Hamilelikte anlık sırt ağrısı??

Fantastikivi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2021
249
79
25
Merhaba hanımlar benim ilk gebeliğim hiç tecrübem yok 33 haftalık oldum çok şükür. Normalde temizlik yapsam dahi terlemeyen ben geceleri özellikle boyun sırt olmak üzre terlemeye başladım. Ayrıca bazen inanılmaz derecede rahatsız edici anlık sırt ve karın ağrısı çekiyorum neredeyse bi 10 dakika sürüyor ve geçiyor. Sizce bunun sebebi nedir? Yalancı sancı dedikleri bu mu? Ya da doğum sancısı nasıl bir şey sırt ağrısı ve karın ağrısı yapar mı?

Resmen bnm yaşadıklarımı anlatmissin.Bnmde 34 haftalikken çok artmışti. Sıcak basmalar, terlemeler gece kalkıp duş aldım sürekli. Zaten deliksiz uyku uyuyamıyordum. O sırt ağrısı gece gelirdi birde her gece ağrır gündüz giderdi.Doguma kadar da yaşadım bunu. Şimdi sana doğum sancısı hakkında bilgi vereyim kendi yaşadıklarımdan. Doğum sancısı önce hafif gelir örneğin saatte gelir hafif hafif sonra 45 dakika da bir gelir şiddeti biraz daha artar sonra yarım satte bir bunu süre ile anlarsın sıklasinca bu dakikaların sancı şiddeti de artar , arttığında öyle dakikalarca sancı hisettmezsin bir dakika sürer 45 saniye kadar ama şiddeti o kadar yoğun olur ki ne yaparsan yap geçmez. Duş al, yürü, şu iç aklına ne gelirse geçmiyor o sancı şiddeti bir dakika gelir gider oh dersin 10 dakika sonra tekrr gelir süreç böyle ilerler. Yalancı ağrılarda sancilar da ılık duş iyi geliyor suyun altında hafifliyor. Bn sancı geldiginde duş alırken asla geçmediğini arttığında evet bu seferki bu yoğun sancı doğum başlangıci olduğunu anldim . Merak ettiğin birşey olursa seve seve cevap veririm.insallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alman dileğiyle 🙏

X