Görümce

Ben olsam görümceye daha ağır bir mesaj yazar, onu yerin dibine sokardım.
Beni engelliyo mu napıyosa yapsın umrumda da olmazdı.
Ayrıca birbirinizde hesaplarınızın kayıtlı olmasını çok saçma buldum, eş de olsanız özeliniz yok mu? Bir arkadaşınız ne bileyim kardeşiniz falan mesaj atmıyor mu, özel birşey yazmıyor mu, kadınlar arasında olur, müstehcen şaka olur, özel bir şey olur...

Sanane deyip geçeceğinize neden bu kadar kuruldunuz, eşinizi devreye soktunuz, bir de ondan kardeşine büyük hamleler yapmasını beklediniz anlamadım. Buncağız bir şeyde böyle yaparsanız yarın daha büyük bir olaya krediniz kalmaz, amaaan her zamanki Pucca işte der geçer adam.

Ben her davranışınızi yerinde ve olgun buldum.Guzel bir üslupla sorun yaşadığınız kisiyle çözmeye calismissiniz gerisi eşinizin pisirikligi...Sık sık bir araya gelmek zorunda değilsiniz sonuçta kimse birbirinden hoşlanmıyor sizi çok iyi anlıyorum orada geçirdiğim bir dk on yıl gibi gelirdi onlar konuşurken yanginnn varrrr diye bağırarak evden kaçmak isterdim 🤢

Kimin hayatına bu şekilde müdahele edilse sinirleri bozulur, tepkisini gösterir. Eşiniz görümcenize verdiğiniz tepki yüzünden sizi suçlayamaz, buna izin vermeyin. Olayı çıkaran kimse o uyarılır, kendini savunan değil. Kayınvalideniz bu olay yüzünden yine sizi uyarmaya kalkarsa “ben X in hayatına müdahele edip üstüne eşine şikayet etmedim. Farkındaysanız bunu kızın yaptı. Eşim onun verdiği gazla benimle tartışabilirdi. Ne hakkı var ağzımınızın tadını bozmaya. Herkes yerini, haddini bilirse ağzımızın tadı bozulmaz” deyin.
Bir süre gitmeyin tavrınızı koyun ki çeki düzen versin hareketlerine.

Hoşlanmıyorsanız o kadar sık gitmeyin. Bu arada sizi eşinize şikayet etmeleri çok çok saçma eşiniz orada bile değil siz fotograf çekip paylaşırken. Paylaşılan fotografta görümceniz var mıydı? Ben öyle anladım, annesi ölen şahıs önemsememiş ama bazı kişiler görümceniz gibi böyle konularda hassas olabiliyor cenaze var diye. Ancak size söylemeliydi "benim olduğum fotografı paylaşma" diye.

Hayır ben kendi ailemin yanındaydım görümcem yoktu tabiki

İnsanlarla problemlerinizi kendiniz çözmelisiniz, eşinizi niye araya sokuyorsunuz?

Sana ne deyip geçilecek bir konu ne kadar büyümüş.

Eşimi araya nerde soktum onu anlamadım ben görümceme cevap yazınca eşim gördü kendisi olaya dahil oldu. Bence bir zahmet bazı şeylere dahil olmalı kenara çekileceğine

Hesabın sizde kayıtlı olması nedir, nasıl bir mantık? Hayır bir arkadaşınız size yazdığında eşiniz de okuyor değil mi bunu, neden? Size yazmak istemiş insanlar eşiniz okuyor ama aşırı saçma. Konuda da görümce eşinize yazmış siz de büyüttükçe büyütmüşsünüz. Bu saçmalığa devam ettiğiniz sürece daha çok olaylar çıkar

Biz eşimle birlikte öyle yapmak istedik yaptık siz öyle yapmazsınız. Valla ben öyle bir mesaj gördüğüm için cevap verdim kendiside beni engelledi. Susmak çözüm mü hep aynı şeyi yapıyor

Eşinde ne yapabilir ki aslında kazık kadar insanların ağzını bağlayamaz ki?
Önemli olan onların dolduruşuna gelip sana çatıp çatmaması.
Sil bence her yerden görümcelerini

Vefat eden kişi uzak bir akraba tanımayız etmeyiz diyorsunuz

Altında da vefat eden kişinin oğlu eşinizin yanında oluyor
Üstelik gorumcenizin ne dediğini okuyacak veya duyacak edecek kadar herşey onunla paylaşılıyor ya da onun goz önünde rahatlıkla konusulabiliniyor

E haliyle hiç de uzak tanımam etmem denecek kişiler değilmis ??

Evet ben tanımıyorum. Bide cenaze günü geçeli beş gün olmuş. Eşim oğlunu tanıyor ama öyle samimi değiller. Eşim de görüyor paylaşımlarımı bir şey demedi. Vefat eden kişi kayınpederimin kardeşinin karısının annesi

Yaw bu görümcelerin işgüzarlığı deli eder insanı
Niye böyleler acaba
Not ;görümcem yok
Görümcede olmayacağım🥴
Konu sahibi ölen kimdi
Niye böyle celalendi bu
Yahu şimdi hepsi öyle değil ki😊ben de görümceyim ama iyi ki benim görümcem yok.🤣mazallah bu görümceden olurdu sonra.

Hoşlanmıyorsanız o kadar sık gitmeyin. Bu arada sizi eşinize şikayet etmeleri çok çok saçma eşiniz orada bile değil siz fotograf çekip paylaşırken. Paylaşılan fotografta görümceniz var mıydı? Ben öyle anladım, annesi ölen şahıs önemsememiş ama bazı kişiler görümceniz gibi böyle konularda hassas olabiliyor cenaze var diye. Ancak size söylemeliydi "benim olduğum fotografı paylaşma" diye.
Yok görümcesi durumdan görmüş.yengesiyle paylaşmış.ona ne yani.

Sanane deyip geçeceğinize neden bu kadar kuruldunuz, eşinizi devreye soktunuz, bir de ondan kardeşine büyük hamleler yapmasını beklediniz anlamadım. Buncağız bir şeyde böyle yaparsanız yarın daha büyük bir olaya krediniz kalmaz, amaaan her zamanki Pucca işte der geçer adam.
Hangi isle meşgulsünüz kaç yaşındasınız? Sürekli yorumlarınızı görüyorum ve cok mantıklı buluyorum ? Nasıl her konuda mantıklı yanıtlar bulabiliyorsunuz zeka seviyenize hayranım inankı :)

Hangi isle meşgulsünüz kaç yaşındasınız? Sürekli yorumlarınızı görüyorum ve cok mantıklı buluyorum ? Nasıl her konuda mantıklı yanıtlar bulabiliyorsunuz zeka seviyenize hayranım inankı :)
Teşekkür ederim 😘 Memurum, 33 yaşındayım.

2012 üyesisiniz ama 1700 küsur mesajınız var. Ben çatlarım. 😀

Ailemin yanına gitmiştim bir kaç gün kalmaya bir gün yengemlerde kahvaltı yapıyorduk foto çekilelim dedik sonra ben o fotoyu paylaştım. Eşimle birbirimizin hesapları telimizde kayıtlı olduğu için görebiliyoruz. Baktım görümcem benim paylaşımımı eşime atıp altına uyar onu böyle şeyler paylaşmasın yazmış. Ben bu mesajı görür görmez tepem attı mesaj attım ben pucca bunu eşime demen hiç hoş değil ayrıca uyarılacak bir şey yaptığımıda düşünmüyorum dedim. Arkasından bi 15 dk sonra eşim aradı niye birbirinize öyle şeyler yazıyorsunuz yazma bir şey boşver ben onun lafıyla sana bir şey dedim mi dedi benden sonra görümcemide aramış ben ona bir şey demiyorum sana ne oluyor demiş. O da ben haklıyım demiş eşime. Sonra beni engellemiş. Görümcemin böyle demesinin nedeni cenazeleri olmasıymış vefat eden kişi uzak bir akraba tanımayız etmeyiz Allah rahmet eylesin kayınpederimi aradım baş sağlığı diledim. Daha ne yapabilirim anlamadım. Günlerce yas mı tutayım tanımadığım yaşlı başlı hasta kadın. Paylaşımlarıma müdahale etmeye ne hakkı var. Vefat eden kişinin oğlu o sırada eşimin yanındaymış görümcemle konuşurken. O bile demiş ki kardeşin saçmalıyor annem öldü diye hayat devam etmiyor mu ne paylaşmış ki karın bunda bir şey yok demiş. Görümcelerimin bu kaçıncı oluyor artık sürekli bir müdahaleleri var ben muhatap olmadığım halde samimi olmadığımız halde yinede karışmaktan geri durmuyor arkadan arkadan rahat durmuyor. Eşim sözde ona ve diğerlerine laf söylüyormuş yapmayın diye ama artık pek inanmıyorum çünkü hala devam ediyorlar. Tam sınır çizebildiğini düşünmüyorum eşimin. Bana söylüyorum diyor ama madem söylüyorsa neden böyle şeyler hala devam ediyor ? Yüz bulamasalar yapamazlar ki. Bir kaç kez dikkat ettim eşim sanırım onlara biraz yumuşak yüzlü davranıyor tam net konuşamıyor gibi geldi. Bir olay olduğunda beni susturuyor. Sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmam bekleniyor. Kaynanam bana biz bir aileyiz diyor. Her olay sonrasında benle konuşuyor. Fakat daha aile olduğumuza dair kendisinin o şekilde davranışını görmedim aksine beni eşime şikayet etti her şey ona göre olsun istedi. Şimdi biz bunları yaşıyoruz bir kaç gün sonra eşim hiçbir şey olmamış gibi beni onlara götürmek istiyor birlikte plan yapmamızı istiyor. Bende her defasında salak gibi kabul ediyorum eşimin hatrı için ama oraya gittiğimde üstüme aşırı bi negatiflik çöküyor herkesin surat beş karış kimse benle konuşmuyor konuşsak bile iki kelime sonra ters düşüyoruz. Orada mutlu olamıyorum. Eşim için bir iki saat idare ederim diyordum ama artık kendimi enayi gibi hissetmeye başladım. Olay yaşa, bir iki gün sonra, beni engelleyen, hayatıma müdahale etmeyi hak gören insanlarla aynı ortama gir kös kös otur git. Mantık bunun neresinde sizce ne yapmalıyım
Yazıyı okurken kendimi eşimi kaynanamı gorumcemi gördüm galiba senin evin ayrı ama maalesef ben evin içindeyim

Ailemin yanına gitmiştim bir kaç gün kalmaya bir gün yengemlerde kahvaltı yapıyorduk foto çekilelim dedik sonra ben o fotoyu paylaştım. Eşimle birbirimizin hesapları telimizde kayıtlı olduğu için görebiliyoruz. Baktım görümcem benim paylaşımımı eşime atıp altına uyar onu böyle şeyler paylaşmasın yazmış. Ben bu mesajı görür görmez tepem attı mesaj attım ben pucca bunu eşime demen hiç hoş değil ayrıca uyarılacak bir şey yaptığımıda düşünmüyorum dedim. Arkasından bi 15 dk sonra eşim aradı niye birbirinize öyle şeyler yazıyorsunuz yazma bir şey boşver ben onun lafıyla sana bir şey dedim mi dedi benden sonra görümcemide aramış ben ona bir şey demiyorum sana ne oluyor demiş. O da ben haklıyım demiş eşime. Sonra beni engellemiş. Görümcemin böyle demesinin nedeni cenazeleri olmasıymış vefat eden kişi uzak bir akraba tanımayız etmeyiz Allah rahmet eylesin kayınpederimi aradım baş sağlığı diledim. Daha ne yapabilirim anlamadım. Günlerce yas mı tutayım tanımadığım yaşlı başlı hasta kadın. Paylaşımlarıma müdahale etmeye ne hakkı var. Vefat eden kişinin oğlu o sırada eşimin yanındaymış görümcemle konuşurken. O bile demiş ki kardeşin saçmalıyor annem öldü diye hayat devam etmiyor mu ne paylaşmış ki karın bunda bir şey yok demiş. Görümcelerimin bu kaçıncı oluyor artık sürekli bir müdahaleleri var ben muhatap olmadığım halde samimi olmadığımız halde yinede karışmaktan geri durmuyor arkadan arkadan rahat durmuyor. Eşim sözde ona ve diğerlerine laf söylüyormuş yapmayın diye ama artık pek inanmıyorum çünkü hala devam ediyorlar. Tam sınır çizebildiğini düşünmüyorum eşimin. Bana söylüyorum diyor ama madem söylüyorsa neden böyle şeyler hala devam ediyor ? Yüz bulamasalar yapamazlar ki. Bir kaç kez dikkat ettim eşim sanırım onlara biraz yumuşak yüzlü davranıyor tam net konuşamıyor gibi geldi. Bir olay olduğunda beni susturuyor. Sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmam bekleniyor. Kaynanam bana biz bir aileyiz diyor. Her olay sonrasında benle konuşuyor. Fakat daha aile olduğumuza dair kendisinin o şekilde davranışını görmedim aksine beni eşime şikayet etti her şey ona göre olsun istedi. Şimdi biz bunları yaşıyoruz bir kaç gün sonra eşim hiçbir şey olmamış gibi beni onlara götürmek istiyor birlikte plan yapmamızı istiyor. Bende her defasında salak gibi kabul ediyorum eşimin hatrı için ama oraya gittiğimde üstüme aşırı bi negatiflik çöküyor herkesin surat beş karış kimse benle konuşmuyor konuşsak bile iki kelime sonra ters düşüyoruz. Orada mutlu olamıyorum. Eşim için bir iki saat idare ederim diyordum ama artık kendimi enayi gibi hissetmeye başladım. Olay yaşa, bir iki gün sonra, beni engelleyen, hayatıma müdahale etmeyi hak gören insanlarla aynı ortama gir kös kös otur git. Mantık bunun neresinde sizce ne yapmalıyım
Eşiniz sanırım, onun laftan anlamayan biri olduğunu biliyor ve belkide fazla tepki verse sizi dahanda üzecek birşeyler söylerler diye mi fazla tepki vermiyor acaba. Yani bwlliki saçmalayan ayarsız biri kendince daha büyütmesinler diyemi sert çıkmıyor acaba. Görümceniz atıyorum bir hatanız da olsa ne biliyim insan şikyet etmez hatya kapatır üstünü. Ne saçma davranan biri. Ama siz bu tipler için moralinizi bozmayın hatta siz eşinizle ne kadar iyi olursanız o, kadar kudururlar bence

Bazen bilmediklerimizle daha mutluyuz. Her seyi tum soylenenleri bilsek dunyada bir bir suratina bakan insan kalmaz 😂 Esiniz sonucta size gelip soylememis uyarmamis sallamis yani siz de sallayin. Kim ne demis esiniz size yansitmadiktan sonra amaaann. Ben erkek arkadasimin ablasini cok takardim arkadan ne demis baktim iliskim boka gidiyor yuzune gelince mesafeli saygı gosterip donup arkami giderdim. Erkek arkadasim da ablasini biliyordu ve boyle yapmamla bana olan saygisi daha artti ablasini kendisi daha net gordu ben demeden kendisi rahatsiz olup sınır ciziyordu.

X