gıcık olmak böyle bir şey

Seren_cam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
67
51
35
esinizin kendi ailesi ile bu sekilde olmasi aslinda iyi bir sey. benim esim ve ailesi de aynisi. okurken esim ve ailesini anlattiniz resmen. esimle aramizda ne olursa olsun olumlu veya olumsuz asla anlatmaz ailesine. isle ilgili veya baska bir sey olsun asla anlatmaz. onun ailesiyle bir seyler paylasmamasi beni rahatlatiyor, icim rahat. onun ailesinin her seyi bilmemesi cok iyi bana gore. es ailelerinde ne kadar cok sey bilinirse o kadar yorum veya dedikodu türeyebiliyor. ben de ailemle her seyi konusurum paylasirim fakat esim bunu bilmez 😂 is yerinde konusuyorum annemle ablalarimla. yani bence sizde her seyi konusmuyormus gibi yapsaniza.esiniz işteyken konusun bence. hem esinizin dikkatini cekmezsiniz. kiskancliga sebep olmazsiniz
Dediğiniz de aslında iyi bir yöntem. Yoksa bizde iş biraz yarışa dönmeye başlayacak gibi...
 

Seren_cam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
67
51
35
Siz niye olduğu gibi kabul etmiyorsunuz eşinizi? En doğru aile iletişimi sizde, sizin gibi olmayan herkes anormalmiş gibi yazmışsınız. Sizinki de bana göre anormal mesela.
Ailemi severim, iyi de anlaşırız. Uzun uzun kahve sohbetleri yaparız. Ama günde birkaç kez konuşmak çok gereksiz bence. Zaman israfı resmen.
Ve eşim evde olan her şeyi ailesine anlatsa hiç hoşuma gitmez ve müdahale ederim. Herkes her şeyimizi bilmek zorunda değil.

Eşinizin tek hatası "her gün benimkileri de ara, çocuğu konuştur" demesi. Çok istiyorsa kendisi arasın her gün.
Ama canından bezip sizi biraz olsun frenlemek istemiş de olabilir.
İyi de ben eşim gitsin ailesine her şeyimizi anlatsın demiyorum ki sürekli her şey çok iyi çok güzel demekle de sohbet çok kısır bir döngüye giriyor. Hani madem ki paylaşım az o zaman da az konuşuluyor. Buraya kadar benim kabulüm. Ama ben ailemle daha çok şey paylaştığım için kusura bakmasın ama eşimin de beni kıskanıp üstüne bir de rahatsızlık hissettirmesine hakkı yok. Sonuçta ailem benim hayatıma müdahale ediyor mu, karışıyor mu? Hayır. Yani anlamsız buluyorum tepkilerini.