GÖRÜMCEYİM

Gelin az bile yapıyor. Bir de büyü müyü karıştırmışsınız, gelin büyücü falan değil, abiniz aşık. Bunu ağlaya ağlaya kabulleneceksiniz. Yapacak bir şey yok. Çok çirkin ya, iftira atmak bu kadar kolay olmamalı. Ailecek psikolojik sıkıntılarınız var, bir dönem bu yüzden buhran halleriniz olmuş, hiç elin kızına mana bulmayın.

Sizde yengeniz gibi ev hanımısınız. Sizin kocanız da sizin için çalışıyor,ayda sekiz kez şehir değiştiriyor,direksiyon sallıyor, yoruluyor, elbette bir yerde yettiremiyor (ki eski konularınızdan 4binin bile rakam olduğunu söylemişsiniz, ki doğrudur çoğu insan için)
Ben eski konuları okuyunca emin oldum, geline uyuz olmuyorsunuz, sadece içten içe kiskaniyorsunuz.
Mesela

o sırf naz olsun diye, kapris olsun diye 3 yılda mobilya yeniliyor,cani istediği şeyi iki dudağını açıp kapatınca alabiliyor. Ama sizin eşiniz çok önemli bir probleminiz için 4 bin lira vermek yerine 'o paraya iş kurulur,biz bunu çözeriz' diyor. Gelin yürürken önüne banknotlar atılırken siz daha başlangıçta böyle bir durumda kalıyorsunuz

Geline sıfır araba aliniyor, birkaç yılda bir modeli yenileniyor. Oysa sizin aracınız yok (bir mesajda 46 bin liraya düz vites araç bulduğunuzu yazmışsınız, kendiniz için mi bilmiyorum ama sonuçta sıfır bir aracınız yok)

Eşinizin ticaret yaptığını ve eşe dosta borçlanmayi sevdiğini - sonra geri odediginizi yazmışsınız. Borç geri odense bile istenirken insanı biraz utandıran bir şey. İnsan maaş gününden üç gün önce, üç gün sonra ödeyeceği kesin olan parayı bile istese bir mahcup hissediyor ki bunu çokça yaşamak sizi üzüyor olabilir. Oysa abiniz kimseye minnet etmeden ailesine lüks bir hayat yaşatıyor.

Gelin zırt pırt saçma sapan bahanelerle şehir disina giderken,ailesi - es ailesi köstek olmayı geç ona dönünce yorulmasin diye yemekler hazırlarken (ki ben yokken 3. Bir kişi evime gelip mutfağıma girip bir de yemek hazırlasa ben de o kadın gibi uyuz olurum . Ne münasebet) sizin eşiniz "kadının eşi olmadan şehir değiştirmesi caiz değil" deyip size izin vermiyor.

Onun kardeşi bile eniştesi tarafından el üstünde tutulur,her yere davet edilirken siz ne enistenizden,ne gorumcenizden,ne yengelerinizden böyle bir muamele görüyorsunuz.

Ve en önemlisi, eşiniz kazandığınız halde sizi yukseklisansa göndermiyor,büyük kavgalar ediyorsunuz. Oysa abiniz maaşlı çalıştığı halde izin alıp izin günlerinde yengeyi başka şehire hem de sadece formasyon için getirip götürüyor,bunu da minnet yapmış gibi değil "canım karım okusun" isteğiyle yapıyor. Kadın da eğitim için hem kendini hem ailesini yordugu halde çalışmıyor bile,diplomasını kenara koyuyor. Yine de piremses.

Yani sizi de anlıyorum, kadına bakiyorsunuz sizden geri durur yanı yok, hatta siz kendinizce bazı yönlerden ondan daha iyisiniz/mesela aileniz , yetiştiğiniz çevre bir tık daha zengin olabilir . Ama kadın tahtırevanlarlw taşınıyor neredeyse, sizse öyle değilsiniz. Bu yüzden içten içe kiskaniyor olabilirsiniz,ki çok doğal. İnsan kendisinde olmayan şeyleri kıskanabilir. Kötü bir hisle kıskançlık olmasa bile "benim ondan ne eksiğim var ki onun önüne serilen şeyler için mücadele etmem gerekiyor" diye düşünebilirsiniz....
Anne konusuna gelince, diğer mesajlarınızdan anlaşılıyor ki anneniz de az değil. Öz kızına bile dırdır eden, söylenme - insanı ezme güdüsü yüksek bir kadın.
Belki de gelin iyi yapıyordur annenizi biraz korkutmakla..belki bugünlere kolay gelmemiştir. Belki biraz daha uysal olsa anneniz onu da ezeccekken (tabiri caizse) "deli deliyi görünce comagini saklar" hikayesindeki gibi geri planda duruyordur

Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
avukat gibi özetlemişsin ,kız ne güzel emeğine hayran kaldım, yazılanlar yüz 100 dogru kadınların şeytanla anlaşması ve mutlu olamayışın sebeplerın özetlemişsin kıskançlık ve özenti merakı hayatlar böyle heba oluyor ,

Merhaba görumce (basliga istinaden)ben bu satirlari yazarken siz cok uzaklarda olacaginiz icin sozlerime burada son veriyorum

Abiniz artık evlenmiş evi barkı kesesi sizden ayrılmış. Bir eşi bir bebeği yeni bir ailesi var. Bunu ne kadar kolay kabullenirseniz o kadar mutlu olursunuz. Farz edelim ki gelin çok kötü biri. Öyle bilr olsa abimin eşidir abim seviyorsa başımızın üstünde yeri vardır demeniz gerekir. Yoksa ilerleyen dönemde yenge kişisi sizden nefret ederse abinizin yüzünü zor görürsünüz. Herkes kendi evinde kalsın mutlu olsun, kimse kimsenin evliliğine karışmasın yorum yapmasın. Yarın siz evleneceksiniz size de yorum yapılmasını istemeyeceksiniz empati kurun

X