Hamilelikten korkuyorum

Kızlar her kadın gibi bende anne olmak istiyorum zamanı geldiğinde. Bir yıllık evliyim doğum korkusu yüzünden çocuk düşünemiyorum çünkü panikatak hastasıyım çocuk bakmak veya hamilelik süreci beni korkutmuyor sadece doğum yapmaktan acı çekmekten korkuyorum. kapalı alanlarda duramıyorum doğuma girdiğimde nefessiz kalıp ölmekten korkuyorum canım çok acır diye korkuyorum elimde değil bu çocuk istemememe neden oluyor. Doğumhaneye girmeden bayılabiliyor muyum yada tamamen nasıl sakinleşebilirim?? Bu konuda yargılama yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum bu korkuları yaşamayan beni anlayamaz hayatımda birsürü seyden mahrum kalıyorum korkularım yüzünden bu konuda ne yapabilirim ? Psikolog psikiyatri çok sefer gittim ve bir çözüme ulaşamadım
Bu korkuların aynısını hamılelık surecımde yasadım..bende panık atak hastasıyım zor bır hamılelık gecırdım dogum korkusu yuzunden ama ınanın hıc Korkacak bır sey yokmuş normal dogum yaptım..korkularınız yuzunden hamılelıgı ertelemeyın bence cunku o korkular 10 yılda bekleseniz gecmıcek taki korkunla yüzleşene kadar

Bu korkuların aynısını hamılelık surecımde yasadım..bende panık atak hastasıyım zor bır hamılelık gecırdım dogum korkusu yuzunden ama ınanın hıc Korkacak bır sey yokmuş normal dogum yaptım..korkularınız yuzunden hamılelıgı ertelemeyın bence cunku o korkular 10 yılda bekleseniz gecmıcek taki korkunla yüzleşene kadar
Evet bekleyerek geçmeyecek bir şey erteledikçe de erteliyor insan sırf bu yüzden 🥲 siz nasıl baş ettiniz bu süreçte

Evet bekleyerek geçmeyecek bir şey erteledikçe de erteliyor insan sırf bu yüzden 🥲 siz nasıl baş ettiniz bu süreçte
Korkuyla yuzlesmeden malesef gecmıyor o yuzden ertelemeyın Rabbımde yardım edıyor..benm hamileligım cok zor gectı rahatsızlıgım 10 cu haftamdan sonra başladı ve nerdeyse her gun atak gecıyordum 25 cı haftamda ilaca başladım mecburen

Korkuyla yuzlesmeden malesef gecmıyor o yuzden ertelemeyın Rabbımde yardım edıyor..benm hamileligım cok zor gectı rahatsızlıgım 10 cu haftamdan sonra başladı ve nerdeyse her gun atak gecıyordum 25 cı haftamda ilaca başladım mecburen
Hamilelikte ilaç kullanımı riskli oluyor mu bilginiz var mı

Hamilelikte ilaç kullanımı riskli oluyor mu bilginiz var mı
Hamılelıkten agrı kesıcının bıle rıskı var tabıkı kullanmamak daha ıyı ama mecbur kalınca kullanıyorsun zaten dusuk doz hamılelıge uygun ılac verıyorlar şükür bir sorun olmadı

Normal doğum için bedeniniz, ruhunuz uygunsa elbette doktorunuz bunun için yönlendirir.
Ancak benim için zorunlu bir erken doğumdu. Sezaryen kararı verildi genel anestezi de almadım. Sohbet ederek kızımın karnımdan ilk çıktığı âna şahit olduğum bir operasyondu. O kadar korkacak bir durum yok. Benim de anksiyetem var doktorum da biliyordu çok sakin ilerletti süreci.
Ben doğum sonrasından çekiniyorum, ağrı çok oluyor mu?

Bende doğumdan çok korkuyordum ama yaparım dedim.6cm acilmam vardı beni doğum odasına aldılar o ortamı görünce ödüm koptu ve hemen orda vazgeçtim.beni acil spinal anesteziyle sezaryen yaptılar.cok güzel geçti sonrasında 1 -2 gün ağrı vardı ama dayanilamayacak ağrılar değil.benim gibi nazlı biriyseniz sezaryenle dogurabilirsiniz
Dayanılmıcak ağrı nasıl peki, sancılı bir regl ağrısı gibi mi. Hiç ameliyat olmadığım için bilmiyorum

Ben doğum sonrasından çekiniyorum, ağrı çok oluyor mu?

Her vücut farklıdır. Elbette denk geldiğimiz doktor da. Ben sezaryen oldum acil bir süreçti. Ancak sezaryen in olduğu gün yürüyüş yaptım ki zaten yapılması gerekiyor. İkinci gün ise 3 kat merdiveni çıktım, alaturka tuvalet kullandım. O süreçte doğum haricinde başka hastalıklarım vardı buna rağmen iyiydim. İlk günler dönmek biraz zorladı 10-15 gün sonrasında çok rahat uzanıp iş yapıyordum. Hatta bir süre sonrasında başka ameliyat oldum sezaryen süre daha kolaydı o kadar:)

Dayanılmıcak ağrı nasıl peki, sancılı bir regl ağrısı gibi mi. Hiç ameliyat olmadığım için bilmiyorum
Yani sizi korkutmak istemem ama suni sancı ağrısı başka bişey.benim ebem çok yüksekten vermişti yoksa bu kadar ağrı yapmazdı.regl ağrısından çok daha şiddetli

X