Hamilelikte endise

Manolya--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
1.613
2.533
Merhabaalr..Hamileyim kötü bir şey olacakendişesi hissi var.. Hamilelik sürecini sağlıklı tamamlayacak mıyım bebeğini kaybedenleri okudum burada. Hiç sorun yokken hem de. keşke okumasaydım daha iyiydi.
9 haftalıkken doktora gittim. Haftaya tekrar gideceğim gitmeden önce sürekli ya olumsuz bir şey derse doktor diye gidiyorum. Ya kalp atışı durduysa ya düşük veya erken doğum olursa diye endişeler. Aileme bile hamileliği söylemedim.
Aslında risk durumu yok diye rahatlamalıyım kendimi ama. 35 yaş üstü değilim bir rahatsızlığım yok..alkol sigara kullanmıyorum. Yine de endişe bitmiyor

Ben de col yasadim onu

Hala da yasarim cogu konuda.

Soyle dusnmekte fayda var, eger dedigin gibi bir sey olacaksa zaten oluyor

Sen tedbirini al..gerisini rabbime teslim et insallah..

Korku korkyu cekiyor, endise stresi...hamilelik berbat oluyor... benimkiler oyleydi ne yazik ki..

Halbuko cogu hamile.o kadar rahat yasiyor ki o 9 ayi..hic de bir sey olmuyor boyle de dusunebilirsin..
yoksa dusunmekten deliriyor insan, domtor kapisindan ayrilamaz hale geliyor..

Bosuna demiyorlar internete bakmayin diye :)) maalesef ben de sen gibiyim. Gebe kaldigimdan beri Ne kadar bakmamam gerekse de bir sürü olumsuz hikaye okudum gördüm. Doğurana kadar sürüyor endişe canım maalesef. Aklını dağıtacak şeyler bul ve internetten bence olabildiğince uzak dur 👍

Merhabaalr..Hamileyim kötü bir şey olacakendişesi hissi var.. Hamilelik sürecini sağlıklı tamamlayacak mıyım bebeğini kaybedenleri okudum burada. Hiç sorun yokken hem de. keşke okumasaydım daha iyiydi.
9 haftalıkken doktora gittim. Haftaya tekrar gideceğim gitmeden önce sürekli ya olumsuz bir şey derse doktor diye gidiyorum. Ya kalp atışı durduysa ya düşük veya erken doğum olursa diye endişeler. Aileme bile hamileliği söylemedim.
Aslında risk durumu yok diye rahatlamalıyım kendimi ama. 35 yaş üstü değilim bir rahatsızlığım yok..alkol sigara kullanmıyorum. Yine de endişe bitmiyor
Hiç sorun yaşamadığım halde o endişe bende de var ve doguma kadar da devam ediyor bu durum ama olacak olan her şekilde oluyor herşey nasip diyorum elimden geldigi kadar hamileligi stres endişe ile degil de güzel bir an olarak yaşamaya çalışıyorum kendimi rahatlatıyorum sende olumlu düşünmeye dikkat et stres endişe hamilelikte iyi degil bebegin için elinden geldigi kadar huzurlu mutlu ol bu süreç zor oldugu kadar güzel bir süreç tadını çıkar

Hıc stres yapmayın endişe duymayın sağlıkla doğacak inşallah 🙏
Sakınan göze çöp batar o yüzden oluruna bırakın kötü asla düşünmeyin çünkü stres bebeğe zararlı

2 düşük yaptım 3. Bebeğim hamileyim çok şükür yolu yariladim. bu düşünceler benim de aklıma çok Geliyordu ilk zamanlar şimdi de geliyor ama tevekkül ve dua etmekten başka çare yok birsey olacak olsa elinden birsey gelebilecek mi . HAYIR o yüzden bebeğini de kendini de strese sokma inşallah Rabbim hicbirimize evlat hasreti ve acısı yaşatmasın.

Bende yeni hamileyim 6 haftalık bence burdaki konular mesajlar etkiliyo valla :KK70: Mesela çevremde kimyasal gebelik yada düşük yaşayan olmadı aa bu foruma girdiğim zaman 10 kadından 8 i düşük yapacak ya da kimyasal gebelik olacak düşüncesi oldu bende. Korka korka doktora gider oldum. Bence gebelik, hamilelik belirtileri tarzda konuları okumayın yoksa ben gibi kafanıza çoooookkk takarsınız

Burada ki konulara bende takılsaydım bende çok endişeliydim her hamıle ve her hamılelık farklı o yüzden okuduğunuz konuları kendınıze hiç yormayın aman yıyecegı ekmek varsa istemeyende oluyor 🤣

Kotu dusununce aksilikler daha cok seni buluyor.
Allah korusun.

Bir kotuluk olacaksa bebegine Allah korusun sen ne yaparsan yap olur

Hizli kutu resmen oraai suan.
Sen dikkatini et, tebdirini al gerisini allaha birak canim..

Ama bi yandan da hic hic dikkat etmeyen, tedbirsiz rahat yasayip sapasaglam bebek doguranlari dusun. kendink telkin et.
Takinti, panik atak, stres bizden uzak olsunne diyim.rabbim korkularimizdan emin kilsin. Aminnn.

Kesinlikle doğru diyorsunuz, benim de henüz çok yeni haftaya keseyi görmeyi planlıyoruz ama kimyasal gebelik konusunu ilk kez bu platformda okudum haberdar oldum ve aklımdan çıkartamıyorum haftaya nasıl bekleyeceğim bilmiyorum bazen cahillik mutluluk gerçekten iyi kötü tüm senaryoları görmek de kötü etkiliyor insanı.

Evet rahat olayım diyorum. Komşum hamile. 2 saatliğine otururken 6 7 sigara içti. Yine kahve vs tüketiyor. Endişeli de görmedim onu. Hamileliği de 7 8 aylık oldu. Yanı bu kadar dikkatsiz yaşarken normal devam ediyor hayatına

2 düşük yaptım 3. Bebeğim hamileyim çok şükür yolu yariladim. bu düşünceler benim de aklıma çok Geliyordu ilk zamanlar şimdi de geliyor ama tevekkül ve dua etmekten başka çare yok birsey olacak olsa elinden birsey gelebilecek mi . HAYIR o yüzden bebeğini de kendini de strese sokma inşallah Rabbim hicbirimize evlat hasreti ve acısı yaşatmasın.
Merhabalar aynı endişeler bende devar ve 2 düşüğüm var su an 3. Ye gebeyim yeni öğrendim. Siz düşüklerinizi kaç haftada ve neden yaptınız? Bebeğinizide inşallah sağlıkla kucagınıza alırsınız🙏🏻

Merhabalar aynı endişeler bende devar ve 2 düşüğüm var su an 3. Ye gebeyim yeni öğrendim. Siz düşüklerinizi kaç haftada ve neden yaptınız? Bebeğinizide inşallah sağlıkla kucagınıza alırsınız🙏🏻
Merhaba inşallah sizde sağlıkla kucağına alırsınız 😊 8. Hafta bittiği zaman düşük oldu her ikisi de 6. Haftada sebepsiz başlayan kanama ile sonrasında genetik testler yaptırdım kan pihtilasmasi çıktı.
Şuan iğne ve ilaç kullanıyorum şükür iyiyiz

Merhaba inşallah sizde sağlıkla kucağına alırsınız 😊 8. Hafta bittiği zaman düşük oldu her ikisi de 6. Haftada sebepsiz başlayan kanama ile sonrasında genetik testler yaptırdım kan pihtilasmasi çıktı.
Şuan iğne ve ilaç kullanıyorum şükür iyiyiz
Benimde pıhtılaşmam var bugün iğneye basladım hemen. İnşallah güzel duanız içinde sağolun🙏🏻

Hiç kaybim olmadi Allah korusun. Kızımda riskliydi kanama alani vardi rahimde sağ salim aldim kucağima şükür endişeyle geçirdim diye pişman oldum Şimdi hafif bi leke oldu diye strese yine kapildim neredeyse her hafta dr gittim son ikisini dr çağirdi doktoruma bile karar veremedimsürekli bi endişe soru işaretleri ama daha rahatım şükür bol bol dua ediyorum insan olumsuzluk yaşayinca üstesinden gelemiyor ki. Hamile olduğumu söylediğim için pişmanim yayilmiş bi vaziyette sinir oldum iş yerinde bide ayrilmiştim ordanyani her şeye sarar oldum kısacası. Allah hayirli sağliklica kucağimiza almayi nasip etsin. 🙏 önemli olan bu yeter ki iyi olsunlar 🤲

Stres sıkıntı yapmayın moraliniz yüksek olsun o tarz konuları okumayın bende yaşadım aynı şeyleri, ama bebeğini üzersin onu strese sokarsın orada, benim hatalarım ortada olduğu için bunu yapmamaniz gerektiğini net şekilde söyleyebilirim dua edin bebeginizle konuşun bol bol eliniz karninizin üstünde olsun hep güzel şeyler düşünün

X