigimiz halde temiz ciktik eşimle. Yani virüs yok dendi. Ben eminim genital uçuk olduğuna. Benim tüm vajinami sarıyor ve ici iltihap dolu kabarciklarla savas veriyorum. Aglayarak tuvaletimi yaptigimi beynimin uyusana kadar ağladığımi biliyorum. Allah yardimcimiz olsun. 1 ay felçli gibi yattim, tasla su dökmeden asla tuvalet yapamiyordum. Hala tekrarliyor bu durum, bu seferde makata doğru çıktı ve şuan ağrı içindeyim. Tekrar cildiyeye gideceğim bakalım bu sefer ne dicek
Zona testi yaptırdınız mı hiç

X