Hamile miyim? Yardımcı olun lütfen

pokahantas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
2
0
Erkek arkadaşımla 24 aralıkta bir yakınlığımız oldu. Tam girmedi ve boşalmadı da. Boşaldıktan sonra idrar yapılmazsa içeride kalan spermlerin çıkabilme ihtimali olduğunu söylemişti. 16 aralıkta adet olmuştum , 24 aralıkta adetim biteli 1-2 gün olmuştu. Her ihtimale karşı 12 saat bile olmadan ertesi gün hapı kullandım. 1 hafta sonra 3 gün kadar lekelenme yaşadım. Ocak 18 gibi adet olmam gerekiyordu ve fazla stresli olduğum için 2 hafta gecikti 1 şubatta oldum. Şuan kasığımın sol tarafında hafif ağrı var. Midemi üşütmüştüm düzensiz beslenmekten ve stresten olabilir mi? Hamile olma ihtimalim var mı? 1 şubatta kinin adet kanaması olduğunu düşünüyorum başka birşey olabilir mi?

Merhabalar ben 6-10 Ocak arası regl oldum. 12 Ocakta sevgilimle birlikte oldum hemen bir saat içinde ertesi gün hapı kullandım. Fakat 17-22Ocak arası tekrar aynı regl gibi kanamam oldu. Acaba hamile kaldım da yerleşme kanaması mı hala tekrar regl olmadım. Kafam çok karışık lütfen yardım edin

Erkek arkadaşımla 24 aralıkta bir yakınlığımız oldu. Tam girmedi ve boşalmadı da. Boşaldıktan sonra idrar yapılmazsa içeride kalan spermlerin çıkabilme ihtimali olduğunu söylemişti. 16 aralıkta adet olmuştum , 24 aralıkta adetim biteli 1-2 gün olmuştu. Her ihtimale karşı 12 saat bile olmadan ertesi gün hapı kullandım. 1 hafta sonra 3 gün kadar lekelenme yaşadım. Ocak 18 gibi adet olmam gerekiyordu ve fazla stresli olduğum için 2 hafta gecikti 1 şubatta oldum. Şuan kasığımın sol tarafında hafif ağrı var. Midemi üşütmüştüm düzensiz beslenmekten ve stresten olabilir mi? Hamile olma ihtimalim var mı? 1 şubatta kinin adet kanaması olduğunu düşünüyorum başka birşey olabilir mi?
İlk başta tam birlikte olmadığınızı ve boşalma durumu olmadığını yazmışsınız. Sonrasında ise idrar yapılmazsa fln demişsiniz. Öncelikle o dediğiniz şeyin hiçbir doğruluğu yoktur. Sadece ilişki yaşandıktan sonra kadınların sağlığı için enfeksiyon vs idrar yapması tavsiye edilir. Boşalma olmadıysa hamile kalma ihtimaliniz yoktur. Vajina dışına dahi boşalma olsa hamilelik olmaz. Çünkü sperm hava ile temas ettiğinde ölür. Boşu boşuna ertesi gün hapı içmişsiniz bence. Ertesi gün hapı vücuda faydası olan bir şey değildir. Kadının dengesini bozabiliyor. Ara kanama lekelenme veya adette düzensizlik yapabilir. Bu en belirgin özellikleri. Kısacası hamile değilsiniz.

Öyle ha deyince hamile kalınmaz ki üstelik tam anlamıyla birleşme olmamış. Adet düzensizliğin ertesi günü hapındandır sonuçta hormon içeren bir ilaç ve sene de yalnızca 2 defa alınması tavsiye ediliyor anlayacağın ağır bir ilaç. İhtimaller her zaman vardır ama pek sanmıyorum hamile olduğunu :)

Üstüne görme olayı hamilelik sürecinde her ay düzenli şekilde mi görülür kafam çok karışık yardımcı olur musunuz ? Her ay adet görüyorum ilişki üstünden 3 ay geçti

Üstüne görme olayı hamilelik sürecinde her ay düzenli şekilde mi görülür kafam çok karışık yardımcı olur musunuz ? Her ay adet görüyorum ilişki üstünden 3 ay geçti
Her ay düzenli şekilde, normalde olduğuyla aynı günde miktarda oluyorsan hamile olacağını sanmıyorum. Üstüne görme dediğin adet kanamasından çok çok daha az miktarda lekelenme şeklinde olur.

X