Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Hangi Renk Fon Perde Almalıyım?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Ay-n ilk Hali

Minik küncü tanem benimle ♡
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
2.530
1.430
Merhaba hanımlar.

20170220_125056.jpg

20170220_125146.jpg

Fotoğraftaki salonum için bir fon perde almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar veremiyorum.

Koltuklarım açık krem, koyu krem ve koyu gül kurusu renginde. Çiçekli koltuğumun çiçekleri ise mor, gül kurusu ve yeşil/haki renklerinde yaprakları var. Krem renkli halımda mavi, gri ve koyu gül kurusu renkleri mevcut, zigonlarım krem ve pembe renginde ve TV ünitem ile yeni sipariş verdiğim avizem beyaz renginde.
20170220_125705.png

Toz pembe, pudra pembe, bej, bal köpüğü, gül kurusu, mavi ve koyu turkuaz renklerini mobilyalarıma uydurdum ama yine de karar veremedim.

Koltuğumdaki gül kurusu tonlarında bir fon perde alsam salonu boğarım gibime geliyor ve pembe tonlarında alsam çocuk odası gibi olabilir. Mobilyalarım gözüme fazla pembe geldiği için pembe de almak istemiyorum. Krem tonlarında fon perde alsam salon çok renksiz olur.

Hangi renk fon perde almalıyım? Petrol olabilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar.

Eki Görüntüle 1956647
Eki Görüntüle 1956648
Fotoğraftaki salonum için bir fon perde almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar veremiyorum.

Koltuklarım açık krem, koyu krem ve koyu gül kurusu renginde. Çiçekli koltuğumun çiçekleri ise mor, gül kurusu ve yeşil/haki renklerinde yaprakları var. Krem renkli halımda mavi, gri ve koyu gül kurusu renkleri mevcut, zigonlarım krem ve pembe renginde ve TV ünitem ile yeni sipariş verdiğim avizem beyaz renginde. Eki Görüntüle 1956649
Toz pembe, pudra pembe, bej, bal köpüğü, gül kurusu, mavi ve koyu turkuaz renklerini mobilyalarıma uydurdum ama yine de karar veremedim.

Koltuğumdaki gül kurusu tonlarında bir fon perde alsam salonu boğarım gibime geliyor ve pembe tonlarında alsam çocuk odası gibi olabilir. Mobilyalarım gözüme fazla pembe geldiği için pembe de almak istemiyorum. Krem tonlarında fon perde alsam salon çok renksiz olur.

Hangi renk fon perde almalıyım? Petrol olabilir mi?
Haki rengi tercih edebilirsin.

Haki rengi de koyu olur bence. Zigonlarin pembe . Halina uymaz. Halinda yesillikler az. Zevk meselesi tabi. Hali ve zigonlara uymasi ucin bence gül kurusu tonlari tercih edilmeli

Mobilyanız renkli, halınız desenli, zigonlarınız renkli, duvar kağıdı da desenli.
Bu sebeple soft ve göz yormayacak uçuk bir renk kullanmanızı öneririm bej, krem tonlarında.
Hem daha ferah gösterir.

Haki , ince keten fon diyorum. Yine ince keten kırık beyaz tül olmalı. Ben de bu ara perde alıcam baya gezdim 1 haftadır.

X