GSS li olan veya hiç sigortası olmadan devlete diş yaptıranlar yardımcı olabilir mi?

ladylena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
1.307
1.250
arkadaşlar merhaba benim teyzemin şu an sgk ‘sı yok. teyzemin ön dişlerindeki dolgular çok eskimiş cıkarılıp yeniside takılamıyor. özele gittiği doktor kaplama tavsiye etmiş ama çok pahalı. dişlerine zirkonyum mu porselen mi artık bilmiyorumda o tür bi kaplama yaptırması lazım. devlette olmak istiyor daha uygun fiyatlıdır diye. bunu normalde sgk karşılıyormuş ama sgk sı olmadığı için devlet hastanesi bu uygulamada tek bir diş için örneğin ne kadar fiyat ister bilmiyoruz. gss (genel saglk sigortası) yaptırması bir işine yarar mı araştırdım ama hiç bir sonuç bulamadım kaplamayı gss nin karşılayıp karsılamadıgı ile ilgili. illaki bi katkı payı ödenecektir zaten ama teyzem onada razı, çünkü özel 18 bin tl istemiş teyzemden. Sigortası olmayıpta devlete zirkonyum kaplama diş yaptıran var mı, fiyat nedir. 6 tane üst dişini yaptıracak. GSS li olan veya hiç sigortası olmadan devlete yaptıran bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

O konuları bilmiyorum ama şuan devlette çok acil durum haricinde diş tedavisi yapmadıklarını biliyorum en azından bulunduğum şehirde böyle. İyi araştırın yaptıracağı zaman bazı doktorlar dişleri çok fazla küçültüyor kaplama düzen tutmuyor araştırma yapmadan bir kişiye gitmeyin. Geçmiş olsun

Konu hakkında bilgim yok ama sgk sida olsa zaten devlette dis yaptırabilmesi mucize gibi çünkü randevu bulamıyorsun bulursanda şöyle 6 ay sonra falan

Pandemi sebebi ile acil durumlar hariç diş tedavileri yapılmıyor. Yine randevuları kontrol edin tabii. Randevuya gitmeden bu cevapları bulmanız zor gibi.

Devlette sair zamanda bile diş sırası 6 ay sonrasına veriliyor. Hele şimdi sıra alabilmek mucize.

arkadaşlar merhaba benim teyzemin şu an sgk ‘sı yok. teyzemin ön dişlerindeki dolgular çok eskimiş cıkarılıp yeniside takılamıyor. özele gittiği doktor kaplama tavsiye etmiş ama çok pahalı. dişlerine zirkonyum mu porselen mi artık bilmiyorumda o tür bi kaplama yaptırması lazım. devlette olmak istiyor daha uygun fiyatlıdır diye. bunu normalde sgk karşılıyormuş ama sgk sı olmadığı için devlet hastanesi bu uygulamada tek bir diş için örneğin ne kadar fiyat ister bilmiyoruz. gss (genel saglk sigortası) yaptırması bir işine yarar mı araştırdım ama hiç bir sonuç bulamadım kaplamayı gss nin karşılayıp karsılamadıgı ile ilgili. illaki bi katkı payı ödenecektir zaten ama teyzem onada razı, çünkü özel 18 bin tl istemiş teyzemden. Sigortası olmayıpta devlete zirkonyum kaplama diş yaptıran var mı, fiyat nedir. 6 tane üst dişini yaptıracak. GSS li olan veya hiç sigortası olmadan devlete yaptıran bilen biri yardımcı olursa sevinirim.
Devlete bağlı ağız diş sağlığı hastlerinin hasta kayıt birimini telefonla arayıp, bahsettiğiniz konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
sgk diş tedavilerinin birçoğunu tam karşılıyor, bazı işlemlerde (implant tedavisi gibi) bir kısmını karşılıyor. Ama, randevu bulabilmek zor olabiliyor. Geçmiş olsun.

İsteğe bağlı sigorta yaptırabilir, o parayı özele vermektense sigortaya verir hem prim günü olur ve emekli olmak için yatırmaya devam edebilir.

X