Gidip tanışmalı mıyım ?

2 ay çok erken bir süreç. Daha erkek arkadaşınızı bile tanımadan ailesiyle tanışma fikri saçma ve gereksiz.

Merhaba hanımlar, fikirlerinizi almak istediğim bir konu var.
Arkadaşlarımın tanıştırdığı biriyle flört derken sevgili olduk. 2 ay oldu tanışalı. En başından beri evlilikle ilgili de bi şeyler çıtlattı. Beni ablasıyla tanıştırmak istediğini söyledi. Ama ben tanışıp tanışmamak konusunda kararsızım. Hatta tanışmak istemiyorum. Hani daha benden icazet almadan, bana evlenme teklifi etmeden tanıştırmaya çalışması bakalım onlar da onay verecek mi tarzı bi şey olmuyor mu ? Sanki onay vermeseler evlenmem gibi.

Bilemiyorum daha önce 3 yıllık bir ilişkim oldu, onda da daha teklif olmadan gidip annesiyle tanıştım ve gerek yaşımın küçüklüğü gerekse tecrübesizliğim sebebiyle kadının bana söylediği bazı laflara cevap veremedim.

Sizlere sorum bu işlerde önce evlenme teklifi edilmesi, tanışma olaylarının daha sonra olması gerekmiyor mu ? Yoksa Türk aile yapısına göre çok mu romantik bakıyorum ?
Bak Bi yandan O ablasından fikir alacak
Öte yandan Sen de fikir sahibi olacaksın
Abla ile eşit Sartlarda (onların evine gitmeden, dışarıda bir yerde) tanışabiliriz. Sonucta sen de onları değerlendir.
Ben de eskiden ilişki netleşince tanışılsın derdim ama Suan evlilik kararı vermeden önce değerlendirmenin daha mantıklı oldugunu düşünüyorum. Tabi s iz daha asırı yenisiniz.
Bir de tanışın ama o kadar. Mesafeli kalın.

Ben tanişmazdim, gereksiz. Eşimin ailesiyle de tanişmamistim, eşimin de taniştirma istegi olmadi zaten. 🙄 Evlenme teklifi ettikten sonra tanişmalar gercekleşti.
Onceden tanişmamam da iyi olmuş, tanistiktan sonra kaynanam beni sevmedi pek zaten. 🤭
Bizim de öyle oldu.
Tam yüzük takılacakken tanıdım ailesini. Eger o arada görüşükse evlenmezmişiz.

Ama kızlarım var. Onlar evlilik kararı öncesi tanısın ölsün biçsin isterim. Mümkünse evlerini bile görmek lazım. Yasantıları nasıl...

Bizim de öyle oldu.
Tam yüzük takılacakken tanıdım ailesini. Eger o arada görüşükse evlenmezmişiz.

Ama kızlarım var. Onlar evlilik kararı öncesi tanısın ölsün biçsin isterim. Mümkünse evlerini bile görmek lazım. Yasantıları nasıl...

Ben onceden tanişsaydim da evlenirdim herhalde. 🙄 Ama yine de tanişmamamiz iyi olmuş ekstra fazladan tanimamiş oldum.

Ben erkek arkadaşımla tanıştıktan kısa süre sonra arkadaşlarımla tanıştırmıştım. Birkaç ay sonra da ailelerle tanıştık. Evlilik teklifini daha sonra almıştım.

Açıkçası en başta çok heyecanlı olduğun için herkesle tanıştırmak, anlatmak istiyorsun hayatındaki insanı. Ablasına sizden bahsetmiş ve ablası da sizi merak edip tanışmak istemiş olabilir.

Evlenme teklifi öncesi aileyle tanışmanın bir zararı olmaz bana kalırsa. Onun onaylanmasından öte bence siz de evleneceğiniz insanın ailesini tanımadan evlenme kararı vermemelisiniz. Belki sıkıntılı insanlar ve bunu evlenme teklifini kabul ettikten sonra mı öğreneceksiniz mesela. O sizi tanıyorsa siz de onu tanıyorsunuz şu anda.

Bir de daha önceki ilişkinizde yaşadığınız sorunları korku olarak bu ilişkiye taşıyorsunuz. Bence bunu yapmayın. Onda yaşadığınız sorun bunda olmaz emin olun. Farklı insanlar farklı aileler. Ve siz de farklısınız.

Merhaba hanımlar, fikirlerinizi almak istediğim bir konu var.
Arkadaşlarımın tanıştırdığı biriyle flört derken sevgili olduk. 2 ay oldu tanışalı. En başından beri evlilikle ilgili de bi şeyler çıtlattı. Beni ablasıyla tanıştırmak istediğini söyledi. Ama ben tanışıp tanışmamak konusunda kararsızım. Hatta tanışmak istemiyorum. Hani daha benden icazet almadan, bana evlenme teklifi etmeden tanıştırmaya çalışması bakalım onlar da onay verecek mi tarzı bi şey olmuyor mu ? Sanki onay vermeseler evlenmem gibi.

Bilemiyorum daha önce 3 yıllık bir ilişkim oldu, onda da daha teklif olmadan gidip annesiyle tanıştım ve gerek yaşımın küçüklüğü gerekse tecrübesizliğim sebebiyle kadının bana söylediği bazı laflara cevap veremedim.

Sizlere sorum bu işlerde önce evlenme teklifi edilmesi, tanışma olaylarının daha sonra olması gerekmiyor mu ? Yoksa Türk aile yapısına göre çok mu romantik bakıyorum ?
Sevgilinin ablasıyla tanıştırmasndaki amaç bi nevi onayını almak olabilir ama sen durumu lehine çevir bak bakalım ablasını onaylıcak mısın 😉 aile içine girmeden çok haşır neşir olmdan gözlemle bakalım sana uygunlar mı

Herşeyden önce iki aylık ilişkide evliliğe gitme haliyle tanışmaya da gitme erkekler öyle güzel rol yapıyorlar ki evlendikten sonra aklın hayalin durur iyice tanı olc tart her huyunu hareketini incele genç kızlara on yıllık evli tavsiyesi

Erkekler ciddi bir adım atmadan önce ailelerinden birine göstermeyi seviyor bizim toplumumuzda. Ayrıca sizin ilişkiniz için bu çok erken bence gitmeyin tanismayin. Nedir yani daha iki ay olmuş ablası bundan olmaz derse birakacak mi çok ilerlemeden ailemden biri görsün de olumsuz derse bir düşüneyim niyetinde bence. Ben olsam tanismazdim illa tanisacaksam da ilişkimiz ilerleyince iki taraf da ciddi şekilde evliliği düşünmeye başlayınca tanısirdim.

Benim için aile çok önemli çünkü karşımdaki insan o kültürden geliyor. Ayrıca evlilik kapını kapattığında herkesi dışarıda birakabildiğin bir kurum da değil. O yüzden aileyle tanışmak benim için evlilik teklifinden önce yapılmalı..
Nitekim öyle de oldu. 6 senede belki 6 kez ancak görüştüm. Ama fikir oluştu en azından kafamda.
Benim sizde garip bulduğum şey henüz 2 ay olmuşken evlilik düşünmesi oldu. Birini 2 ay içinde ne kadar tanıyabiliriz orası muamma. Yaşınızı bilmiyorum ama evlilik için acele etmeyin derim.

X