Gonalf 450 mg, tek yumurta, ovitrelle çatlatma iğnesi olanlar? Bu şekilde hamile kalanlar tecrübelerini yazabilir mi?

izmrgl

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
92
64
34
Kızlar merhaba ,
Daha önce klomen Femera defalarca denedim her seferinde 5 , 6 yumurtam oluyordu çoğu zaman kendiliğinden çatlıyordu. Dr bu ay gonalf 450 verdi ama 1 tane 20 mm yumurtam oluşmuş. Bu beni çok üzdü sadece 1 adet olması. Hemen bu sabah 08.30 da ovitrelle iğne vurdu. Yarın akşam ilişki önerdi. Takviye olarak ocean inofolıc combi içiyorum. Böyle tek yumurta ile hamile kalan yada ilişki saati va önerisi olan var mı? 3 Yıldır deniyorum bu arada olmuyor

Ben kaldım gonalf 450 den, bir tane yumurtam vardı

Kızlar merhaba ,
Daha önce klomen Femera defalarca denedim her seferinde 5 , 6 yumurtam oluyordu çoğu zaman kendiliğinden çatlıyordu. Dr bu ay gonalf 450 verdi ama 1 tane 20 mm yumurtam oluşmuş. Bu beni çok üzdü sadece 1 adet olması. Hemen bu sabah 08.30 da ovitrelle iğne vurdu. Yarın akşam ilişki önerdi. Takviye olarak ocean inofolıc combi içiyorum. Böyle tek yumurta ile hamile kalan yada ilişki saati va önerisi olan var mı? 3 Yıldır deniyorum bu arada olmuyor
merhaba sonucunuz ne oldu acaba bende klomenle denedim olmadı gonal f isteyeceğim

Olmadı maalesef hatta şöyle söyleyim. Klomen Femera ile çok yumurtam oluyordu Dr her ay çoğul gebelık olabılır dıyordu ama gonalfle sadece 1 tane 20mm oldu ve gebelık oluşmadı

Olmadı maalesef hatta şöyle söyleyim. Klomen Femera ile çok yumurtam oluyordu Dr her ay çoğul gebelık olabılır dıyordu ama gonalfle sadece 1 tane 20mm oldu ve gebelık oluşmadı
Canım hacemat yaptır ondan sonra tekrar dene ve gonal f etkili bir iğne aslında yanlış doz vermiş veya yanlış şekilde uygulamış olabilirmisin çünkü hapta etki etmiş ve doktor çok iyi yapmış çok yumurtanin olması gerçekten tehlikeli ben beşiz hamile kaldım 6 ayda sezeryanla doğum yaptım hepsini kaybettim çok yaşamadilar şuan sezeryandan dolayı bekleme surecindeyim o yüzden dikkatli ol benim doktorum bu konuda beni hiç uyarmadi

merhaba neler yaptınız ben gonal f 450 başladım ama 3 gün vur kontrol dedi herkes 4-5 gün kullanmış anlam veremiyorum neden böyle dengesiz işler yapılıyor 5iz hamilelik hiç duymamıştım sabır diliyorum sana o heycan ve sonrası çok zor bende kürtaj oldum o psikoloji başka

Merhaba. Bende pcos hastasıyım ve bir buçuk yıldır korunmamamıza rağmen çocuğumuz olmadı.Adetlerimde düzensizdi iki ayı buluyodu bazen. Beş ay öncesine kadar inofolic pholicaps gibi takviye ilaçlar kullanmaya başladım. Bu ay gonal f 450 vuruldum ama ben ilk önce 50 mg dan başladım ilk zaman 5 gün sonrasına çağırdı tekrar muayeneye doktorum ve sonrasında dozunu yükselterek 75 mg ve sonrasında yumurtalarım çok yavaş büyüdüğü için dozumu 112.5 yaptı ve o ara beni 2-3 günde bir çağırdı. Gerçekten çok zor geliştiler sanki. Normal çatlama gününü bile 3 gün geçti . En son solda iki yumurtam 17 cm , sağda ise 15 cm lik yumurta oluşunca çatlatma iğnesi ovitrelle verdi. 30 mayısta akşam vuruldum ve 1 haziran ilişki dedi. Sonrasında araştırmalarımdanda merak ederek 3 gün önce evde test yaptım ve gerçekten ilacın etkisiyle olduğunu düşünüyorum ki pozitif çıktı. Takip etmek amaçlı dünde evde yaptım yine pozitif çıktı. Ve sabredemediğim için birde bugün iğnenin 6. Günü gittim kan verdim. Beta da bi tık yüksek çıktı değerim 9 küsur. Doktorum erken yaptın dedi kanda bile ilacın etkisi olabilirmiş perşembe günü tekrar kan vermemi istedi. Bende durumlar böyle inşallah değerim yükselir de güzel haberler alırım. İnşallah hepimiz güzel haberler alırız 🫶🏻

merhaba neler yaptınız ben gonal f 450 başladım ama 3 gün vur kontrol dedi herkes 4-5 gün kullanmış anlam veremiyorum neden böyle dengesiz işler yapılıyor 5iz hamilelik hiç duymamıştım sabır diliyorum sana o heycan ve sonrası çok zor bende kürtaj oldum o psikoloji başka
Gonal f yumurtaları beraber bir anda büyütebiliyormuş yani mesela 7-8 yumurta aynı anda büyüyebiliyormuş bu gibi durumlarda bide çatlatma iğnesi vurulursa 4-5 iz olma ihtimalleri yüksek olurmuş buda bizler için tehlikeli o yüzden hatta doktorlar bir anda bu kadar çok yumurta büyüdüğünde o ay tedaviyi iptal bile edebiliyolar.

Merhaba. Bende pcos hastasıyım ve bir buçuk yıldır korunmamamıza rağmen çocuğumuz olmadı.Adetlerimde düzensizdi iki ayı buluyodu bazen. Beş ay öncesine kadar inofolic pholicaps gibi takviye ilaçlar kullanmaya başladım. Bu ay gonal f 450 vuruldum ama ben ilk önce 50 mg dan başladım ilk zaman 5 gün sonrasına çağırdı tekrar muayeneye doktorum ve sonrasında dozunu yükselterek 75 mg ve sonrasında yumurtalarım çok yavaş büyüdüğü için dozumu 112.5 yaptı ve o ara beni 2-3 günde bir çağırdı. Gerçekten çok zor geliştiler sanki. Normal çatlama gününü bile 3 gün geçti . En son solda iki yumurtam 17 cm , sağda ise 15 cm lik yumurta oluşunca çatlatma iğnesi ovitrelle verdi. 30 mayısta akşam vuruldum ve 1 haziran ilişki dedi. Sonrasında araştırmalarımdanda merak ederek 3 gün önce evde test yaptım ve gerçekten ilacın etkisiyle olduğunu düşünüyorum ki pozitif çıktı. Takip etmek amaçlı dünde evde yaptım yine pozitif çıktı. Ve sabredemediğim için birde bugün iğnenin 6. Günü gittim kan verdim. Beta da bi tık yüksek çıktı değerim 9 küsur. Doktorum erken yaptın dedi kanda bile ilacın etkisi olabilirmiş perşembe günü tekrar kan vermemi istedi. Bende durumlar böyle inşallah değerim yükselir de güzel haberler alırım. İnşallah hepimiz güzel haberler alırız 🫶🏻
Canım merhaba ne oldu sonucun acaba gebe kaldın mı ikiz gebelik mi

Canım merhaba ne oldu sonucun acaba gebe kaldın mı ikiz gebelik mi
Şöyleki bugün iğneden sonraki 15.günüm. O kadar tuhafki bugün tekrar kan verdim 2.0 çıktı. Yani 6 gün önce verdiğim kan değerim 1.25 ti 9 dan düşmüştü. Ve iki gündür lekelenme tarzında minik pembemside ama arasına kanla karışık akıntım var oda peçeteye bile az bulaşacak şekilde. Adet başlangıcı gibi de değil ama hamilede görünmüyorum sonuçlara göre. Doktorumla görüştüm geç döllenme olmuş olabilir biz 10 un altındaki değerleri pozitif saymıyoruz dedi. Ama grç döllenme olmuş olup yerleşme kanaması da olabilir seninki dedi. Bi 4-5 gün daha bekleyelim eğer yine adet olmazsan tekrar bi test yaptıralım sonuca göre hareket ederiz dedi. Bu belirsizlik beni bitiricek gerçekten ama umudumu kestim sanki bilmiyorum 🥹

Şöyleki bugün iğneden sonraki 15.günüm. O kadar tuhafki bugün tekrar kan verdim 2.0 çıktı. Yani 6 gün önce verdiğim kan değerim 1.25 ti 9 dan düşmüştü. Ve iki gündür lekelenme tarzında minik pembemside ama arasına kanla karışık akıntım var oda peçeteye bile az bulaşacak şekilde. Adet başlangıcı gibi de değil ama hamilede görünmüyorum sonuçlara göre. Doktorumla görüştüm geç döllenme olmuş olabilir biz 10 un altındaki değerleri pozitif saymıyoruz dedi. Ama grç döllenme olmuş olup yerleşme kanaması da olabilir seninki dedi. Bi 4-5 gün daha bekleyelim eğer yine adet olmazsan tekrar bi test yaptıralım sonuca göre hareket ederiz dedi. Bu belirsizlik beni bitiricekgerğdyçekten gerğ umudumu kestim sanki bilmiyorum 🥹
İnsallah vardır canım ya

Canım inşallah mutlu haberler alırsın. Bende senin gibiyim pcoyum gonalf iğnesine başladım 5 gün 75 ml vuruldum kontrole gittiğimde 9 mm olmuş yumurta zor büyüyor herhalde senin kaçtı ilk 75 ml vurulduğunda şimdi 87.5 a çıkardı dozu sence büyürmü? 😞

X