Görümcem hakkında

Acikcasi bastan aile apartmanina hep hayir demisimdir çünkü ben kendi mahremiyetime düşkünüm biri bana ogluma şunu dedin ya da neden kavga ettiniz alttan al dese once biraz gozlemler sonra direkt size ne derim. Ha burasi benim evim diyen olursa da ya ayri ev ya bosanma diyebilirim ki aile apartmani kesinlikle olmaz dedigim kırmızı çizgi...
Siz bundan sonra sınır cizmeye çalışın mesela esiniz kardesini savundugunda direkt onun kotu bir huyu icin bunu kardesim anneme soylese hosuna gider miydi deseniz hemen hayir der misal kardesim senin boxerin icin şunu soyledi ya da enistem boyle konustu diye anneme yetiştirse ne dusunursun diyerek empati kurdurmaya çalışırdım ha anlamadi mi bu evin kurallari var biz evliysek ikimiz evimizde net sinirlar cizmemiz lazim bu kapinin disindaki kimse bu kurallari cigneyemez gibi sert cikarim yani cocuk degiliz ama bu ülkede sınır ihlali cok fazla

Evde kim kalırsa kalsın erkek kadına tabi ki soracak ohoo siz çok hata yapmışsınız. Aile apartmanına yerleşerek hatanın en büyüğünü zaten yapmışsınız.

Baştan yanlış yapmışsınız zaten fark etmişsiniz bunu.
Bence biraz açık saçık ev kıyafetleri gecelik iç çamaşırları edinin. Kardeşinin geleceğini sezdiğinizde giyinip eşinizi yatağa çağırın , ya da görümceniz varsa da yine eşinizi çağırın.
Geceleri normalden biraz fazla ses çıkarın , sabaha bırakmayın özellikle sizde kaldığında banyoda da ses çıkarın. El şakaları falan yapın eşinizi öpün falan mesela. özel hayatınızın farkına varsınlar. Eşinizle bu konuda çok zıtlaşmayın korumaya geçer daha beter olur.

Ya inanın ben bu huyda biri asla değilimdir kavgayı tartışmayı sevmem sakinlik güzellik hep iyi gelir fakat artık bana bu huylarımın geri dönüşünün kötü olduğunu ve kazandırmadığını farkettim duygusallık yapmak istemiyorum mantıklı davranmaya çalışıyorum eşim cevap versem sus ık mık herşeye cevap veriyorsun senin bu yaptıpın saygısızlık diyip duruyor sonra karşılık verince ben kötü oluyorum yine artık ailesinin onu doldurmaya başladığını düşünüyorum anneside bunun başı fikrimce durumu düzeltmek zorundayım
Tırnaklarını çıkarmak illa kavga etmek, laf yarışına girmek değildir. Hele de bahsettiğim büyüklere terbiyesizlik, saygısızlık hiç değil. Herkesin anlayacağı bir dil vardır. Annem geçmişte hep altan alan, aman güzellik olsun diyen biriydi. Babaannem üstünden geçti. Yetmedi eltileri bile geçti. Küçük yengem anne bile demez, evine gidince yüzüne bakmaz ama hep kıymetli oldu. Biz ne zaman annemizi korur olduk babaannem uğraşamaz oldu. Hele eltiler şimdi destursuz annemin adını ağzına alamaz. Hak edene ettiğini vermeli insan.

Tırnaklarını çıkarmak illa kavga etmek, laf yarışına girmek değildir. Hele de bahsettiğim büyüklere terbiyesizlik, saygısızlık hiç değil. Herkesin anlayacağı bir dil vardır. Annem geçmişte hep altan alan, aman güzellik olsun diyen biriydi. Babaannem üstünden geçti. Yetmedi eltileri bile geçti. Küçük yengem anne bile demez, evine gidince yüzüne bakmaz ama hep kıymetli oldu. Biz ne zaman annemizi korur olduk babaannem uğraşamaz oldu. Hele eltiler şimdi destursuz annemin adını ağzına alamaz. Hak edene ettiğini vermeli insan.
Doğru diyosunuz bi şekilde durumu düzelticem başka çarem yok yoksa daha sıkıntı olacak

Şimdi strateji yapmak lazım ama siz çizdiğiniz imajın dışına çıkmak istemiyorsunuz sanırım. Görümcenize aracı olun biri ile tanışın evlensin.

Aslında aynisini ona yapmak lazım ama yalnızlığın keyfini cikarmayi yeğlenirim.

Ah ah ponçik kalpler.... Bir noktadan sonra şöyle diyorsun eşine "evet ben saygısız çirkefin tekiyim senin benim hakkımda ne dusundugun zerre umrumda da değil istemiedigim şeyi yaptiramazsin bana" bu noktaya gelince herşey duruluyor hayatin aydınlanıyor. Bilgin olsun . Çat Çat söyle eşin kaş göz yaparsa da ne var ya de gül 😂

X